u'Qams bb 2.'\nd we 6/7 I1 .0^ EDITORIAAL Zesenvijftigste Jaargang Vrijdag 26 maart 1982 VAN 18 MAART 1982 Ook in crisistijd een verruimd buitenlands beleid. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Te 19.35 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Verontschuldigd dhren Waltniel, A. Van Varen- berg, Coppens P. en Torrekens Hugo. Afwezig dhren Coolen en Van Vaerennbergh K. Dhr Verekens arriveerde met enige vertraging. Dhr De Riemaecker De jongste dagen werd er gestaakt in Oost-Vlaanderen en ook openbare be sturen waren er bij betrokken. Hoe was het bij de stadsdiensten? Dhr Burgemeester Op het stadhuis staakte niemand. Bij de technische diensten 3 en bij open bare werken ook 3. Bij cultuur en bibliotheek nie mand. Op de scholen 1. Hoe de toestand bij het O.C.M.W. was weet ik niet. Zoals vorige keer wist iedereen dat staken met loonverlies zou gepaard gaan. Dhr De Riemaecker Over de berekening van dit loonverlies werd een parlementaire vraag ge steld. Ik houd U op de hoogte. Dhr De Riemaecker Tijdens de vorige zitting werd dhr Waltniel als schepen vervangen door dhr Evenepoel. Wie is er nu eerste schepen? Dhr Burgemeester De eerst verkozene na dhr Waltniel. Dhr De Riemaecker Ik denk dat het Schepen college de 1ste schepen aanduidt. Dhr Burgemeester Ik dacht dat het volgens de verkiezingsrangorde gaat. Maar ik zal trachten niet afwezig te zijn. Dhr De Riemaecker Niemand zou het U ten kwade mogen duiden moest U eventueel om gewet tigde reden afwezig zijn. Maar het is van groot be lang te weten wie U dan vervangt. Neem nu bijvoor beeld bij stakingen. Dhr Moens De Wet bepaalt dat het de eerst verkozene is tenzij dhr Burgemeester iemand an ders aanduidt. Dhr De Riemaecker Voila, daar hebt ge 't ai. Ik dring niet aan dat het hier moet gebeuren. Dhr Burgemeester - We zullen het onderzoeken. Dhr De Riemaecker Ik wens er uw aandacht op te vestigen dat dit geen vorm van vitterij is. Het is een kwestie die van groot belang kan zijn. Tijdens de vorige zitting werd dhr Duym aan gesteld om de stadsontvanger tijdelijk te vervangen. Wie wordt er nu in zijn plaats bureauchef? Dhr Burgemeester De gewezen gemeenteont- ger van Okegem die op de rekendienst werkzaam is Dhr Evenepoel Ik wens hier mede te delen dat de aanstelling van dhr Duym pas vandaag door de provinciale overheid werd goedgekeurd en hij als dusdanig nog niet in dienst was tot op heden. Dhr De Riemaecker De dag na de vorige ge heime zitting werd ik door de stadsontvanger telefo nisch om verantwoording gevraagd over zaken die ik tijdens de geheime zitting over hem zou gezegd hebben. Ik wist wel dat de geheime zitting niet vol ledig geheim blijft, en ik wist ook dat er hier over dragers zitten, maar dat er hier verraders zitten dat wist ik niet (het wordt muisstil in de zaal). Dhr Burgemeester Over mij worden dingen gezegd die ik hier niet heb gezegd. En dan vragen ze aan U of ik dat gezegd heb. Dhr Timmermans Ik sluit mij aan bij de aan klacht van dhr De Riemaecker, maar wens toch op te merken dat er in de pers soms ook dingen te lezen staan van de geheime zitting. Dhr De Riemaecker De beslissingen mogen gekend zijn. ledereen mag b.v. toch weten wie wat benoemd is enz... Dhr Timmermans Examenuitslagen zijn toch geheim. Dhr De Riemaecker Alieen de gevoerde be sprekingen moeten geheim blijven, en als dat niet kan, dan zal er niets meer worden gezegd tijdens de geheime zitting. 1) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van de grondverwervingen langs de Denderhou- tembaan te Ninove, ter gelegenheid van de we genis- en rioleringswerken aldaar. Dhr Evenepoel Het gaat om een lening bij het Gemeentekrediet van 2.832.000 F terugbetaal baar over 20 jaar. Goedgekeurd met 14 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). 2) Goedkeuring aangaan van lening ter yereffening van de aankoop van een onroerend goed gele gen langs de Denderhoutembaan, ter realisatie van het B.P.A. Denderhoutembaan. Dhr Evenepoel Het gaat om een lening bij het Gemeentekrediet van 5.820.000 F, terugbetaal baar over 20 jaar. Goedgekeurd met 16 stemmen bij 8 onthoudin gen (C.V.P.). 3) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van het stadsaandeel in de kosten van aanleg van centrale verwarming en ventilatie in het nieuw stadhuis. Dhr Evenepoel Het gaat om een lening bij het Gemeentekrediet van 7.569.000 F, terugbetaal baar over 20 jaar. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 8 (C.V.P.) 4) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening van het stadsaandeel in de kosten van aanleg van de elektrische installatie in het nieuw stad huis. Dhr Evenepoel Het gaat om een lening bij het Gemeentekrediet van 6.440.000 F, terugbetaal baar over 20 jaar. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 8 (C.V.P.). 5) Goedkeuring aangaan lening ter betaling van de erelonen verschuldigd voor de oprichting van een sportschuur te Denderwindeke. Dnr Evenepoel Het gaat om een lening bij het Gemeentekrediet van 952.000 F, terugbetaal baar over 5 jaar. Goedgekeurd met 14 stemmen bij 10 onthoudin gen (C.V.P. en V.U.). 6) Goedkeuring aangaan van lening ter betaling van de erelonen verschuldigd voor de oprichting van een sportschuur te Appelterre-Eichem. Dhr Evenepoel Het gaat om een lening bij (Lees verder op pagina 10). 17. Het C.V.P.-Congres is ongewoon rustig verlopen. De sentimentele ontlading van ontgoocheling en frustraties in de eerste dagen na de stevige opdoffer van de laatste verkiezingen heeft plaats gemaakt voor een nieuwe aanpak. Eensgezind werd erkend dat de achteruitgang van de partij geen toeval was. De oorzaken werden samengevat in drie luiken het communautaire, het sociaal-economische en het mo rele. De handen worden nu in elkaar geslagen om onder leiding van Wilfried Martens die terecht tot politicus van het jaar werd verkozen op deze drie terreinen punten te scoren. Op het communautaire vlak werkte de partij aan haar Vlaams karakter nu de C.V.P. de regionalisatie van de vijf nationale sectoren in haar programma heeft opgenomen (maar nog niet deze van de kre dietinstellingen zoals de C.V.P.-Jongeren eisten) is een belangrijke stap in die richting gezet. Misschien is die stap niet ongevaarlijk de financiële verdeel sleutel zal een heet politiek hangijzer zijn maar anderzijds is het een niet te onderschatten aandui ding dat de Vlaamse christen-democraten hun eigen weg willen gaan. Elektoraal kan dit zeer belangrijk zijn, hoewel het de vraag is of de partij met eenzelfde kordaatheid de typisch elektorale dossiers als de school van Komen en de Voer zal behandelen. Wat het sociaal-economisch luik betreft stelt men vast dat de C.V.P. nu eindelijk zijn belangrijke congresresoluties zoals deze van «Voorspoed door moed» ten uitvoer brengt, ook al zijn de 'maatrege len voor niemand populair. De komende weken zijn dan ook op de eerste piaats een zware test voor de C.V.P. Zal ze haar eenheid kunnen bewaren en hard kunnen doorzetten? Het A.C.V. begint nu ook te roeren, zal ook betogen maar kant zich nog steeds tegt o ing omdat dit ook volgens hen in de hui dige t^onomische toestand totaal onverantwoord is. Het morele luik moet in de breedste zin van het woord worden bekeken. In elk geval is het zeer moei lijk op dat vlak een eerder ongelukkig imago om te buigen. Abortus, Polen, Afghanistan, maar vooral Guatemala, El Salvador en de kern raketten zijn zwa re dossiers. Het abortusdossier, dat deze keer in een eerder rustige sfeer werd behandeld, blijkt vooralsnog niet het moeilijkste te zijn voor deze partij. Het verwer pen van het recente wetsvoorstel dat in afwachting van een definitief wetsvoorstel oogluikender abortus moest toestaan is voor de C.V.P. geen slechte zaak geweest. Temeer daar de partij unaniem tegen stem de, terwijl de P.V.V. sterk verdeeld was. Met andere morele punten en hoofdzakelijk met deze die verband houden met het buitenlands be- (Lees verder op pagina 2) Raadszitting

Denderklok | 1982 | | pagina 1