k rist S/7 ^o\V>sQe Q ni sB Qtf Raadszitting Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 10 februari 1984 VAN 26 JANUARI 1984 Andermaal gekibbel tussen de Burgemeester en Georgette De Kegel Niet zomaar steenkool. (Lees verder op pagina 2) Drukker - Uitgever PAUL LUY3TERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 9) Reglement betreffende de aanwervings. en be- C H I T H D I A A I vorderingsvoorwaarden van het stadspersoneel. t LJ v/ r\ I M M L_ Schrapping. 7) Bibliotheekpersoneel Aanpassing aanwer vings- en bevorderingsvoorwaarden. Dhr Van Eeckhout U herinnert zich dat wij deze aanwervings- en bevorderingsvoorwaarden in één van de vorige zittingen hebben goedgekeurd. De provincie formuleerde evenwel enkele opmerkin gen. Een eerste dat de kandidaten het bewijs moeten leveren dat de vereiste studies in het Nederlands gedaan zijn. Dit was evenwel in artikel 2 reeds op genomen zodat ik vermoed dat dit over het hoofd werd gezien door de provinciale diensten. Voor de bijzondere bevorderingsvoorwaarden tot het ambt van assistent-dienstleider was de pro vincie van oordeel dat het slagen voor een examen dient te worden beschouwd als een fakultatieve ver eiste en dat het bezit van een einddiploma van een erkende instelling voor bibliotheekwetenschappen mag worden beschouwd als een voldoende waar borg voor de beroepsbekwaamheid. Ik zou voorstel len dat men deze aanwervings- en bevorderingsvoor waarden in die zin zou aanpassen omdat dit ons de gelegenheid geeft de erkenning van de bibliotheek en de subsidiëring ervan veilig te stelien. Dhr Moens Wordt die aanpassing dan ook doorgetrokken voor het andere personeel Dhr Van Eeckhout Wij volgen de Provincie. Dhr Moens Neen, neen. U wijzigt dus alleen de voorwaarden in functie van de erkenning van de bibliotheek. Dhr Van Eeckhout - Inderdaad. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 8) Personeelsformatie Wijziging. Dhr Burgemeester In de goedgekeurde per soneelsformaties werd een part-time betrekking van toezichter van de vleeswinkels (1 bezoek per kwar taal) voorzien. Door de wet van 13 juli 1981 tot oprichting van een Instituut voor veterinaire keuring, werd de ver plichting, vervat in artikel 17 van de wet van 5 sep tember 1952, namelijk dat iedere gemeente gehou den is het toezicht te regelen op de vleeswinkeis, op de instelling waar vleeswaren bereid of bewerkt worden, evenals op elke instelling tot het bewaren van vlees, opgeheven. Bijgevolg stellen wij U voor de part-time be trekking van toezichter van de vleeswinkels uit de personeelsformatie te schrappen. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. Dhr Burgemeester Bij raadsbesluit dd. 25 fe bruari 1983 werd de formatie van het administratief personeel gewijzigd, in die zin dat de betrekking van stadsarchivaris part-time vervangen werd door een voltijdse betrekking van opsteller. Dit besluit werd op 13 september 1983 door de Heer Gemeenschapsminister van Binnenlandse Za ken goedgekeurd. Bijgevolg stellen wij U voor het reglement be treffende de aanwervings- en bevorderingsvoorwaar den van het stadspersoneel aan deze wijziging aan te passen, meer in het bijzonder dat de bepalingen betreffende de functie van archivaris part-time wor den geschrapt. Dhr Timmermans Wij zullen ons onthouden omdat wij ons steeds verzet hebben tegen de af schaffing van de archivaris. Mevr. De Kegel Wij zullen ons ook om de zelfde reden onthouden. Goedgekeurd met 19 stemmen bij 10 onthou dingen (V.U. en S.P.). 10) Voorstel van dhr Raes tot het aanemen van een motie i.v.m. het verlenen van amnestie. Dhr Raes Ik stel volgende motie aan de Ge meenteraad ter goedkeuring voor De gemeenteraad van Ninove, in vergadering bijeen op 26 januari 1984, betreurt dat zevenendertig jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog nog steeds geen am nestie verleend is België. De Raad ziet het verlenen van amnestie alleen als een teken van verzoening tegenover de kleine man die zich tijdens de woelige oorlogsjaren laten leiden heeft door idealisme en geen misdaden van gemeen recht pleegde. sluit zich aan bij de woorden van eerste-minis- ter Martens die in 1960 reeds in een brochure schreef dat ons Vlaams wezen verminkt werd door de uitzonderingswetgeving van de repressie en dat men van dit instrument van onderdrukking niet wil afzien. Voor ons is het een reden te meer om de eis van amnestie te stellen. (einde citaat) roept eerste-minister Martens op om als rege ringsleider zijn zienswijze van 1960 in daden om te zetten en een initiatief te nemen dat een einde maakt aan zevenendertig jaar onverdraagzaamheid. Deze motie zal opgestuurd worden aan de Eer- ste-Minister. Dhr Burgemeester De aard van de motie is niet gesteld om op gemeentevlak te worden voor gedragen. Dergelijke motie is meer op haar plaats in het parlement. Dhr Raes Voor de gewone man die geen am nestie krijgt heeft dit vaak geldelijke gevolgen. Dus is deze motie wel van belang op gemeentelijk vlak. Dhr Timmermans Wij zullen de ontvankelijk heid, zoals ook voor andere moties, wel goedkeuren omdat wij van oordeel zijn dat iedere visie hier mag verwoord worden. 101. (Lees verder op pagina 2) Het Waalse staal blijft de miljarden onvermoeid verteren maar ook in onze Kempische steenkoolmij nen gaan de miljarden gemakkelijk de deur uit. Voor deze beide sektoren wordt 1985 een ma gisch jaar. Van dan af moet de staalsektor totaal gesaneerd zijn en zal de E.E.G. niet langer een beschermende hand boven de deficitaire bedrijven houden. Vanaf 1985 zullen de gemeenschappen zelf hun eigen nationale sektoren moeten spijzende Walen hun staal, de Vlamingen hun steenkoolmijnen. In 1982 zorgden de vijf Kempische koolmijnen (Beringen, Eisden, Waterschei, Winterslag en Zol der) voor een produktie van 6,2 miljoen ton. In het zelfde jaar sloot ook de laatste mijn in Wallonië. Ze had nauwelijks nog een produktie van 262.000 ton. België is zeker geen grote producentde 6,5 miljoen ton van ons land staan tegenover 241,2 ton van de E.G.K.S. (Europese Gemeenschap voor Ko len en Staal) België voerde in 1982 voor 10,5 miljoen ton steenkolen in waarvan liefst 8,5 miljoen ton uit lan den van buiten de E.G.K.S. Onze havens verdienen een goede stuiver aan die invoer. Grote leveranciers zijn de Verenigde Staten, Polen, Zuid-Afrika en Aus tralië. Het ontbreekt de Kempische steenkoolmijnen zeker niet aan reservesaan het huidige ontgin ningsritme zijn de Kempische steenkolen goed voor nog minstens 200 jaar produktie. De Belgische steenkool is ondanks de rela tief hoge transportprijzen zowat 20% duurder dan de ingevoerde steenkool. Onze mijnen kunnen immers moeilijk konkurreren met de bovengrondse mijnen in de Verenigde Staten en Australië en met de goedkope lonen van Zuid-Afrika en Polen. Ondanks alle misvattingen hebben de Kempi sche steenkoolmijnen relatief rijke aders die goed gelaagd zijn. De steenkool zit wel zo'n 700 tot 900 meter diep. Een belangrijke kostfaktor dus. Mijnarbeid is bovendien zeer arbeidsintensief. In Begië krijgt een mijnwerker zowat 4.000 F (bru to) per werkdag. Om de produktiviteit te verhogen en de veiligheid te verbeteren in de Belgische mijnen gebeuren haast geen ongevallen door instor- zind we

Denderklok | 1984 | | pagina 1