r'st, Sn \j 0\Hs9e Or/ EDIT ORIAAL Zesenvijftigste Jaargang Vrijdag 24 september 1982 1980het jaar van het B.P.A. Prutsdam en de benzine-affaire. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 37. In 1980 werden politiek gezien werkelijk de bloemekes buitengezet. In januari maakte de Gemeenteraad letterlijk werk van de bebloemingsaktie. Er werd een tuin- bouwtraktor aangekocht en het Schepencollege kreeg de machtiging tot het uitwerken van deze ak- tie waarvoor een klein half miljoen werd uitgetrok ken. Ook werden verkoopsvoorwaarden voor de ver kaveling van stadsgronden aan de Onderwijs- en Centrumlaan gewijzigd en werd 't vroegere gemeen tehuis van Voorde voor een appel en een ei aan de Staat verkocht. Tijdens de zitting kwam ook een kortsluiting tussen het Stadsbestuur en het OCMW Ninove aan het licht. Het OCMW en de HH. Harlenkliniek waren na lange onderhandelingen tot een fundament-ak koord gekomen over de bouw van een nieuw geza menlijk ziekenhuis. De Staatssecretaris voor de Ne derlandse Gemeenschap en het Vlaams Gewest ging akkoord, maar het Schepencollege vond het nodig de tekst te wijzigen waarover met de twee andere partijen niet meer kon worden onderhandeld. Ver nederend voor het OCMW en Schepen Moens, die deelnam aan de beslissende vergadering, kwam er uit rnet een geschonden gezicht. Er werden een paar nieuwe straatnamen ge geven en liefst 16 betrekkingen werden opengesteld. In februari werd door de VU de plotse invoering van de 36 urenweek aangevallen (welke grote ge volgen zou hebben voor bepaalde diensten zoals politie) en werd gevraagd de bevolking via de lo kale bladen meer in te lichten over de BPA's. Ver der werd er opnieuw goed op los geleend, werd beslist een nieuwe patrouillewagen voor de politie te kopen, en gingen de tarieven van het stedelijk zwembad de hoogte in. Ook werd werk gemaakt van de parkeermeters. Waterleidingsnetten en openbare verlichtingen werden op verscheidene plaatsen ge moderniseerd. Er werd opnieuw gepalaberd over «de verfraai ing» voor het oude stadhuis werd 650.000 F uitge trokken en de Centrumlaan zou volgen. Het vooront werp van het waterzuiveringsstation voor 100% gesubsidieerd door de Staat werd goedgekeurd voor een totaal bedrag van 184 miljoen. De ontbin dingsakte van de verlieslatende Intercommunale Rustoord Denderoord werd goedgekeurd. Raadslid De Bodt interpelleerde de Schepen voor Sociale Za ken betreffende het gebruik van de door het Stads bestuur ter beschikking gestelde lokalen en gebou wen voor vergaderingen en tentoonstellingen. Het was een duidelijke klacht over politieke willekeur. In maart 1980 werden de opcentiemen verlaagd van 1700 naar 1222. Het betrof echter een neutrale operatie die vereist was tengevolge van de invoe ring van de kadastrale perequatie. Voor de Ninoofse burger zou het niets veranderen aan zijn geldbeu gel. Het onteijeningsplan van de Kaaischoolstraat werd goedgekeurd evenals de nieuwbouw van de stadsschool Geraardsbergsestraat voor een bedrag van 57 miljoen zonder BTW... alhoewel de raming in 1978 nog n.aar 23 miljoen F bedroeg. Tien klas sen werden voorzien alhoewel er in 1980 maar vijf klassen waren met alles bij elkaar 36 leerlingen in de lagere school en 61 kleuters en dit aantal jaar lijks verder afneemt. Er was dan ook heel wat voor behoud vanop de oppositiebanken, niet zozeer over het principe maar over het luxekarakter van het zo veelste Ninoofse prestigeprojekt in een tijd van be sparingen. De goedkeuring van het ontwerp ontwik kelingsmodellen voor het struktuurplan geschiedde meerderheid tegen minderheid. Er waren ook op nieuw een hele reeks rooilijnen aan de beurt. De verfraaiïngswerken aan de Oudstrijders- plaats kwamen opnieuw ter tafel. Er werd besloten ook nog drie wagens voor openbare werken bij te kopen. Raadslid De Riemaecker merkte op dat in dien er nog 23 wagens zouden worden bijgekocht... iedereen er zijn eigen voertuig zou hebben. Hij vroeg zich tevens af of er nog genoeg benzine was voor al die wagens. Een vraag die voor de meesten pas enkele maanden later zou zinvol lijken. Bij de bespreking van het BPA Burchtdam werd er reeds melding gemaakt van het Hoog Comité van Toezicht in verband met de vervalsing van het Ge westplan. Uit een interpellatie tot de Schepen van Jeugd en Sport bleek dat het aantal overuren bij de politie ten gevolge van de organisatie van wielerwedstrij den in 1979. aanleiding gaf tot een extra-uitqave van 250.000 F... Ondertussen zaten de restauratiewerken aan de Abdijpoort goed en wel in het slop. De zitting van 17 april begon met een recht zetting door de Burgemeester over de eerste steen legging van het administratief centrum op... 18 april: de feestmaaltijd in... Zandbergen(l) werd niet door de stad betaald. De CVP tilde zwaar aan het feit en weigerde aan de maaltijd deel te nemen omdat de Ninoofse Middenstand over het hoofd werd gezien. Ze hekelde ook de «propaganda-meeting» van Mi nister Galle. De leningen vlogen vervolgens voor tientallen miljoenen door de lucht. De standplaatsen tijdens foren en kermissen werden vastgelegd bij wijze van driejaarlijkse kontrakten vanaf 1.1.1981. Voor de rest veriiep deze zitting bijzonder rus tig. De stilte voor een reeks stormen... In mei moest de Gemeenteraad zich uitspreken over de ontbinding van de Intercommunales Inter- dender, Interwaas, Edas, Denderlec en Interlo en de oprichting van de Intercommunale Intergem. In feite een nationale kwestie waarbij Minister Galle de verstaatsing van intercommunales in de hand wilde werken. Zijn opzet werd een flop. Ook in Nino ve de meerderheid stemde verdeeld, het voorstel werd goedgekeurd 23 tegen 5 (BSP). Animo kwam er pas met de interpellaties van Torrekens en De Riemaecker over het verloop van de officiële plechtigheid van de eerste steenlegging van het nieuw stadhuis. Schepen Timmermans had toen, tegen alle politiek fatsoen, van leer getrokken tegen zijn voorganger op Openbare Werken. De rest van het Schepencollege steunde met geen woord haar Schepen maar durfde hem toch niet afkeuren in een motie. Op 5 juni werd het BPA Meuleveld te Appelter- e-Eichem besproken en werd ook besloten de prachtige «Oude Linde» in Meerbeke te laten ver zorgen. Er waren ook onteigeningen in de Stier- en Hollestraat te Meerbeke.. De princiepsbeslissing tot oprichting van een poetsdienst aan huis in de schoot van het OCMW werd goedgekeurd. Raadslid Baro interpelleerde Schepen Moens i.v.m. het gebruik van het buurthuis te Pollare door socialistische kulturele verenigingen vóór de offi ciële opening en Schepen Desprets i.v.m. zijn voor stel tot gedeeltelijk afsluiten van de Centrum laan tegen de wil in van alle handelswijken. Alles bij el kaar een rustige avond. Op 26 juni wachtte de Gemeenteraad op het eerste zicht een rustige agenda vóór het verlof. In het begin verliep het vrij vlot. Aankopen in het kader van het BPA Denderhoutembaan, de herin richting van het kruispunt «Den Os», een aanpas sing aan het ontwerp van het waterzuiveringsstation, het voorontwerp van een totaal rioleringsplan van Ninove, de vaststelling van tarieven voor de stede lijke Sporthal, de goedkeuring van de dienstjaarre kening 1979 van het OCMW. De goedkeuring van de stadsrekening 1979 werd voorafgegaan door de nodige commentaren over 578,4 miljoen ontvangsten en 443,8 miljoen uit gaven. Op de gewone dienst bedroegen de ontvang sten 357,2 miljoen en 354,7 miljoen uitgaven of een bonus van 2,5 miljoen. De onsamendrukbare faktor (personeel schuld) was opgelopen tot 72%. Tor rekens en vervolgens De Riemaecker gingen na de uiteenzetting van Schepen Desprets, die de tekst van Schepen Waltniel voorlas, in het offensief. Wat eerst een gewone reeks oppositie-beschouwingen scheen werd echter een politieke bom die de anna len zal ingaan als de Ninoofse benzine-affaire. De Riemaecker had ontdekt dat Schepen Timmermans tussen 5.1.79 en 5.12.79 meerdere malen tankte aan de stadspomp en tegelijkertijd onkostennota's voor een reisvergoeding indiende. Later zou dit politiek onbetaalbare benzine blijken te zijn. Alsof het nog niet voldoende was voor het Schepencollege bracht Antoine Callebaut met een interpellatie tot het Schepencollege in verband met zjjn houding en deze van de politie t.o.v. het voeren van publiciteit in Groot-Ninove, heel wat beroering. Eerst werd er mee gelachen, maar later werd er groen gelachen. De anders zo rustige vakantieperiode zorgde voor de nodige inspiratie. De plotse terugstorting van 37.692 F op 5 september door Schepen Timmer mans met de vermelding «verbruik benzine», zegt reeds genoeg. Op de eerstvolgende zitting (11 sep tember) vroeg De Riemaecker het woord bij orde motie waarbij Schepen Timmermans vrij onderdanig was. De rest van de zitting had weinig om het lijf. Een termijnverlenging voor de nieuwbouw van het brand wee rarsenaai, het plaatsen van de centrale ver warming in de pastorij van Denderwindeke en een (Lees verder op pagina 3) A ^^Qatns en zind u/e

Denderklok | 1982 | | pagina 1