k r'3t Sr, o\K5Qe S^t)/ Qr/ Raad szittïng EDITQRIAAL \j Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 6 januari 1984 VAN 1 EN 2 DECEMBER 1983 Hitler - Groet bleef zonder enig gevolg Voor wanneer een alternatief? Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478665-87 Prijs voor Jaarabonnement 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Er volgt dan de bespreking van de begroting zelf, waaruit we alleen maar de bijzonderste punten plukken. Ophaien huisvuil. Dhr Durant Het ophaien van glas en papier niet bijgerekend kost het ophalen van het huisvuil 14.374.000 F. We voorzien 73% terughalen van deze onkosten. Dit is aanvaardbaar gezien de geboden service. Dhr Timmermans Volgens onze cijfers kost het ophalen van het huisvuil 9,5 miljoen. Dhr Torrekens Ge vergeet het loon der werklozen. Dhr Durant Ook het personeel dat in de garages aan de vuilniswagens werkt, Ge moet ef fectief rekenen wat alles samen kost Belasting op leegstaande geoouwen. Deze belasting, voorgesteld door de SP, wordt verworpen met 19 stemmen tegen 6 (SP). Pensioen Burgemeester en Schepenen. Dhr Moens Is er geen beslissing van de Raad van Staat die verbiedt een verhoging van de Burgemeesterswedde Dhr De Rouck Die beslissing geld alleen voor gemeenten met minder dan 10.000 inwoners. Dhr Moens Oh... Dhr Burgemeester Maar inmiddefcs is de kwestie toch opgediend. Een burgemeester kan niet genoeg verdienen voor alles wat hij hier moet door staan Mevr. De Kegel Wanneer wordt het nieuw stadhuis in gebruik genomen Dhr Burgemeester Na de verlofperiode 1984. Dhr Timmermans Het huis in de Stationsstraat waar nu het Rode Kruis in gevestigd mag door de Gouverneur niet uiterhand werden verkocht. Dan maar openbaar. De buren zouden er dankbaar ge bruik kunnen van maken. Bewapening politie. Dhr Torrekens De politie vraagt een krediet van 700.000 F voor bepapening 25 revolvers en patronen. Dhr Timmermans Wij moeten niet meedoen aan een hetze, gezien sommige toestanden, om een sterkere politiemacht die agressierver optreedt aan te moedigen. Een normale bewapening moet natuur lijk. Daarom zijn we niet gekant tegen dit voorstel. Graanmarkt. Dhr Evenepoel Om de Graanmarkt achteraan te verbeteren wordt tarmacering voorzien. De kra mers staan er bij de minste regen in het vuil en der halve blijven de klanten er weg. Dhr Timmermans Wij achten dat niet nodig. Tribune V.K. Ninove. Dhr Raes Ik betreur dat V.K. Ninove moet betalen om een tribune te huren. Dhr Burgemeester V.K. Ninove heeft niet te klagen. Het plein wordt onderhouden door de stad. Bij de aankoop van een tribune betaalde de stad een voorschot van 600.000 F. Bovendien werden er al eens werken uitgevoerd zonder dat het College het wist. Ijzerbedevaart. Dhr De Rouck Ik stel voor de post van 2.000 F voor bloemen op de Ijzerbedevaart te schrappen. Mevr. De Kegel Daar moet ge lef voor heb ben. En dat voor 2.000 F op zo'p begroting. Dhr Raes Voor de vaderlandslievende ver. enigingen wordt 120.000 F voorzien. Aan de Uzer zijn er ook Vlamingen gesneuveld. Dhr Neuckermans Ge zijt nog te jong om daarover te praten. Dhr Burgemeester Op vaderlandslievende plechtigheden is de V.U. nooit te zien. Dhr Prieels Ik betreur dat oorlogsslachtof fers hier tegen mekaar worden uitgespeeld. Ik stel een vrije stemming voor. Dhr Burgemeester Akkoord. De 2.000 F voor bloemen op de Ijzerbedevaart wordt goedgekeurd met 17 stemmen tegen 7 (dhren Neuckermans, De Rouck, Casteur, Cornelis, De Spie- geleer, Verekens, Schorreel) bij 1 onthouding (dhr De Ville). Dhr Burgemeester Om de juiste stemming te kunnen noteren vraag ik wie tegen gestemd heeft. Zeven armen gingen de hoogte in en toen vond dhr Neuckermans het nodig zijn arm in de richting van de V.U. te strekken en als het ware de Hitler groet te brengen. Sportkompleks. Dhr Timmermans De 2 miljoen die zou aan gewend worden voor het termaceren van de Graan markt, wensen wij te schrappen en aan te wenden voor het oprichten van een sportkompleks in de Burchtdamweiden. Dit bedrag zou kunnen gebruikt worden voor het aanwerven van de nodige gronden. Dhr Torrekens Wij wensen yooraf een ge sprek te hebben met de beheerders van V.K. Ninove. Dhr Timmetmans Ik handhaaf mijn voorstel. Het wordt verworpen met 19 stemmen tegen 6 (S.P.) Vijfjarenplan. Dhr Durant geft enige toelichting. Wij zijn ak koord met het voorstel Flierendries maar d* rest blijft behouden. 15) Gemeentekrediet van Beigië Verhoging maatschappelijk kapitaal Goedkeuring In schrijving op de kapitaalsverhoging Goed keuring aangaan renteloze lening. Dhr Torrekens De gemeente Ninove, thans houder van 142 aandelen van 10.000 F in het kapi taal van het Gemeentekrediet van België, heeft het (Lees verder op pagina 2) 96. Misschien was het omdat de feestdagen zo dichtbij lagen. In elk geval was het opvallend hoe beperkt in omvang en in verspreiding de kritiek van de oppositie op de eerste zelf ontworpen en verde digde begroting van de CL-CVP koalitie wel was. Het verbaai geweld waarmee Jacques Timmer mans als fraktieleider van de grootste oppositiepar tij ten strijde trok, kende een abrupt einde met de uitval vari Burgemeester Cosyns. Hoewel dit normaal tot een nog meer verhitte discussie had kunnen leiden op de tweede dag, werd een schijnbaar onge schreven pakt gesloten waarbij de beide betrokke nen en hun achterban erkenden dat zij het roerend eens waren over de onverzoenbaarheid van de res- pektievelijke standpunten. De situatie is echter ingewikkelder dan dat. Vooreerst kan niet ontkend worden dat het beleid van de vorige koalitie er een was van grote openba re werken variërend van tonnen asfalt om gaten in wegdekken te leggen, het aanleggen van nieuwe opzetten van een nieuw optrekje van enkele hon- straten, het restaureren van buurthuizen, tot het derden miljoenen dat een stadhuis blijkt te zijn. Nu is het inderdaad gedaan want de centen zijn op en een nieuwe realiteitszin begint eindelijk door te dringen. Wel opvallend dat diegenen die twaalf jaar geleden de inplanting van het nieuwe Rijksadministratüef Centrum op de plaats van de vroegere lampenfabriek Sigtay verwierpen, nu plots de mond volhebben over de stadskernvernieuwing. Het had nog beter geweest indien ze hadden voor gesteld een bedrag in te schrijven als prijs voor wie een kreatieve en stadskernvernieuwing-vriendelijke oplossing kon brengen voor de Sigtay. Een tweede prijs kon eventueel ook worden voorzien voor het levendig en veilig maken van het Polderkwartier. De V.U. steit in zijn maandelijks tijdschrijft «Wij, de Roelanders» vast dat de lasten van de Ninoofse bevolking met meer dan 30 miljoen frank wordt verhoogd stijging van de opcentiemen op de per sonenbelasting (inkomsten) van 6 naar 7%, de opcentiemen van de onroerende voorheffingvan "aa[ 1800' 9en njeuwe belasting op huisvuil (500 rank per jaar en per gezin), de kostprijs van de zakken gaat bovendien van 8 naar 10 frank. Dan volgt nog de opsomming van nog enkele wetenswaardigheden over de stadsbegroting 1984 betreffende ..Ninove Info» (1,1 miljoen frank), het verlies van 8 miljoen frank van het sportkompleks, de aflossing van 280 miljoen frank schuld in 1984 het dividend van 8 miljoen frank van de stad van de waterbedelingsmaatschappij, de wedde van de bur gemeester die in 1984 975.000 frank bedraagt: Op" vallend is wel dat de V.U. het in zijn kritiek uitslui tend op Burgemeester Cosyns heeft gemunt. (Lees verder op pagina 2) zind vue

Denderklok | 1984 | | pagina 1