k >isf. £/7 u/ciams en \y d uce HARTELIJK DANK AAN HET BESTUUR DER WEGEN EDIT ORIAAL Zesenvijftigste Jaargang Vrijdag 2 april 1982 De linker hand moet niet weten wat de rechter hand geeft. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Op de dagorde van de gemeenteraadszitting van 18 maart jl. te Ninove kwam voor onder punt 17 aan- vullend regiement op de politie van het wegverkeer (rijkswegen). Het punt werd toegelicht door een verslag van het College aan de raadsleden. Dit document dagtekent van 17 februari 1982. Hoelang de kwestie voordien reeds aanhangig was bij het College, laten we liever onveriet. Hierna letterlijk voorzegd verslag van ons Col lege. De huidige toestand, qua snelheidsbeperkingen, op de as Leopoldlaan Elisabethlaan Albertlaan is als volgt a) Leopoldlaan snelheidsbeperking tot 90 km/ uur, aangeduid door borden model C 43; b) Elisabethlaan sneiheidsborden tot 90 km/ uur, uit hoofde van de toestand van de weg (drie rijstroken). c) Albertlaan 120 km/uur, daar er vier rijstro ken zijn. Deze laatste snelheid is natuurlijk aan de hoge kant. Voorts wordt een toenemend aantal ongeval len vastgesteld op 't kruispunt Albertlaan Heriinck- hovestraat. Daarom stelt het Bestuur der Wegen voor, bij monde van e.a. inspecteur Van De Velde, een snel heidsbeperking tot 80 km/uur in te voeren op de Albertlaan. Teneinde over gans deze as een gelijk stelsel in te voeren zou door middel van borden model C 43, de snelheid beperkt kunnen worden tot 80 km/ uur. Gezien dit voorstel, uitgaande van de beheerder wegen, ongetwijfeld in het beiang van de inwoners is, stellen wij voor dat de gemeenteraad bijgaand ontwerp-besluit zou goedkeuren. EERSTE VASTSTELLING. Het Bestuur der Wegen stelt voor een snelheids beperking tot 80 km/uur in te voeren op de Albert laan omdat 120 km/uur er langs de hoge kant is en omdat een toenemend aantal ongevallen vastgesteld wordt op het kruispunt Albertlaan Herlinckhove- straat. Een toenemend aanial ongevallen? Hoeveel is dat? Welke is de voornaamste oorzaak van die onge vallen? Bestaat er een speciale aanleiding tot die on gevallen? Zijn de meeste niet hoofdzakelijk te wijten aan het feit dat de weggebruikers opdagend uit de Her- linckhovestraat niet over voldoende zichtbaarheid beschikken over de Albertlaan, die verkeersvoorrang heeft op de Herlinckhovestraat? Is het gebrek aan voldoende zichtbaarheid niet te wijten aan doorgaans overtalrijk geparkeerde voer tuigen, op de hoek van Albertlaan en Herlinckhove straat, die het zicht afsnijden op de Aibertiaan? En welk bestuur is er in gebreke met te dulden dat het hoekperceel tot op de rand van... het open baar domein... bezet en volzet wordt met voertuigen die er de goede en normale zichtbaarheid beiemme ren op de Albertlaan? TWEEDE VASTSTELLING. Waarom 80 km/uur op de Albertlaan? Waarom niet 90 km/uur op de Albertlaan, zoals op de Leopold- en op de Elisabethlaan? Welke welbepaalde reden kan er, omgekeerd, bestaan om de snelheid op Leopold- en Elisabeth laan tot 80 km/uur te beperken omdat de snelheid op de Albertlaan van 120 WILLEKEURIG tot 80 km/ uur beperkt wordt?????? Voor zever de spreuk nog gangbaar is te Ninove: beter kan men het publiek niet voor den aap houden! DERDE VASTSTELLING. En toch deed men nog beter vermits de gemeen teraad een aanvullend verkeersreglement moest goed stemmen dat., reeds sinds een paar weken IN UIT VOERING was! Op het ogenblik dat de gemeenteraad uitgeno digd werd deze snelheidsbeperking in te voeren, stonden de borden met de nieuwe snelheidsbeper king tot 80 km/uur inderdaad sedert een paar weken opgesteld. XXX Protest in de gemeenteraad heeft niet mogen baten. Er werd gezwaaid met het voorwendsel dat het Bestuur der Wegen niet mag ontstemd worden omdat andere sectoren van het Ninoofs grondgebied ...het zouden moeten ontgelden Dit onwaardig Zoutenaaie-argument ontpopte zich als een rots waarop alles schipbreuk leed, niet tegenstaande de onverhoopte bijstand van enkele leden van de bestuursmeerderheid. Een tegenvoorstel werd ingediend strekkende tot het invoeren van een snelheidsbeperking tot 90 km/uur over gans de as Leopold-, Elisabeth- en Al bertlaan. Het behaalde slechts 9 stemmen (C.V.P. schepen Moens) en het werd verworpen met 13 stem men (van leden van de bestuursmeerderheid) bij 3 onthoudingen (V.U. raadslid Eugeen Neukermans) Het voorstel van het Bestuur der Wegen werd tenslotte goedgestemd met 14 stemmen tegen 1 (dhr De Riemaecker) bij 10 onthoudingen (C.V.P., V.U en dhr Eugeen Neukermans). XXX Ons College is in zijn verslag van oordeel dat het voorstel van het Bestuur der Wegen «ongetwij feld» in het beiang van de inwoners is. Van het belang van de inwoners gesproken, na dit zoveelste mossel noch vis oordeel van ons Col lege. 10 km/uur minder in het belang van de inwoners van de Leopoldlaan? Die verminderde snelheid zal duizenden toeris ten toelaten behoorlijk en veilig halte te houden voor een geleid bezoek aan de nog steeds in opbouw, befaamde monumentale Trezekenskerk, door de ste nenregen uit de kerktoren. 10 km/uur minder in het belang van de inwoners van de Elisabethlaan? Die verminderde snelheid moet het einde inlui den van het voorbijsnorren van «De Dollar», waar men een enig zicht geniet jn de groene zone van de Vene-broeken. 40 km/uur minder in het beiang van de inwoners van de Albertlaan? Het was hoog tijd dat er iets gedaan werd voor de veiligheid van de bezoekers van de G.B. en van zijn annexe in de Outerstraat. Kortom de korrekte verwezenlijking van het voorstel van het Bestuur der Wegen, met de zegen en de steun van ons College, wordt een doorslag gevend gebeuren voor de economische en toeristi sche expansie van de stad Ninove. A.D.R. 18. Niet u maar de Staat leeft boven zijn stand was een slogan waarmee de P.V.V. in de laatste ver kiezingen veel succes had. De Staat en degenen die aan haar vleespotten zaten hadden, in navolging van de zeven dwaze maagden uit de parabel, hun energie, hun olie wat een vergelijkspunt on gewoon mateloos beheerd en geen reserves aange legd voor tijden waarin het minder goed zou gaan. Wanneer men over de Staat spreekt heeft men het meestal over de nationale overheid. Het finan ciële «gat» zou vooral daar liggen. Uit recente ver klaringen echter van het Gemeentefonds blijkt de kwaal te zijn doorgedrongen op het laagste echelon van het staatsbestel de gemeente. In 1981 blijken er 500 van de 596 Belgische gemeenten een tekort op hun begroting te hebben. Op zichzelf zegt dat (Lees verder op pagina 2) ez*n

Denderklok | 1982 | | pagina 1