d vu e z\n 0\KsQe 60,40 m2 GROND AAN 32.557 F DE m2 OP DE DENDERHOUTEMBAAN TE NINOVE editoriaal Zesenvijftigste Jaargang. Vrijdag 26 februari 1982 GEMEENTERAADSZITTING VAN 18 FEBRUARI 1982: Macht en onmacht der media. (Lees verder op pagina 2) Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Nlnove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 13. Het is precies 19.30 uur wanneer dhr Burge meester Cosyns de zitting voor geopend verklaard. Afwezig dhren Coolen, Van Varenberg A., Du- rant, Van Varenbergh K., Coppens P., Torrekens Hu- go dhr Waltniel heeft enige vertraging. 1) Verkiezing en eedaflegging van een schepen, ter vervanging van dhr. Waltniel, ontslagnemend. Dhr Desprets Wij stellen dhr Jacques Eve- nepoe! voor. Er wordt geheim, met briefjes, gestemd. Dhr Evenepoel wordt met 14 stemmen en 10 blanco's verkozen tot Schepen van Financiën. Dhr Evenepoel legt de eed af en wordt door alle aanwezigen toegejuicht. Dhr De Riemaecker De oud-Ninovieters zullen zich verheugen over de intrede in het College, naar het voorbeeld gegeven door zijn vader, van een lid van een oude alombekende Ninoofse familie. We kunnen niets anders dan zulks waarderen. Dit gezegd zijnde veroorloven we ons enkele zeer konkrete wensen uit te drukken aan de nieuwe Schepen van Financiën. Als 1ste wens vragen we dat hij ais allereerste te stellen daad zou overgaan tot het opmaken van het verslag voor het 4de kwartaal 1981. Dit verslag zal van belang zijn voor de boedel beschrijving van de nagelaten erfenis en ook om te vernemen hoeveel er in de spaarpot overbleef nadat er 60 miljoen moest uit geput worden voor dringende betalingen. Waar kennis gegeven werd van kasna- zichten van het 1ste kwartaai op 14 mei, van het 2de kwartaal op 10 september en van het 3de kwartaal op 29 oktober, dringen we aan op meer regelmatig heid voor de kasverslagen in de toekomst. Onze 2de wens strekt tot een spoedige oprui ming door betaling van 400 en oneffen fakturen die nog moeten vereffend worden, waaronder een 200- tal, ten belope van 3.270.162 F van 1981. Als 3de wens vragen we dat alles zou beschik baar gesteld worden voor het nazicht van de stads rekening 1981 vanaf maandag 5 april. Als 4de wens vragen we dat de leden van de sectie van financiën voortaan niet meer zullen opge roepen worden slechts 24 uur vóór de vergadering. Dit was vorige maal het geval. Als 5de wens vraag ik voor de zoveelste maal de aankoop van een kapstok ten behoeve van de raadsleden en zijn veilige opstelling buiten de wan delgang van deze verdieping. Dhr Evenepoel In de mate van het mogelijke zal ik trachten aan uw wensen te voldoen. Dhr De Riemaecker Dank U. Dhr Burgemeester Wij verheugen ons dat de nieuwe Schepen direct weet wat te doen (gelach). 2) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van de kosten van de liftinstaliaties in het nieuwe stadhuis. Dhr Desprets Het gaat om een lening van 2.274.000 F terugbetaalbaar over 30 iaar. Goedgekeurd met 14 stemmen tegen 10 (CVP en V.U.). tv-v.r. 3) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van de kosten van aankoop van een onroerend goed ter verwezenlijking van het BPA Cultureel Centrum. Dhr Desprets Het gaat om een lening van 9/2.000 F terugbetaalbaar over 20 jaar. Mevr. Martens-De Kegel Gaat dit project ver der of wordt het minder luxueus Dhr Timmermans Zoals reeds in een vorige zitting gezegd wordt het plan herwerkt omdat er lokalen van de stad zullen vrij komen. Maar om de achterkant van de Graanmarkt volledig te kunnen verwezenlijken is de aankoop van het huis Oude Kaai 8 beslist noodzakelijk. Mevr. Martens-De Kegel is dit het eerste huis in de rij Dhr Timmermans Neen, het tweede. We ko pen die rij huizen naar gelang wij er de kans toe krijgen. Goedgekeurd met 15 stemmen tegen 9 (C.V.P en dhr Baro). 4) Stedelijke politie Goedkeuring aankoop pis tool Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht. Dhr Desprets De aankoop van een pistool bedraagt 27.950 F BTW inbegrepen. We zullen deze uitgave met eigen middelen betalen. Mevr. Martens-De Kegel Wat gebeurt er met de wapens die vervangen worden Dhr Burgemeester Dat weet ik precies niet. ik zal U daar op volgende zitting op antwoorden. Dhr De Riemaecker Als ge dit wapen met eigen middelen aankoopt moet dit punt hier niet aan de dagorde van de Gemeenteraad gebracht worden. Dhr Desprets De aankoop was voorzien in de buitengewone begroting. Dhr Torrekens Kan dit pistool niet in Groot- Ninove aangekocht worden Dhr Desprets De leverancier is een gespe cialiseerde firma. Dhr Burgemeester Maar het is vooral omdat die firma ook instaat voor het onderhoud van de wapens. Dhr Callebaut Ik zal die aankoop maar goed keuren. De Commissaris zal dit wapen toch niet gebruiken (algemeen gelach). Dhr Burgemeester Voor U zullen ze de oude wapens gebruiken. Algemene goedkeuring met 24 stemmen. (Lees verder op pagina 2) Het is ontbetwistbaar dat de massamedia een ongewoon grote rol spelen in onze samenleving. Weekbladen en tijdschriften overstelpen ons met dui ding over alle facetten van het wereldgebeuren, dag bladen laten ons toe het leven van gisteren juist om de hoek of heel ver weg op de voet te vol gen. De radio doet het nog beter de verslaggever ter plaatse beschrijft de laatste regeringscrisis in al zijn lacetten, bijna letterlijk voel je de polsslag van de politici. De TV, de verrekijkerbrengt alles wat er bij ons en elders gebeurt zonder meer in de huiskamer. Wij kunnen dus alles lezen, horen of zien vanuit onze luie zetel. We kennen allemaal de cowboy president, de oude Brezjnev en de bende van vier Hebben wij echter genoeg informatie om de wereld rechtvaardig te oordelen of te veroordelen Niets is minder waar. Hoewel gemeenplaatsen als je moet tussen de regels lezen je moet het in zijn context zien en het wordt maar van één kant bekeken soms worden misbruikt, schuilt er zeker heel wat waarheid achter. Als Marx vroeger zei dat godsdienst opium van het volk was zou hij het nu evengoed kunnen hebben gezegd van de media, in het bijzonder van de TV. Al dan niet bewust gaan wij aan de gebreken en beperktheden van de media voorbij. Het belang rijkste probleem is in elk geval de objectiviteit. On danks het feit dat kritisch zijn vandaag de dag on voorstelbaar in is, slikken de meeste mensen klakkeloos wat hen in de media wordt voorgescho teld. Want wat in de krant staat of op radio en TV komt is de waarheid, zijn de onbetwistbare feiten. Misschien staat de doorsnee-burger nog enigs zins kritisch tegenover de betaalde rekiame in de media, ledereen weet dat daar commerce achter- zit en dat het hele zootje best met een korreltje zout moet worden genomen. Onderzoekingen wijzen noch tans uit dat wij heel wat meer blijken te slikken dan wij zelf durven denken... En dan zijn er de feiten Eddy Merckx wint de Ronde van Frankrijk, de Paus bezoekt West-Afrika en Tindemans gaat bij Reagan op de koffie. On weerlegbare gegevens. Is men daarom echter zeker van de objectiviteit van de media Spijtig genoeg niet. Alleen al bij de overweging door het medium of dit of dat onderwerp zal worden opgenomen in de volgende editie komt men tot een beoordeling die, bewust of onbewust, een zekere subjectiviteit inhoudt. Zo worden in het Westen heel wat kolom men en zendtijd gevuld met beelden over Polen, ter wijl in de landen van het Oostblok er nauwelijks iets over te zien of te horen valt. a

Denderklok | 1982 | | pagina 1