Raadszitting EDIT ORIAAL Zesenvijftigste Jaargang. Vrijdag 7 mei 1982 VAN 22 APRIL 1982 Participatie ook in de politiek een noodzaak. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-67 Prijs voor Jaarabonnement500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 13) Administratief personeel Openverklaring van een betrekking van deeltijds mannelijk of vrou welijk archivaris (988u./jaar) Vaststellen aan- wervings voorwaar den overeenkomstig het sta tuut. Dhr De Riemaecker In de aanwervingsvoor- waarden staat dat men licentiaat of doctor moet zijn om in aanmerking te komen. Wie gaat dat examen van een doctor afnemen. Dhr Waltniel Die zal wel zelf een examen van de jury afnemen. Dhr Moens Die norm wordt ons door de Pro vincie voorgesteld. Dhr De Riemaecker Om hun poulains die avondschool volgen te kunnen plaatsen. Dhr Timmermans Dat zal dan toch kosten besparend zijn. Dhr De Riemaecker Er bestaat zeker toch nog iets als gemeentelijke autonomie. Dhr Stadssecretaris We hebben inlichtingen gevraagd aan de Provincie. Dhr De Riemaecker En die zult ge gekregen hebben van iemand die amper middelbare studies heeft gedaan. Dhr Burgemeester Doctor hoeft niet vermeld te worden in de voorwaarden, want die kan toch altijd zijn kandidatuur stellen. Dhr Waltniel Het gaat om een deeltijdse be trekking. Mag die dan ook nog in privé werken? Dhr Moens Dit valt onder de wettelijke bepa lingen omtrent de cumul. Dhren Waltniel en De Bodt wisselen dan leven dig van gedachten omtrent de cumul in het onder wijs of de administratie. Dhr Waltniel Onderzoek dit alles nog maar eens goed, want het moet klaar zijn voor de kandi daat maar ook voor ons. Dhr De Bodt Iemand met een hoofdfunctie van 19 u. in het onderwijs, kan ook nog deeltijds werken in de administratie. Dhr Waltniel Dat bestaat niet. Dhr Verekens Over deze zaak verscheen een artikel in het tijdschrift «De Gemeente». Dhr Burgemeester We verdagen dit punt voor verder onderzoek. 14) Aanvullende regiementen op de politie van het wegverkeer Afbakening bebouwde kom (rijks- en stadswegen) Diverse maatregelen (stadswegen). Dhr Burgemeester We hebben over deze kwes tie een zeer nuttige vergadering gehad. Er werd re kening gehouden met de wensen van iedereen. Nu stemmen we erover per gemeente. (Dhr Van Waeyenberg heeft de zitting verlaten) Dhr Moens is enkele minuten niet aanwezig. Rijkswegen: Ne i gem Goedgekeurd met 22 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Aspelare Goedgekeurd met 22 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Voorde Goedgekeurd met 22 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Denderwindeke Goedgekeurd met 22 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Gemeentewegen: Lieferinge Goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Neigem Goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Okegem Goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Ninove-Stad Goedgekeurd met 23 stemmen tegen 1 dhr. De Riemaecker). Outer Goedgekeurd met 23 stemmen tegen 1 dhr. De Riemaecker). Nederhasselt Goedgekeurd met 23 stemmen tegen 1 dhr. De Riemaecker). Aspelare Goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Voorde Goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Appelterre Goedgekeurd met 23 stemmen bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). Appelterre-Outer Goedgekeurd met 23 stemmen tegen 1 dhr. De Riemaecker). Pollare Goedgekeurd met 23 stemmen tegen 1 dhr. De Riemaecker). Denderwindeke Goedgekeurd met 23 stemmen tegen 1 dhr. De Riemaecker). Globale stemming goedgekeurd met 23 stem men bij 1 onthouding (dhr De Riemaecker). 15) Vragen van Mevrouw De Kegel in verband met het marktplein te Denderwindeke naar aan leiding van een parlementaire vraag gesteld aan de Minister van Openbare Werken; Mevr. Martens-De Kegel De herinrichting en beplanting van het Marktplein te Denderwindeke kwam ter sprake op de vorige gemeenteraad. Het is allerminst mijn bedoeling in herhaling te vallen. Maar ik meen dat zich in deze zaak een be- (Lees verder op pag. 7) 23. In de jaren zeventig deden een heleboel be grippen hun intrede democratisering van het onder wijs, overleg, participatie, inspraak, zelfbeheer, me debeheer... Al deze elementen hebben als grootste gemene deler dat zij eisen dat elke burger voortaan echt «wat in de pap te brokken zou hebben». in de ondernemingen werd er naar gestreefd het beheer door het management in de meer klas sieke termen het patronaat te vervangen door beheersvormen die heel wat meer inspraak van de werknemers moeten verzekeren. De ondernemingen zijn nu verplicht uitvoerig informatie te verschaffen. De nieuwe Belgische wetgeving op de informatie verstrekking wordt op internationaal vlak als vrij positief aanzien. De praktische uitvoering blijkt ech ter heel wat meer voeten aan het vege lijf te hebben. Niettemin verdedigen de vakbonden hun respectieve lijke beneersmodellen. Het A.C.V. houdt het bij het medebeheer in navolging van het tot nog toe succesrijk Duits mo ei. Het A.B.V.V.. en dan hoofdzakelijk de Waalse vleugel, zweert bij het zelfbestuur als eindpunt van de klassestrijd waarbij de arbeiders zelf hun eigen baas zouden worden. Hopelijk zullen ze dan ook even goede managers zijn. In theorie blijkt het wel heel mooi te zijn, prac- tisch rijzen heel wat problemen. Toen bijvoorbeeld het Westduitse systeem, waarin een aantal arbeiders managers in het management werden opgenomen, na een moeilijke start eindelijk van de grond kwam! ontstond er een hele poiemiek in de arbeiderskrin gen. De arbeiders-managers werden heel wat meer «geviseerd» door de arbeiders omdat ze er van wer den verdacht te veel manager te zijn geworden en te weinig arbe.der. Een vicieuze cirkel waar men nog steeds niet is uitgeraakt. Ook de overtuiging dat "het overheidsbeleid voortaan tot stand zou moeten komen met directe in spraak van de betrokken burgers won in die daaen veld. De dag van vandaag zijn de burgers meer dan ooit vervreemd van de politici, de werking van de politieke partijen en de politiek als zodanig. De burger ondergaat gewoon de politiek. De gevolgen blijven niet uit de belangstelling van de burger voor de politieke en maatschappelijke problemen in het klassieke kader van de wereld der politici en de partijen dreigt een absoluut dieptepunt te bereiken. En de jongeren zien het helemaal niet meer zitten. Als reden wordt meestal gebrek aan belangstelling of een slechte mentaliteit aangehaald. Slechts zelden vermeldt men de ondermijnde maat schappelijke structuur of de «delegatie-democratie» die aan het zwalpen is geslagen. De fusies van gemeenten die ontegensprekelijk heel wat voordelen bieden, hebben door hun schaal vergroting de reeds bestaande kloof tussen de be- (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1982 | | pagina 1