ll d \xj e zin 0\K^Q DE BURGEMEESTER GEEFT SCHEPEN TIMMERMANS EEN STEVIGE AFSTRAFFING EDITORIAAL I Zesenvijftigste Jaargang. Vrijdag 29 januari 1982 GEMEENTERAADSZITTING VAN 21 JANUARI 1982: Cultuurleven in Ninove. ifèl* IkV:, Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. m I r I' Het is al enkele minuten over halfacht wanneer dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend verklaard. Verontschuldigd dhren Desprets, Evenepoel, Coppens P. en Baro. Afwezig dhren Coolen, Van Varenbergh, Gooien en Groeninck. Dhr Torrekens Hil. zal met enige ver traging zijn plaats innemen. Er zijn 5. toehoorders en 6 persmensen aanwe zig. Dhr Burgemeester Ik houd er aan U voor 1982 geluk en voorspoed te wensen voor U en uw gezin. Ik heb deze morgen een brief gekregen van dhr Waltniel die ontslag neemt als Schepen wegens zijn benoeming tot Staatssecretaris. Op de aanstaande gemeenteraadszitting zullen we een nieuwe Schepen aanduiden. Dhr De Riemaecker Ge hebt drie maanden tijd om in de vervanging van dhr Waltniel te voorzien maar inmiddels voorziet de Wet dat het lid met de meeste dienstjaren naar de vergaderingen van het Schepencollege wordt uitgenodigd. In dit gevai is het hier dhr Groeninck. Dhr Burgemeester En als dhr Groeninck wei gert zijt gij het. Dhr De Riemaecker En daarover zouat ge zeker allemaal tevreden zijn. Dhr Timmermans Dan zoudt gen niet meer kunnen interpelleren (gelach). 1) Goedkeuring aangaan lening voor het betalen van het saldo In de herstellingswerken van de voegvullingen in de betonwegen loten 1, 2, 3 en4. Dhr Beeckmuns Het gaat over een lening van 534.000 F terugbetaalbaar over 10 jaar. Mevr. Martens-De Kegel Handelen de agenda punten 1 en 10 niet over hetzelfde onderwerp Dhr Timmermans Ja, punt 1 over de lening en punt 10 over de eindafrekening. Algemene goedkeuring met 22 stemmen. 2) Goedkeuring aangaan van lening voor het beta len van de erelonen voor de aanleg van twee voetbalpleinen met de nodige accomodatie te Ninove, B.P.A. Burchtdam. Dhr Beeckmans Het gaat over een lening van 200.587 F terugbetaalbaar over 5 jaar. Mevr. Martens-De Kegel Het totale ontwerp wordt geraamd op 31 miljoen F. Wat is daar allemaal inbegrepen Dhr Timmermans De totale accomodatie, sa nitair, tennis- en voetbalvelden, tribune enz... Dhr De Riemaecker Ik zal deze lening niet stemmen omdat ze verband houdt met het B.P.A. Burchtdam. ORDEMOTIE Dhr De Riemaecker Het dagblad De Mor gen van maandag 18 januari meldt, onder geblok- letterde hoofding Timmermans wordt geofferd voor Waltniel dat er afdoende blijkt uit dokumenten, volgens de werkgroep Leefmilieu, dat een bepaalde schepen een aktieve rol heeft gespeeld in de fraude rond de Burchtdam. Het is ons recht te vernemen welke ractie der gelijke zware betichting uitlokt. Dhr Waltniel Ik ben de eerste in die zaak betrokken en heb reeds gereageerd. En het zal niet blijven bij een recht op antwoord of één frank morele schadevergoeding. Deze keer zal het gaan tot en met. Er staan dingen teveel in en heb een klacht in regel ingediend bij het Parket. Dhr De Riemaecker Ik dank U voor dit klaar antwoord. Dhr Burgemeester En wat voor mij aangaat in deze kwestie, zal ik het oplossen op mijn manier. Ik word dat spelleken beu. Dhr Timmermans Ik was hier niet. Dhr Burgemeester Ge waart de dag voordien, 's zondags, wel thuis. Dhr Timmermans Men heeft er mij 's maan dags telefonisch over ingelicht. Ik zit daar voor niets tussen. In verband met het B.P.A. Burchtdam deed het Hoog Comité van Toezicht bij mij een onderzoek, ik werd voorgeleid, mijn bankrekening werd in be slag genomen, maar uiteindelijk heeft men mij mede gedeeld dat ik in deze zaak vrijuit ging. En dat ik vrijuit ga heb ik nog nergens gelezen. Schepen Waltniel zit daar ook voor niets tussen. Dhr Burgemeester Enkele maanden geleden verscheen er in dit zeifde dagblad een artikel over coalihebreuk. Uw coalitiepartners hebben dit afge keurd. Toen werd ook de Procureur aangevalllen. Dhr De Riemaecker En het was een leugen want er stond te lezen dat ik een lang onderhoud had gehad met de Procureur. Dhr Waltniel Mijn klacht gaat niet alleen te gen De Morgen maar ook tegen de rest. (Dhr Torrekens heeft inmiddels zijn plaats in genomen). Goedgekeurd met 15 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker) bij 7 onthoudingen (C.V.P.). 3) Goedkeuring aangaan van lening voor het finan cieren van het saldo in het stadsaandeel der wegen- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 1 (Hoogstraat) te Aspelare. Dhr Beeckmans Het gaat over een lening van 1.694.000 F terugbetaalbaar over 20 jaar. (Lees verder op pagina 2) 9. Wie in de komende weken eens langs loopt op een «ernstige activiteit» zoals sommigen dit het kwistornooi kan er zich van vergewissen dat plegen te noemen ook nog bomvolle zalen kan trekken. Meer nog, heel wat insiders beweren dat een kwistornooi, waarvan de vragen alles behalve eenvoudig zijn en het slappe peil van een Berend Baudewijnkwis ver overstijgt, nooit mogelijk zou zijn geweest een tiental jaren terug. En het is zeker geen typisch Ninoofs verschijn sel. In het hele Vlaamse land wordt er duchtig op los gekwist en overal is het aantal deelnemers maar ook het aantal toeschouwers al even talrijk. Ook de TV-kwissen scoren bijzonder hoge kijkcijfers. Weinigen kennen de antwoorden van Pool tot Eve naar of in de natuurkwis Leven en laten leven In Vlaanderen blijkt er dus toch een plaats te zijn voor een zinvolle ontspanning en vrijetijdsbe steding, ook al moet men in een café zwijgen als de TV aanstaat voor de wekelijkse portie Dallas. In de jaren zestig moesten heel wat culturele verenigingen sneuvelen onder de kritiek van ouder wets en afgedaan Anderzijds werd in de jaren zeventig het cultuurleven politiek mondiger. Er kwam een Minister van Cultuur en op het gemeentelijk vlak kreeg men een Cultuurraad en zelfs een Schepen van Cultuur. Er werd een aanvang gemaakt met de materiële en financiële ondersteuning van het cul tuurleven. Wanneer men even kijkt naar de betoelaging voor het jaar 1982 stelt men vast dat de stad van plan is 670.000 BF uit te keren aan allerhande cultu rele verenigingen. Een aanzienlijk bedrag, maar slechts een peulschil in verhouding tot wat men uitgeeft aan openbare werken zoals het aanleggen en onderhouden van wegen, het bouwen van een luxe-stadhuis en het plannen en het bouwen voor wanneer? van een... Cultureel Centrum. Alles bij elkaar gaat er zo'n 110.000 frank naar de gepensioneerden waarvan ongeveer 59.000 F te verdelen is onder de tien secties van de Katholieke Bond der Gepensioneerden. De katholieke strekking schijnt er vrij goed uit de komen maar hun leden aantal overstijgt aanzienlijk deze van de bonden van andere strekkking. Een andere belangrijke groep is deze van de vrouwenverenigingen. 63.400 F is te verdelen over vierentwintig vrouwenverenigingen. De K.V.L.V. is goed voor 20.900 F met zijn elf secties en de K.A.V. voor 17.000 F. Ook hier blijkt opnieuw de sterkte van de christen-sociale verenigingen. Sommigen be weren zelfs indien de verdeling van de toelagen totaal evenredig met hun aantal leden zou gebeuren, het overwicht nog groter zou zijn. Misschien enigszins verrassend is de betoela ging aan de muziekmaatschappijen. Bijna de helft van het budget (280.000 F) wordt gereserveerd voor (Lees verder op pagina 2) r - L'

Denderklok | 1982 | | pagina 1