h rist 6rj u^ams bh 0\^59e zind we e^>6/ Q,y Raadszitting EDi T ORIAAL Zesenvijftigste Jaargang. Vrijdag 5 maart 1982 VAN 18 FEBRUARI 1982 De Christefijke Volkspartij in de tegenaanval <si Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tei. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 9) Goedkeuring minnelijke aankoop, om reden van openbaar nut, van een perceel grond gelegen Beekstraat te Nederhasselt. Dhr Timmermans Het gaat om de aankoop van 3,33 m2 grond voor de prijs van 5.368 F. Algemene goedkeuring met 24 stemmen. 10) Definitieve goedkeuring ontwerp verbeterings- werken aan buurtweg nr. 5 (Vanderschueren- straat) te Nederhasselt Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voor waarden. (Dhr Waltniel neemt zijn plaats in). Dhr Timmermans De werken worden ge raamd op 30.367.830 F, alles inbegrepen. Zij worden betoelaagd voor 65%. Mevr. Martens-De Kegel Blijft de kapel be houden Dhr Timmermans Neen. Goedgekeurd met 15 stemmen bij 10 onthou dingen (C.V.P. en V.U.). 11) Herstellingswerken vaste wegbrug over de Den der tussen Roosdaal (Pamel en Okegem) en Ninove Goedkeuring eindafrekening. Dhr Timmermans Het gedeelte voor Ninove bedraagt 825.227 F, BTW inbegrepen. Dhr Torrekens Welke criteria worden er ge bruikt om die onkosten te verdelen Dhr Timmermans De oppervlakte. Om de beurt is men opdrachtgevend bestuur en door die gemeente wordt dan 60% van de onkosten gedragen. Dhr Baro Wordt er gedacht aan de weg Ninove - Liedekerke Dhr Timmermans Er is op het Departement sprake van. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 12) Oprichten sportschuur in de wijk Meuleveld te Appelterre-Eichem Goedkeuring ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. 13) Oprichten sportschuur te Denderwindeke Goedkeuring ontwerp Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voor waarden. Dhr Timmermans We nemen deze beide pun ten samen. De prijs per sportschuur wordt geraamd op 30.470.800 F, BTW inbegrepen. We zullen hier voor de maximale betoelaging aanvragen. Dhr Baro Is de sportvloer daarin begrepen Dhr Timmermans Ja. Dhr Baro En de parkeerplaats Dhr Timmermans Neen. Mevr. Martens-De Kegel Dat zal achteraf ook nog wat kosten voor onderhoud en toezicht. Dhr Timmermans Eén personeelslid per sport schuur. Dhr Baro En welke tarieven zullen er toege past worden voor het gebruik van de sportschuur Dhr Stevens Dezelfde als voor de sporthal. Dhr Baro In deze crisistijd worden derge lijke projecten op de helling gezet. Dhr Timmermans Gij zijt ontgoocheld omdat de scholen geen gebruik maken van de sporthal. Dhr Baro Mij verwondert dat niet, het is al kostelijk genoeg. Met de zwemkom, de sporthal en twee sportschuren beschikt de stad over vier uitge bate cafétaria s. Dat is toch niet goed voor de mid denstand. Dhr Timmermans Het is eenverbruikszaal ter plaatse. Dat is geen middenstaridszaak. En boven dien hebben wij die cafétaria s nodig om de kosten enigszins te dekken. Dhr De Bodt Maar dan zijn uw consumptie prijzen toch wei aan de lage kant. Dhr Torrekens Bij het voorontwerp werd de kostprijs op 20 miljoen F gesteld. En nu in 1 jaar tijd is daar 10 miljoen F bijgekomen. Dhr Timmermans Er werden ons door de ho gere overheid bepaalde uitbreidingen opgelegd. Dhr Coppens Al ben ik blij dat er te Dender windeke een sportschuur komt, toch valt dit project al te duur uit. En ook het onderhoud ervan zal heel wat geld kosten. Ik ben niet akkoord met dhr Baro dat de scholen moeten betalen voor het gebruik van de sportschuur. Mevr. Martens-De Kegel Hela manneke, onze woorden niet verdraaien, hé Dhr Baro !k heb dit inderdaad niet gezegd. Dhr Coppens Excuseer, dan heb ik U ver keerd begrepen. De scholen zouden gratis moeten kunnen gebruik maken van de sportschuur en daar om precies heb ik steeds verdedigd dat de sport schuur van Denderwindeke dichter bij de school moest ingepland zijn. Dhr Burgemeester Er zal niet één maar er zullen minstens drie personeesieden per schuur no dig zijn. Goedgekeurd met 15 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). Dhr Torrekens Wij hebben ons onthouden omdat de uitgaven voor dit project ie hoog liggen. 14) Aanpassing waterleidingsnet aan de Leebeke- beek en buurtwegen nrs. 17 en 22 te Outer Aanpassing bestaande installatie. Dhr Timmermans Deze aanpassing wordt op 265.000 F geraamd. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 15) Wegen- en rioleringswerken aan buurtweg nr. 23 (Dasseit) te Denderwindeke Goedkeuring eindafrekening. Dhr Timmermans De eindafrekening bedraagt 13.621.577 F. Algemene goedkeuring met 25 stemmen. 16) Kerkfabriek St.-Gertrudis te Appelterre-Eichem Uitbrengen adyies nopens het ontwerp tot het plaatsen van een verwarmingsinstallatie in de St.-Martinuskerk te Eichem. Dhr Timmermans De kosten worden geraamd op 598.000 F, alles inbegrepen. Aigernene goedkeuring met 25 stemmen. 17) Kerkfabriek St.-Gertrudis te Appelterre-Eichem Uitbrengen advies over het ontwerp nopens de vernieuwing van de elektriciteitsinstallatie in de St.-Gertrudiskerk te Appelterre-Eichem. Dhr Timmermans De kosten worden geraamd op 942.804 F, alles inbegrepen. (Lees verder op pagina 2) 14. Op 8 november 1981 leed de C.V.P., de grootste partij van het land, een onvoorstelbare nederlaag. Zij verloor één op vier van haar vroegere kiezers en viel daarmee, na vijf opeenvolgende verkiezings overwinningen, terug op het peil van de jaren zestig. Reden genoeg dus om in deze massa-partij waar zowat alle standen zich plegen thuis te voelen, aan een ernstig gewetensonderzoek te doen. De ver kiezingsresultaten werden extra grondig geanaly seerd (welk soort kiezers werd verloren, aan wie...), een enquête wordt nu uitgevoerd bij de 120.000 le den om juist te weten waaraan de basis de neder laag toeschrijft en hoe zij het ziet om opnieuw lau weren te scoren. Bovendien werd een werkgroep van specialisten opgericht onder leiding van senator Bob Gljs ironisch genoeg de Kamerfractieleider van vóór de verkiezingen die slechts in extremis kon worden opgevist door coöptatie voor de Senaat. De besluiten van de werkgroep, de enquête en een reeks andere bevindingen op basis van discus sies in de arrondissementen zullen de hoofdschctei zijn op het nationaal C.V.P.-congres (Heizei) op 13 en 14 maart. De eerste dag wordt de werking gecentraliseerd op de Beweging en Partij De tweede dag wordt alle aandacht gevestigd op het Gemeentebeleid Inderdaad, ook de C.V.P.-man datarissen zijn op minder dan nog tweehonderd keer slapen» (of is het wakker liggen...) van de grote dag in oktober genaderd. Het loont de moeite even de bevindingen van de werkgroep-Gijs op een rijtje te zetten. Die bevin dingen zijn zeker niet revolutionair. De meeste oor zaken voor de achteruitgang van de partij werden hier reeds vroeger aangestipt. Het belang ligt hier veeleer in de erkenning door de partij zeif dat er vroeger iets is misgegaan. De werkgroep stelt vast dat de bevolking de C.V.P. steeds meer identificeert als een machts- en beleidsapparaat en steeds minder als een doelge richte. door een ideaal gedreven en geïnspireerde politieke beweging. Hierdoor zou het de C.V.P. steeds moeilijker worden om een constructieve poli tiek te voeren. De christen-democratische basisvisie spreekt enerzijds minder aan en anderzijds zou zij minder goed vertolkt zijn geweest door de part.j en haar programma. Lange tijd is men daar bewust of on bewust aan voorbijgegaan. De voorafgaande verkie zingssuccessen waren toe te schrijven aan supe rieure politieke figuren als Martens en Tindemans maar dat kan verkeren... De campagne van Cools en P.S. tegen L'état C.V.P. heeft tenslotte ook haar effect gehad. En (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1982 | | pagina 1