d vu e z\u o\\^Se U/Qams EDIT ORIAAL Zesenvijftigste Jaargang. Vrijdag 1 oktober 1982 1981 Het jaar waarin het op de Gemeenteraad te rustig was om waar te zijn. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Te!. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 500 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 38. In januari werd van start gegaan met twee orde moties. Georgette De Kegel klaagde aan dat de sporthal reeds werd gebruikt maar dat de gemeente raad ze nog niet had mogen zien en dat de organi satie bovendien zo wanordelijk was van start gegaan dat de verenigingen elkaar reeds in het haar zaten wie wanneer er het gebruik van had. Daarna was er de oremotie in verband met het optreden van de stedelijke politie door Norbert Coppens de CVP nam het niet dat de politie affiches van het CVP- Ba! had laten verwijderen van privé-woninge.n door het stadspersoneel. Schepen Timmermans hield daarbij hoog bij laag vol dat zijn personeel was op geëist zonder zijn medeweten. Bovendien was de politie overal de «betrokkenen» gaan onderhoren... er werd zelfs gevraagd hoe de vensteraffiches er gekomen waren... alsof raadslid Callebaut ze er na inbraak had aangebracht. Men slikte vooral niet dat het voor andere verenigingen zomaar oogluikend wel werd toegelaten. Ook op de meerderheidsban- ken was men ongelukkig met deze gebeurtenissen. De aanleg van voetpaden langs de Ninovebaan naar Pollare kwam ter sprake. De kostprijs werd in 1979 geraamd op 3.3 miljoen maar bleek dan toch 5,4 miljoen te kosten. De luxe en de onpraktische aanpak kwamen naar voor... evenais de vraag wat voor een verhaalbelasting dat zou vereisen. De restauratiewerken aan de geklasseerde Wil- dermolen te Appelterre-Eichem werden goedgekeurd en er werden automaten voor de sporthal aange kocht. Het voorstel van Prieels om te komen tot een meer evenwichtige betoelaging van bepaalde organi saties voor sociaal-cultureel vormingswerk werd door Schepen Moens gezien alls een extra-bevoorde ling van de katholieke zuil. en verdween dan ook meerderheid tegen minderheid in de prullenmand. Zijn voorstel tot het verlenen van de eretitel van hun ambt aan vroegere burgemeesters en schepenen kende meer bijval. De zitting van februari begon rustig. De par kings en de openbare beplantingen rond het nieuwe stadhuis werden goedgekeurd voor een bedrag van 15,4 miijoen. De oppositie onthield zich wegens de overdreven luxe. De goedkeuring van de aanvraag tot erkenning van een plaatselijke Openbare Biblio theek werd aangenomen evenals het organiek regle ment en de aanstelling van de Raad van Bestuur en de Vaste Commissie voor Advies. De oprichting van een karnavalmonument op verzoek van de vzw Karnavalraad werd ook goedgekeurd. Op het einde vari de zitting kwam raadslid De Riemaecker terug op de aanplakkingsincidenten daar de Politiecommissaris bepaalde insinuaties zou gemaakt hebben in de pers. De bespreking leidde tot heel wat politiek geduw en getrek waaruit de Burgemeester besloot dat «in gans de kwestie er maar één slachtoffer zou zijn ik zelf». De Riemae cker interpelleerde ook over de vandalenstreken op het kerkhof en het begraven van een secte-lid op een volgens het reglement op de begraafplaatsen onaanvaardbare manier. Maart was ongewoon rustig. De verkoop van zes percelen in het industriepark werden goedgekeurd. Raadslid De Riemaecker toonde zich bezorgd over de toenemende baldadigheid in de stad die een nieuw hoogtepunt bereikte met een onvoorstelbare verwoesting in de nieuwe gebouwen van het Insti tuut der HH. Harten in de nacht van 21 op 22 februa ri. Zijn voorstel om een premie van 100.000 F uit te loven voor het vinden van de daders werd aangeno men maar de Burgemeester zou in de geheime zit ting een niet nader omschreven voorstel hebben gedaan. Ook de Raadszitting van 9 april had weinig om het lijf. Een meldenswaardig feit is wel dat de ken nisname van een schorsing door de Gouverneur i.v.m. de ambachtelijke zone te Appeiterre-Eichem aan het licht bracht dat in nauwelijks meer dan vier jaar 75 schorsingen door de Gouverneur onze stad bereikten De Riemaecker bracht de verschillende berekeningen van de verhaalbelasting voor de Kas teel- en Kloosterstraat in Outer op de politieke tafel. Coppens had heel wat vragen over de herstellings- en verbeteringswerken aan de buurtwegen te Den- derwindeke. In mei nam de Burgemeester onmiddellijk zelf het woord. Hij hekelde het feit dat een gemeente raadslid er zich had toe geieend officiële stukken uit administratieve dossiers weg te nemen en ter beschikking te stellen van derden die dan kopies in grote getallen bij het publiek hadden verspreid Op initiatief van Raadslid De Riemaecker werd een motie goedgekeurd en doorgestuurd naar de Pause lijke Nuntius waarin de Paus een voorspoedig her stel werd gewenst van zijn verwondingen opgelopen bij een aanslag. De bespreking van de agenda verliep vlot. Te vermelden waren de goedkeuring van het vooront werp voor de oprichting van een dodenhuisje. co- lumbarius en asverstrooiïngsweide te Aspelare, de uitbreiding van de stedelijke begraafplaats en van de gemeenteschool te Denderwindeke. Er was ook een verwarde bespreking vari het aanvullend regle ment op de politie van het wegverkeer. Op 11 en 12 juni werd slag geleverd tot 2 uur 's nachts rond de stadrekening 1980. Volgens Walt- niel, Schepen van Financiën steeg het boni op de gewone dienst van 81.3 miljoen in 1980 tegenover 71,4 miljoen in 1979. Het boni was een gevolg van 393,2 miljoen ontvangsten en 309,4 miljoen uitgaven. Op de buitengewone dienst werd 421.0 miljoen ont vangen en 284,5 miljoen uitgegeven. De ontvangerij had dus in 1980 1 miljard 478 miljoen verhandeld... De opcentiemen op de roerende voorheffing brach ten 12,4 miljoen meer in kas dan verwacht, deze op de personenbelasting echter een minderwaarde van 9,6 miljoen. De onsamendrukbare faktor (personeel en schuldenlast) was opgelopen tot ruim 69%. Raadslid De Riemaecker had liefst 24 halve da gen besteed aan het onderzoek van de stadsreke ningen. Hij trok de degelijkheid van de opstelling van de begroting in twijfel tengevolge van de fla grante onderbezetting van de rekendienst. Bij het hoofdstuk «benzine» stelde hij vast dat ondanks de aankoop van 6 bijkomende voertuigen er circa 9000 liter minder benzine werd gebruikt en dat Schepen Timmermans 350 liter benzine betaalde doch er in werkelijkheid 1142 liter zou verbruikt hebben. Ook Georgette De Kegel hield namens de Volksunie een uitvoerig betoog en Raadslid Prieels nam het sociaal en familiaal beleid, de subsidiëringspolitiek, de in spraak en de adviesraden en het grond- en huisves tingsbeleid op de korrel. De zitting van 25 juni had weinig om het lijf. De uitbreiding van het waterieidingsnet te Ninove lokte wat discussie uit. Voor het Ninoofs Prestige- Projekt het nieuwe stadhuis werd de «tele communicatie en signalisatie» goedgekeurd (zonder de steun van de oppositie) voor 5,2 miljoen F een telefooninstallatie met 100 binnenlijnen, een brand- detectieinstallatie van bijna 400.000 F. De Riemae cker wees op het gevaar van misbruiken. Er werd ook besloten drie kogelvrije vesten voor de politie aan te kopen en de parkeermeters zouden voortaan ook in de Brusselstraat en de Dreef het parkeren moeten beteugelen. Voor de openbare bibliotheek werd besloten een «basiscollectie» van 3000 grama- foonplaten te kopen... Ook in september werd het een vergadering met weinig animo. De raming voor de liften in het nieuwe stadhuis ten bedrage van 3.021.800 F werd goedgekeurd meerderheid tegen minderheid. Prieels stelde zonder succes 'n gemeentelijke tegemoetko ming voor op het gebruik van de algemene nutsvoor zieningen en vroeg een billijke regeling voor de verhaalbelasting. Op 8 oktober was er al dadelijk «leute» De Riemaecker haalde een persoonlijke aanval van Schepen Moens op zijn persoon aan in «Voor Allen» en sloeg keihard terug door uit te brengen dat Sche pen Moens drie schilderijen in zijn bezit had van overleden bekend Ninoofs kunstenaar ...zonder ze te hebben afbetaald. Wat de Schepen dan allemaal uitkraamde was niet voor gevoelige oren. Op een drafje ging het door de eerste 24 pun ten. Punt 25 betrof het vaststellen van het stadswa pen en -vlag. Bijna vijf jaar na de fusies was men het nog steeds niet eens. De Provincie wilde niet weten van een gravenkroon op het Ninoofs schild en de Ninoofse deelgemeenten konden het niet eens worden over de vlag. Het punt werd verdaagd voor nader onderzoek. Er was ook opnieuw het traditio neel geworden gekibbel over het politieoptreden bij het «plakken» (in de betekenis van affiches plak ken natuurlijk) tussen Antoine Callebaut en de Bur gemeester naar aanleiding van de aanpassing van... het reglement voor de verkiezingspropaganda. Op 29 oktober kende men een onvoorstelbaar rimpelloze raadszitting. Enkel over een niet volgens de reglementen geplaatste zerk werd even gepraat Men was waarschijnlijk al te druk bezig met de cam pagnes voor de vervroegde wetgevende verkiezin gen van 8 novemper 1981. Die verkiezingen brachten een ferme klap voor de CVP en een winst voor VU en PVV. Georgette De Kegel werd niet verkozen op de tweede plaats voor de Kamer (4700 stemmen), IJrbain Verekens haalde (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1982 | | pagina 1