h st en \i Roa d szitting editoriaal Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 9 maart 1984 VAN 1 MAART 1984 Lamentabele Raadzitting zonder animo of hoogtepunten Heeft Ninove een Pisa - toren Het verzet. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Kort na halfacht verklaart dhr Burgemeester Co- syns de zitting voor geopend. Afwezig dhr Waltniel, Verontschuldigd dhren Prieels en Van Ees- beek. Dhren De Spiegeleer en Neuckermans zullen met enige vertraging hun plaats innemen. 1) Sportcentrum Goedkeuring bijkomende on voorziene werken aan toegangswegen en parkings rond de sporthal. Dhr Durant In de vergadering van de gemeen teraad ad. 18 maart 1982 werd het definitief ontwerp houdende de aanleg van de toegangswegen en par king rondom de sporthal goedgekeurd. Bij besluit van het College dd. 16 juni 1982 werd de opdracht toegewezen aan de N.V. Ghent Dred ging voor de som van 9.338.011 F (BTW inclusief). Met het schrijven dd. 22 oktober 1982 meldt de heer Minister van de Vlaamse aangelegenheden dat een vaste belofte van toelage verleend werd ten bedrage van 5.943.000 F. In zitting van 27 ap.ii 1983 werd de aanvangs datum vastgesteld op 16 mei 1983. Bij besluit van 11 mei 1983 ging het College akkoord de werken in onderaanneming te laten uit voeren door de pvba Gromo, Breulstraat 77 te Moors lede, doch werd er uitdrukkelijk gestipuleerd dat de N.V. Ghent Dredging als hoofdaannemer, volledig aansprakelijk bleef voor de werken. In zitting van 15 juni 1983 werd de beslissing getroffen de gestorte betonkeien, afkomstig van wegeniswerken weg te ruimen en de diameter van de grésbuizen en mofstukken in 15 cm. i.p.v. 10 cm te voorzien. Op 7 oktober 1983 meldt het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap dat voornoemde beslissing geen aanleiding geeft tot opmerkingen en dat deze meerwerken betoelaagbaar zijn. Door de Technische Dienst werd een verslag opgemaakt omtrent andere bijkomende onvoorziene werken, welke noodzakelijk waren voor de goede uitvoering van deze opdracht. Het totaal van deze bijkomende onvoorziene en wijzigingswerken 2.102.828 F (exclusief BTW) en herzieningen. Deze meerwerken zijn vatbaar voor bijkomende toelagen. Wij stellen U voor deze bijkomende onvoorziene en wijzigingswerken goed te keuren en er toelagen voor aan te vragen. Mevr. De Kegel In de toelichting vond ik twee cijfers. Waarom dat verschil Dhr Durant Het ene cijfer is de raming en het andere de aanbesteding. Mevr. De Kegel Het was dus niet om ons content te stellen dat het ene lager was dan het andere. Dhr Raes Kan daar geen aansluiting gerea liseerd worden met de Pollarestraat Dhr Durant We zijn daar mee bezig, want dit zou ideaal zijn voor fietsers. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 2) Verbeteringswerken aan buurtweg nr 23 (Neep) te Meerbeke Goedkeuring principe Vast stellen wijze van gunnen van de opdracht Aanvraag om toepassing versnelde subsidië ringsprocedure. Dhr Durant De gemeenteraad heeft op 5 juli 1979 beslist verbeteringswerken uit te voeren aan de Neep Buurtweg nr. 23. Dit besluit werd goedgekeurd door dhr Gouver neur op 29 november 1979. Bij besluit van het College dd. 11 december 1979 werd het studiebureau Van De Sijpe pvba, Bruulstraat 47 Haaltert, aangesteld als ontwerper. De huidige wegverharding is in zeer slechte toestand. De afwatering is er praktisch Nihil zodanig dat verbeteringswerken zich dan ook opdringen. Overeenkomstig art. 4. (2.15) van het KB van 13 juli 1981 betreffende de subsidiëring van bepaal de werken, levering en diensten die in het Vlaamse gewest door of op initiatief van ondergeschikte be sturen worden uitgevoerd, zijn deze werken vatbaar voor een betoelaging van 60%. Rekeninghoudend dat in het vroegere ontwerp onteigeningen waren voorzien en de rooilijnbreedte zou worden gerealiseerd. Rekeninghoudend dat het niet nodig is een weg- breedte van 5 m. te verwezenlijken en een breedte van 4 m. volstaat, bestaande uit 3 m. asfalt en 2 watergreppels van 50 cm. Op deze wijze dienen geen onteigeningen ge realiseerd en kunnen de werken binnen de wettige breedte worden uitgevoerd. Derhalve vragen wij U 1) De werken in de Neep, Buurtweg nr. 23, te beschouwen als werken van geringe omvang en deze te gunnen bij wijze van een beperkte aanbeste ding. 2) De werken te laten uitvoeren binnen de hui dige wettige breedte. 3) De aanvraag tot subsidiëring te richten aan het bestuur van de Gesubsidieerde Werken in toe passing van omzendbrief nr. 53. Dhr Timmermans We gaan hiermee akoord. Vroeger moest de breedte 6 meter zijn om subsidie te bekomen. Dank zij Minister Galle kan dit nu ook met een breedte van 4 m. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 105. (Lees verder op pagina 2) Na «De Nieuwe Orde» van Maurits De Wilde brengt de BRT de reeks Het Verzet van Paul Louyet op het scherm. Na een eerste aflevering kan moeilijk een alge meen oordeel worden gevormd over de waarde en de objektiviteit van deze reeks. Met hoeft zich geen illusies te maken. Ook veertig jaar later zal deze reeks heel wat stof doen opwaaien. Er zullen op nieuw heel wat passies oplaaien die geïnspireerd zijn uit de vreemdste motivaties. Want ieder zijn waarheid, zegt men wel eens. Het valt te betwijfelen dat de geschiedenis ooit alle verdraaiingen en onduidelijkheden uit de weg zal ruimen. De slogan «De geschiedenis zal oordelen» zal nooit zelfs niet binnen vele jaren een eensluidend oordeel kunnen vellen over deze bijzon der moeilijke tijden voor ons land. En dat is ook het geval voor hei verzet. De vraag waarom iemand bij het verzet ging, leidde reeds in de eerste uitzending tot de meest uiteenlo pende antwoorden. En het ging dan slechts over die bijzonder kleine groep die er vanaf de eerste weken werk probeerde van te maken, ook al leek het en was de meerderheid van de bevolking ervan overtuigd dat het met de geallieerden gedaan was. Opnieuw treedt de figuur van Koning Leopold lil op de voorgrond. Ook in de reeks afleveringen over het verzet vormt hij een centrale figuur. Wie met enige sereniteit terugblikt op de eerste maanden na de nederlaag van het Belgische leger en het in elkaar storten van het hele geallieerde Westerse front, kan moeilijk hard maken dat de Koning toen verkeerd heeft gehandeld... Zei zelfs Spaak niet dat ze vanuit Engeland probeerden de Koning indi- rekt te kontakteren om met de Duitsers te gaan praten. En praten betekende onderhandelen. De reeks «Het Verzet» zal waarschijnlijk niet perfekt zijn. En dat kan ook moeilijk wegens de moeilijkheden en de delikate problematiek. Voeg daarbij dat nog heel wat dossiers nog steeds verbo den lektuur zijn en de verjaring afwachten. Paul Louyet blijkt met zijn medewerkers er in eik geval hard te hebben aan gewerkt. De eerste aflevering viel op door de nuancering. Louyet blijkt met zijn zachtere stem en de afwezigheid van enige ambitie als scherprechter op te treden, een minder omstrijdbaar presentator te zullen worden dan een Maurits De Wilde. Het loont de moeite deze reeks te volgen. Jong noch oud weten nog steeds zo weinig over wat er in die tijd allemaal gebeurde en niet ge beurde. De eerste aflevering bracht ons tevens op de idee in de komende maanden een aantal artikels van «De Denderkiok» uit de periode van juist vóór (Lees verder op pagina 2) K^nd wes^/c

Denderklok | 1984 | | pagina 1