s 0\KsQe EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 3 februari 1984 VAN 26 JANUARI 1984 Stoeltjestians Een stabiel huwelijk. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Te halfacht verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Afwezig dhren Waltnie! en De Viiie. Mevr. De Smet en dhren Moens en Schorreel arriveren met enige vertraging. Vijf persmensen en drie toehoorders vormen de publieke tribune. 1) Rijksweg nr. 55 Edingen-Ninove. Kruispunt Brielstraat - Edingsesteenweg te Denderwinde. ke Advies omtrent herinrichting. Dhr Durant Met zijn schrijven dd. 12 decem ber 1983 verzoekt het Bestuur der Wegen advies uit te brengen over het voorstel tot herinrichting van het kruispunt Brielstraat - Edingsesteenweg (rijksweg nr. 55) te ex-Denderwindeke. Dhr Politiecommissaris verleende op 20 decem ber 1983 gunstig adivies nopens voornoemd voor stel. Dit voorstel draagt zonder twijfel bij tot de ver keersveiligheid van dit druk kruispunt. Wij vragen U dit voorstel tot herinrichting van genoemd kruispunt gunstig te willen adviseren. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 2) BP A Poiderkwartier Verkoop van gronden langsheen de Onderwijsiaan te Ninove Wij. ziging verkoopsvoorwaarden. Dhr Desprets In zitting van 6 oktober 1977 hechtte de Raad zijn goedkeuring aan de verkoop van stadsgrond, gelegen langs de Onderwijsiaan te Ninove. Door de Technische Dienst werd een verkave- lingsvoorstel opgemaakt dat de verdeling voorziet van het perceel in 10 loten 6 loten met een breedte van 7 m., geschikt voor gesloten bebouwing, 2 loten met een breedte van 11 m., geschikt voor halfopen bebouwing, 2 loten met een breedte van 14 m., geschikt voor halfopen bebouwing. Op 10 februari 1978 werd door de gemachtigde ambtenaar vergunning verleend op basis van het ingediende verkavelingsplan; de voorschriften van het BPA nr. 5 «Polderkwartier» zijn van toepassing. Op 17 februari 1978 werd door dhr Ontvanger der Registratie de waarde bepaald der onderschei den loten. In zitting van 17 januari 1980 besliste de Raad af te wijken van de op 26 oktober 1978 goedgekeur de verkoopsvoorwaarden. Deze afwijking maakt de samenvoeging van de loten 2 en 3, 4 en 5 8 en 9 mogelijk. In zitting van 31 maart 1981 werd aan dhr No taris Poodts opdracht gegeven de loten 1 tot en met 6 openbaar te verkopen op 20 mei 1981; tijdens deze zitting werd geen interesse betoond voor de te koop gestelde loten. Aktueel meldt zich een kandidaat koper voor een aantal loten te samen met het oog op de op richting van een meersgezinwoning met sociale doelstelling. Het is derhalve noodzakelijk dat de bijzondere verkoopsvoorwaarden als volgt worden gewijzigd Punt 1 De koper zal verplicht zijn op zijn aange kochte grond een gebouw op te richten overeen komstig de stedebouwkundige voorschriften van het BPA nr. 5 «Polderkwartier», ten laatste 5 jaar na de dag der bepaalde toewijzing. Punt 2 De samenvoeging van de loten tot en met 6 en 7 tot en met 10 wordt toegestaan. Wij vragen U deze gewijzigde verkoopsvoor waarden te willen goedkeuren. Mevr. De Smet neemt haar plaats in. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 3) Kerkfabriek O.L.Y.-Hemelvaart Uitbrengen advies omtrent de beslissing tot verdiscontering van vastbeloofde toelagen. Dhr Torrekens De staatstussenkomst voor het uitvoeren van meerwerken bij de restauratie aan het orgel bedraagt 403.358 F en de provinciale toe lage bedraagt 134.452 F. Bij besluit van het Bureel rer Kerkmeesters dd. 20 decemver 1983 wordt aan het Gemeentekrediet van België de verdiscontering van voormelde sub sidies gevraagd. Wij verzoeken U gunstig advies te willen ver lenen aan de beslissing van het Bureel der Kerk meesters van 20 december 1983. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 4) Goedkeuring aangaan van lening tot vereffening van de aankoop van turntoestelien ten behoeve van de Stedelijke Sporthal. Dhr Moens neemt zijn plaats in. Dhr Torrekens Op 5 mei 1983 werd de aan koop van turntoestelien door het College gegund aan de irma Sporta De Waele uit Zele voor de prijs van 151.071 F, BTW inclusief. Uit het schrijven van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap van 13 december 1983 blijkt dat er een toelage van 74.375 F wordt toegekend. Deze toelage zal slechts worden uitbetaald op zicht van een voor voldaan ondertekende faktuur. Vooraleer de stadsontvanger tot de betaling kan overgaan moet hij kunnen beschikken over de no dige middelen. Bij het ontvangen van de staatstoe- lage kan de aangevraagde lening vervroegd worden afgeiost. Het is dus nuttig een lening aan te vragen voor de totale kostprijs der leveringen. De nodige kredieten zijn voorzien in de begroting 1983, buiten gewone dienst. Wij verzoeken U deze lening te willen goedkeu ren, bedragende 151.000 F, terugbetaalbaar op 5 jaar. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. (Lees verder op pagina 2) 100. Wat men ook moge beweren de huidige koali- tie van christen-democraten en liberalen blijkt sta bieler dan iedereen drie jaar geleden had verwacht. Deze regering heeft nochans reeds harde tijden moeten trotseren de sociaal-ekonomische crisis met zijn ruim half miljoen werklozen, de perikelen rond de Belgische frank en zijn devaluatie, de crisis van de overheidsfinanciën. De bijzonder slechte toestand van het land dwong deze regering een reeks onpopulaire maat regelen te nemen. Hogere belastingen, inleveringen langs alle kanten,... Het is dan ook niet te verwonderen dat zij van uit een bepaalde hoek heel wat kritiek krijgt. Een paar keer hingen de overlevingskansen van deze regering aan een zijden draadje. Anderzijds was het verzet tegen de maatrege len alles bij elkaar minder hard dan kon worden verwacht. Dezelfde maatregelen zouden enkele ja ren terug tot straatrevoluties hebben geleid... Een belangrijke faktor hierbij is het wijd ver spreid besef bij de meerderheid van de bevolking dat het ekonomisch herstel hoe dan ook noodzake lijk is om nog erger te voorkomen. Het is zeer moei lijk om de mensen te overtuigen om te gaan staken. Bovendien is er de overtuiging dat deze koalitie van liberalen en christen-democraten de enig moge lijke formule is. Liberalen en socialisten zijn met de jaren zodanig uit elkaar gegroeid dat een politiek huwelijk tussen deze partijen in de nabije toekomst totaal onmogelijk is. Enkel de christen-democraten hebben in theorie een wisselkurve maar een politiek strateeg als Wil- fried Martens weet dat hij op het ogenblik geen re delijk herstelbeleid kan voeren in een regering met socialisten. Ook de leiding van de christelijke vak bond voelt weinig overtuiging om met de socialisten scheep te gaan. De verstandhouding is tegenwoor dig alles behalve, er is zeker geen syndikale front vorming. Er is dus geen alternatief. En misschien schuilt juist hierin het gevaar voor deze regering. Beide partijen moeten met elkaar scheep gaan. En dat leidt soms wel eens tot politieke grootsprakerij. Een man zoals Verhofstadt haalt nogal graag 'eens slogans boven zoals «ontvetting van de Staat», «strijd te gen de bureaucratie Indien deze slogans niet hol zijn, dan zijn ze zeker onhaalbaar. Regeren vraagt een krachtdadige aanpak maar dit is zeker niet in strijd met het vol gen van de gulden middenweg. Men mag het dan nog eens zijn dat de bureaucratie te groot is en moet worden afgebouwd. De konsekwentie is ech- (Lees verder op pagina 2) Raadszitting

Denderklok | 1984 | | pagina 1