tf f'st 6n Wq ams er» \j 0\KsQe EDITORIAAL Zesenvijftigste Jaargang, Vrijdag 12 februari 1982 Ook sport heeft zijn prijs. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-67 Prijs voor Jaarabonnement: 500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. De organisatie van de planning en van de eco nomische decentralisatie werden geregeld door de kaderwet van 15 juli 1970. Ze droeg het initiatief op aan de provincieraden voor de oprichting van gewestelijke ontwikkelings maatschappijen, ais instellingen van openbaar nut met rechtspersoonlijkheid. Op voorstel van de provincieraden van Antwer pen, Limburg, Oost-Vlaanderen, West-Vlaanderen, Henegouwen, Luik, Luxemburg en Namen, alsmede van de afdelingen van de provincieraad van Brabant werd het werkgebied van de gewestelijke ontwikke lingsmaatschappijen, bij koninklijk besluit van 2 au gustus .1978, vastgesteld als volgt 1) de provincie Antwerpen; 2) de provincie Limburg; 3) de provincie Oost-Vlaanderen; 4) de provincie West-Vlaanderen; 5) de administratieve arrondissementen Halle-Vil- voorde en Leuven; 6) de provinciën Henegouwen, Luik, Luxemburg en Namen, alsmede het administratief arrondisse ment Nijvel; 7) het administratief arrondissement Brussel-Hoofd stad. Om het klaar te stellen één gewestelijke ont wikkelingsmaatschappij voor Brussel, één voor gans Wallonië, doch VIJF voor het Vlaamse landsgedeel te. - Om diets te maken wat zulks konkreet beduidt werpen we een oogslag op de gewestelijke ontwikke lingsmaatschappij (G.O.M.) waarbij Ninove recht streeks betrokken is de gewestelijke ontwikkelings maatschappij voor Oost-Vlaanderen (G.O.M.O.V.). De ALGEMENE VERGADERING als orgaan van G.O.M.O.V. is statutair samengesteld als volgt A. openbare sector 1) 32 provincieraadsleden 2) 8 afgevaardigden van 4 verschillende Inter communale verenigingen 3) 7 afgevaardigden van verschillende gemeen ten. B. private sector 1) 20 afgevaardigden uit organisaties van de nijverheid, middenstand en de landbouw 2) 20 afgevaardigden uit organisaties van werknemers. Hetzij 87 leden voor een algemene vergadering die tweemaal vergaderde in 1980. Daarboven een RAAD VAN BEHEER, met 53 be heerders die, in 1980, slechts viermaal vergaderde samengesteld als volgt A. openbare sector 1) 17 provincieraadsleden 2) 4 afgevaardigden uit Intercommunalen 3) 3 afgevaarden van gemeenten. B. private sector 1) 13 afgevaardigden uit organisaties van de nijverheid, de middenstand en de landbouw 2) 13 afgevaardigden uit organisaties van werknemers. Daaruit een DIRECTIECOMITEE met 13 manda ten dat, in 1980, toch 19 maal vergaderde, samen gesteld ais volgt A. openbare sector 7 mandaten B. private sector 6 mandaten. Daarnaast een COLLEGE VAN COMMISSARIS SEN - 14 mandaten - dat 1 maal vérgaderde in 1930 A. openbare sector 7 mandaten B. private sector 6 mandaten C. 1 commissaris-revisor. Daarbuiten 1 Regeringscommissaris 1 Inspecteur van Financiën. Met een PERSONEELSKADER van 22 eenheden: 1 directeur-generaal 2 eerste-adviseurs 2 adviseurs 1 eerst aanwezend ingenieur 4 adjunct adviseurs 1 bestuurschef 1 bibliotheekbeheerder 1 onderbureauchef 1 directiesecretaris 1 tekenaar 1 rekenplichtig opsteller 1 opsteller 1 hoofdklerk stenotypiste 1 éerste klerk stenotypiste 1 klerk stenotypist 1 expeditionair autobestuurder 1 bode kamerbewaarder. Opvallend de rijke schakering voor administra tieve graden. Hetzij 191 posten waar men instaat voor de ontwikkeling van de economie in Oost-Vlaanderen. Daarenboven zorgen verschillende Intercommu nale Verenigingen en Actiecomité's met ontelbare mandaten en een niet te onderschatten personeels bezetting ook voor de expansie van de economie in de verschillende Oostvlaamse gewesten. Dat alies voor één Vlaamse provincie. Het aangehaalde voorbeeld moet evenwel ver menigvuldigd worden door 5 vier volledige provin cies en Vlaams-Brabant. Is DAT verantwoord En is de economische expansie daar goed en wel mee gediend We laten het aan redelijke mensen over die vragen zelf te beantwoorden. A.D.R. 11. Dat geeft voor de G.O.M.O.V. het verbluffend aantaf van 169 verschillende mandaten voor open bare en private sector met bijstand van 22 perso neelsleden. Vooral op zondagmorgen zie je ze voortzwoe- gen. !n grote of kleinere groepen, sommigen mee dogenloos alleen, gewild of achtergelaten. De wie lertoeristen, enerzijds de «echte», met hun soms peperdure uitrusting en een Merckx-complex, ander zijds de ware amateurs die het enkel en alleen doen voor het plezier en de ontspanning en die de prof- wielerij en het pseudo-amateurisme bekijken zoals Willem Vermandere het bezingt in het liedje Menne velo Wielrennen, de fiets, onvoorstelbaar verbonden met het sportleven in Vlaanderen. De tijd der Ffan- driens, de wereld van Karei Van Wijnendaele is niet dood, hoewel misschien minder sympathiek en com merciëler dan weleer. Wat is er dan wel veranderd in Vlaanderens' sportwereld Sport is massa-sport geworden. De terugkeer naar de natuur, waar we allen aan toe zouden zijn wordt door velen geïnterpreteerd als meer spert doen. Die stramme kantoorbenen losgooien. De gees telijke afmatting van het werk en de dagelijkse sleur ombuigen in een gezonde ontspanning... door harde fysieke training. En Vlaanderen vliegt er op los .In Ninove kan je voortaan voetballen in Derde Nationale maar ook in Provinciale, in het Liefhebbersverbond en zelfs in een stadscompetitie of bij één van de vele cafó- ploegen. (Lees verder op pagina 2) zind we ehö. bezuiniqen

Denderklok | 1982 | | pagina 1