d e zin U/Qams Raadszitting EDITORIAAL Zesenvijftigste Jaargang. Vrijdag 12 november 1982 VAN 21 OKTOBER 1982 Een hete winter? Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 22) Verhaafbelasting Oprichting Commissie ad hoe Aanduiding leden Omschrijving taken Dhr Burgemeester Ten laatste morgen moe ten de namen der commissieafgevaardigden mede gedeeld worden aan de secretaris. Deze commissie zal voorstellen formuleren aan de Gemeenteraad. Dhr De Riemaecker Allemaal dingen die ge niet gedaan hebt. Het voorstel stelt konkreet de samenstelling van de Commissie voor als volgt de schepenen van finnanciën en openbare werken akkoord. de dienstoversien van de technische dienst en de rekendienst akkoord. vertegenwoordigers van de verschillende fracties uit de gemeenteraad nog akkoord. een 3-tal ontwerpers van wegen die ver trouwd zijn met de techniek van berekenen hoege naamd niet akkoord. afgevaardigden van de provinciale instanties: provinciale technische technische dienst, adminis tratieve en financiële afdelingen. Enkel de afdeling gemeentebelastngen kan er nuttig bij te pas ge bracht worden. Het is meer aangewezen beroep te doen op de hogere instantie die de koninklijke goed keuring voor de verhaalbelasting moet voorstellen en aanvragen, omdat deze instantie de normen en perken kent van hetgeen 'mag en kan of niet. Dhr Timmermans Een commissie... ja... als de verhaalbelasting behouden blijft door de nieuwe bestuursmeerderheid. Dhr De Riemaecker Ge spreekt alsof ge al in de oppositie zit. Dhr Timmermans Ik zit er al een jaar in. Dhr De Riemaecker Ik weet er iets vanaf. Mevr. MartensDe Kegel Ja, zeker. Dhr De Riemaecker Maar ik zal er geen on nozele praai over vertellen. Dhr Burgemeester En geen domme vragen stellen. Mevr. MartensDe Kegel (kwaad) Gij kent geen enkel dossier. Dhr Burgemeester (meewarig) Onmacht... Mevr. Martens De Kegel Almacht Dhr Torrekens We kunnen toch een commis sie samenstellen. Dhr Evenepoel Maar die commissie zal toch niets beslissen. Dhr De Riemaecker Een technische commis sie is er nodig om geraadpleegd te worden. Dhr Timmermans Een commissie stelt de verfijning van uitvoering voor. Dhr Callebaut De commissie onderzoekt eventuele verbetering of afschaffing van de verhaal belasting. Dhr Timmermans Ik stel voor de samenstel ling van de commissie uit te stellen. Dhr Burgemeester We hebben aan het ver haaibelastingscomité beloofd de kwestie te onder zoeken. Er hoeft dus niet gewacht te worden tot in januari. Dhr De Riemaecker Die commissie kan met haar werk niet meer klaar komen voor nieuwjaar. Er zuilen 13 nieuwe raadsleden zetelen, waaronder toch ook interessante mensen zijn. Trouwens ge moet in uw commissie geen oude trekpaarden op nemen. Dhr Evenepoel Om die redenen ben ik ak koord het samenstellen van de commissie te ver dagen. Dhr Timmermans Na Nieuwjaar zullen de gemaakte fouten niet kunnen ontweken worden. Dhr Baro Maar iedereen zal zijn verantwoor deiijkhein moeten opnemen. Dhr Evenepoel Na Nieuwjaar zullen we de zaak grondig onderzoeken met een deel nieuwe mensen. 23) Rijksweg 731 (Ringlaan) Uitbrengen advies. Dhr Timmermans Men had hierover een tekst vanuit de fracties beloofd, maar ik heb niets ontvan gen. Dhr De Riemaecker Ik vraag de verdaging van dit punt. Ik zal een tekst opstellen. 24) Opdrachten voor aanneming van werken, leve ringen en diensten Overdracht bevoegdhe den aan het Schepencollege gedurende het jaar 1983. Dhr Burgemeester geeft enige toelichting. Dhr Timmermans Onze partij is breedden- kend. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 3 (dhr De Riemaecker en VU). (Dhr Callebaut had even de zaal verlaten). 25) Personeel Verlenen machtiging aan het Sche pencollege tot het verrichten van tijdelijke aan stellingen tijdens het dienstjaar 1983. Dhr Burgemeester geeft enige toelichting. Goedgekeurd met 16 stemmen tegen 3 (dhr De Riemaecker en VU). 26) Personeel Reglement betreffende sommige verloven en disponibiliteit Wijzigingen. Dhr Burgemeester geeft enige toelichting. Algemene goedkeuring met 19 stemmen. (Dhr Beeckmans had even de zaal verlaten). 27) Personeelsformatie Wijziging administratief personeel. Dhr Burgemeester In de goedgekeurde per soneelsformatie is een betrekking voorzien van stadsarchivaris part time te begeven bij aanwerving. De bijzondere aanwervings- en bevorderingsvoor- waarden bepalen dat de kandidaat houder moet zijn van een universitair diploma. Daar de stad over een gering kunstpatrimonium en dito archief beschikt, menen wij dat de aanwer ving van een universitair geschoolde niet vereist is. De voornaamste taken van belanghebbende zul len immers bestaan in het klasseren van dokumen- ten in het gecentraliseerde en volgens het universe le decimale classifikatiestelsel (U.D.C.), gerang schikte archief. Daartoe is volgens ons geen derge lijk hoog gekwaliificeerd personeelslid vereist, en is een afgestudeerde van het hoger secundair onder wijs daartoe meer aangewezen. (Lees verder op pagina 2) 44. Het sociaal overleg is afgesprongen. Het zal wel niemand hebben verbaasd. Reeds enige weken terug waren moeilijkheden te verwachten. De rege ring was wel zo slim de onderhandelingen op een laag pitje te zetten tijdens de verkiezingsmaand. De oppositie wou immers maar al te graag een natio naal referendum van de gemeenteraadsverkiezin gen maken. Sneuvelen er vandaag of morgen tientallen vensters Dat is lang nog niet zo zeker. Het tradi tioneel procédé of bevel van beuk de deur in doet het niet meer zo vlot als vroeger. Een eerste stakingsgolf mislukte jammerlijk. In de bedrijven waren het enkel de «vaste klanten» van ACEC, Cockeril,... die het werk neerlegden, terwijl de Vlaamse bedrijven nauwelijks enige hinder on dervonden. Anders lag het met het openbaar vervoer waar bij de socialistische vakbond op eigen houtjes trein en busverkeer in het honderd liet lopen, ledereen weet hoe goedkoop en vooral hoe gemakkelijk het is het openbaar vervoer op stelten te zetten. Een paar treinen moeten maar stoppen op de NoordZuid-ver binding en het wordt een warboel van jewelste over het hele land. De stakingsaktie bloedde dood. De regering hield immers voet bij stek, het A.C.V. wilde niet zomaar meedoen, de publieke opinie was niet zonder meer tegen het inleveren en was nog minder voorstander van een reeks demagogische stakingen. De volgende weken en maanden werd het stil, de regering in de grond boren ging niet. Het werd juni en de militanten waren aan een adempauze toe. ledereen ging dan maar met vakantie. In september was het moeilijk de stakingsma chine in gang te steken. De tijd was te kort om voor de gemeenteraadsverkiezingen nog 'n nationale ver- lammingsaktie op te bouwen. Het A.B.V.V. had bovendien zijn les goed ge leerd het A.C.V. moest mee de boot in om een kans op slagen te maken. En aangezien net A.C.V. er weinig voor voelde om de CVP te ondermijnen. De CVP is en blijft de grootste regeringspartij waarin het ACV een belangrijke vertegenwoordiging heeft en voor de last but not least honderden mandaten op lokaal en nationaal vlak beheert. Nu de gemeenteraadsverkiezingen voorbij zijn is de situatie totaal veranderd, ledereen kan nu ronduit spelen. De regering schenkt nu heel wat klaardere wijn ook al wist iedereen wel vooraf wat het kleurtje van deze Beaujolais Primeurin november zou zijn. De militanten van het ACV kon den nu hun stem laten horen. Nochtans bleek uit een interne enquête dat die basis niet zo militant was als men wel dacht en nog minder ais sommige ACV havikken het wel zouden willen hebben. Het (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1982 | | pagina 1