h >ist en n\K^ 5 d uwe Qqt NOG OVER INFO-GIDS NINOVE Werken in ons Arrondissement \j EDITORIAAL Zesenvijftigste Jaargang Vrijdag 19 november 1982 EEN 5-JAR EN-PLAN Na 11.11.11. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 550 F. Prijs per nummer: 11 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het laatste woord is nog niet gezegd over de publicatie van «Info-Gids adresboek fusieplan Ninove AppelterreEichem Aspelare Dender windeke Lieferinge Meerbeke Nederhasselt Neigem Okegem Outer Pollare Voor de», gedrukt in Sint'Amandsberg omdat er in Groot- Ninove geen drukkerijen bestaan We vernemen dat Info-Ninove de 11de uitgave is van Publi Ariane na Zedelgem (11.015 inwoners), Damme (9.989). Jabbeke (10.712), Diksmuide (15.295), Staden (11.015), Veurne (11.172), Nevele (10.346), Lichlervelde (7.855), Gavere (10.255) en Aalter (15.768). We weten niet of de uitgaven valabel zijn voor de 10 voorzegde gemeenten, waarvan de belangrijk ste niet eens de helft van het inwonersaantal van Groot-Ninove benadert. Maar vaststaand is het feit dat het in Info Gids Ninove krioelt van onjuistheden en van op het eerste zicht onuitlegbare vergetelheden. Twee burgemeesters in Groot-Ninove Het getuigt ofwel van de meest volstrekte on wetendheid ofwel van verregaande nalatigheid van wege de realisator en de promotoren van Info-Gids Ninove. Hei is in zekere zin een aanslag op de faam niet alleen van de twee geciteerde personaliteiten, doch tevens op de faam van de stad zelf. Uw aanbevolen handelaars Aanbevolen door wie Aanbevolen waarom en op basis van welke cri teria Ofwel aanbevolen mits hoeveel En wat voor de niet aanbevolen handelaars Enz..., enz... Uitgever Marijke Vandamme meent alles effen te strijken met haar bericht op biz. 107: De uitgave van dit adresboek Infogids fusieplan en handelsinformatieve gids van de stad Ninove is een privaat initiatief. Gebaseerd op (sic-) officiële gegevens, is een groot gedeelte van deze uitgave uit eigen onderzoekingen sa mengesteld. Wij streven naar een totaalbeeld van het handelsgedeelte van Ninove. Publi Ariane kan niettegenstaande ernstige en doorgevoerde op zoekingen, voor zowel de redactionele, techni sche of informatieve fouten, de juistheid en de volledigheid van de inlassingen niet verantwoor delijk gesteld worden. We weten niet in hoever het stadsbestuur en de stedelijke diensten van Infogids Ninove betrok ken werden. Alleenstaande feiten, als gevraagde inlichtin gen verstrekken, aanzien we niet als medewerking omdat vragen moeten beantwoord worden. Een toelating of een aanmoediging tot publica tie of de actieve inschakeling van stedelijke dien sten voor de samenstelling van de gids zouden even wel als overheidstussenkomst moeten aanzien en afgekeurd worden. ledereen kan vermoeden dat het samenstellen en het drukken van een gids geld kost. Waar we 235 aanbevolen handelaars tellen plus 21 advertenties in méér kleurendruk en 140 andere en waar de prijzen van bepaalde advertenties ge kend zijn dan beginnen we te begrijpen dat de pu blicatie van een gids slechts een voorwendsel of een middel was. Er zijn trouwens precedenten in Ninove zelf de fameuze kaart van Ninove omringd door reklame nabij het station, de talrijke reklamefolders, de pa nelen in voordeel van de industrie in de wandelgan gen van het stadhuis zelf, enz... Het waren zoveel verwezenlijkingen, dank aan de goedgelovige medewerking van de middenklasse, tot meerder profijt van... Het is plicht voor onze stadsoverheid, minstens voor de Schepen van Middenstand, de andere ge meenten te waarschuwen, zo nodig door bemidde ling van de Gouverneur. Het is plicht voor onze lokale georganiseerde middenstanders hun provinciale en nationale instan ties in te lichten. A.D.R. In antwoord op parlementaire vragen gesteld door Volksvertegenwoordiger Van Wambeke, ver strekte de Minister van Openbare Werken niet onbe langrijke inlichtingen over de inzichten van zijn de partement. Ingevolge de beslissing van mijn achtbare voor ganger, om een prioriteitenlijst op te stellen aan de hand van de uitslagen van een kosten-baten analyse bestaat er momenteel geen officieel vijfjarenplan. Volgende belangrijke investeringswerken kun nen voor het arsondissement Aalst wel in het voor uitzicht worden gesteld voor de eerstvolgende vijf jaren 1) Modernisering, aanpassing van bestaande of aanleg van nieuwe wegen. Rw 40 vak tussen Rw 9 en Rw 60 te Ninove (Voorde) in eerste fase 1 rijbaan; onteigenin gen in opmaak; raming 175 miljoen F. (Lees verder op pagina 2) 45. Bij het verschijnen van dit artikel zijn de re sultaten van de 11.11.11 aktie bekend. Althans toch de financiële, want jaar na jaar wordt door deze aktievoerders getracht een meer termijngericht ont wikkelingsbeleid te voeren. Het thema Geen woorden, maar daden is tevens een onverbloemd verwijt aan het ontwikke lingsbeleid van de hele wereld en van ons eigen landje in het bijzonder. Het A.B.O.S. (Algemeen Bestuur voor Ontwik kelingssamenwerking), belast met de uitvoering van het Belgisch ontwikkelingssamenwerkingsbeleid, is traditioneel het zwakke broertje tussen zovele an dere administraties. Bij het verdelen van de rege ringsposten is ontwikkeiingssamenwerking pas munt Het wordt pas besproken nadat de vette kluiven zoals financiën, economische zaken, justi tie... zijn toegewezen. Ofwel wordt hei een klein staatssecretariaat, ofwel wordt het een departe ment van een ander ministerie. Een coherent beleid is bovendien bijzonder moeilijk het departement ontwikkelingssamenwer king verschuift vaak van de ene partij naar de an dere en is vooral een opwarmingspost voor jonge politici met ambitie. En als dat nog niet genoeg is wordt het beleid gehypothekeerd door een koloniaal verleden en de daarmee samenhangende mentaliteit. Wie vroeger koloniaal was werd in 1960 van de ene op de an dere dag ontwikkelingshelper. In 1980 ging nog 70% van al onze ontwikkelingssamenwerking naar de ex- kolonies Zaire, Ruanda en Burundi... Met de nodige voorzichtigheid kan toch worden gesteld dat er de laatste jaren toch wat meer poli tieke wil aanwezig is in België om het ontwikkelings beleid aan te passen aan de veranderende interna tionale en interne omgeving. Eindelijk is de aanwe zigheid op het internatonale forum versterkt door het voorstel van een Pakt van Solidaire Groei van Minister M. Eyskens op een Unctad-conferentie in 1978 en een paar vernieuwingen van Minister Coens zowel in Zaire als in Azië op de conferentie van de armste landen in Parijs. Anderzijds drukt de Belgische realiteit steeds zwaarder op het Belgisch ontwikkelingsbeleid de enorme rijksschuld, het begrotingsonevenwicht en de communautaire spanningen taaltwisten en Vlaamse benadeling op het gebied van ontwikke- lingssamenwerkingsprojekten door de huidige (Me vrouw Mayence, PSC) en vooral de vroegere (Ou ters, FDF) Franstalige staatssecretaris voor ontwik kelingssamenwerking, drukken steeds zwaarder op de Belgische inspanningen vootf onttwifckeli-rtgssa- menwerking. Het grootste probleem is misschien wel het steeds groter wantrouwen bij de publieke opinie komt het geld wel terecht waar het moet terecht wees verder op pagina 2) °^ams b'1 zz'w ebb.

Denderklok | 1982 | | pagina 1