d e z\n facilTlS 6^ Raadszitting EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 16 maart 1984 VAN 1 MAART 1984 Het Europees Parlement in crisis. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 ■MHMnHHHMMBBi Prijs voor Jaarabonnement 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. MM 7) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffe. ning van de erelonen verschuldigd voor hetf opmaken van het ontwerp der restauratiewer ken aan de voetgangersbrug over de Dender te Poilare, Dhr Torrekens Het Studiebureel Lierman en Van den Houwe uit Aalst stuurde een ereloonnota in d. 23 januari 1984 en bedragende 315.550 F voor het opmaken van het voorontwerp en het uitvoe- ringsontwerp voor de restauratie van de voetgan gersbrug over de Dender te Pollare. Vermeld studiebureel werd onderhands aange steld bij besluiten van het Coilege dd. 6 januari 1981 en 16 februari 1982. Deze aanstelling gaf geen op merkingen vanwege het provinciebestuur. Voor het vereffenen van deze rekening zal de stad bij het Gemeentekrediet van België een lening moeten aangaan van 316.000 F, terugbetaalbaar op vijf jaar. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Schorree! We zullen deze werken zeker goedkeuren doch betreuren dat deze brug niet werd geklasseerd. Het is een zeer mooie constructie van rond de jaarwisseling gelegen in een heerlijk na tuurschoon. We vragen dat de stad zou aandringen op klassering. Dit gebeurt niet omdat men op het Ministerie van Openbare Werken nog altijd denkt aan de verbreding van de Dender. Aldus beweert men toch. De fracties zouden bij hun minister kun nen aandringen voor klassering. Dhr Torrekens Er werd al een nieuwe aan vraag voor klassering gedaan. Dhr Van Eeckhout Ja op 11 oktober 1983 en reeds op 25 oktober liet Minister Poma ons weten dat een nieuwe procedure zal ingezet worden. Dhr Timmermans Maar de restauratiewerken moeten hoe dan ook doorgaan. Mevr. De KegelIs de aanbesteding al ge beurd Dhr Van Eeckhout Neen. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 8) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffe. ning van de kosten der binnenhuisinrichting van het nieuw stadhuis. Dhr Torrekens Het ontwerp betreffende de binnenhuisinrichting van het nieuwe stadhuis werd goedgekeurd op 25 februari 1983. In diezelfde zit ting werd eveneens beslist dat de werken zouden gegund worden bij wijze van een algemene offerte- aanvraag. Op 25 januari 1984 werd de opdracht door het Schepencollege toegewezen aan de Algemene On derneming Robijns uit Brussel voor de prijs van 6.721.305 F, inclusief BTW. Overwegende dat voor herzieningen, eventuele méérwerken en algemene onkosten een bedrag moet worden begroot van 778.695 F. Het is dan ook noodzakelijk dat er bij het Ge meentekrediet van België een lening van 7.500.000 F terugbetaalbaar op 10 jaar, wordt aangevraagd ter vereffening van deze uitgave, gezien geen staatstoe- lagen worden verleend. In de begroting 1983 werd slechts een bedrag voorzien van 6.000.000 F voor de binnenhuisinrich ting van het nieuw stadhuis. Bij begrotingswijziging zal deze som verhoogd worden tot 7.500.000 F. Wij vragen uw goedkeuring voor deze lening evenals voor de begrotingswijziging. Dhr Timmermans We zullen ons bij de stem ming onthouden omdat bepaalde uitrustingen ge schrapt werden die nochtans verantwoord waren. Maandenlang heeft men het dossier laten lig gen. Dat is flagrant. Dhr Desprets Reeds op 27 januari 1983 zijn we met het dossier gestart. Dhr Timmermans Juist, maar ge hebt vijf maanden gewacht met de aanbesteding. Mevr. De Kegel We zullen ons bij de stem ming onthouden omdat het stadhuis veel te luxueus werd opgevat. Zo maar 18.250 F voor een bureau. Voor die prijs kunt ge er twee kopen. Dhr Stevens In de solden te Braine l'Alleu (gelach). Dhr®Durant Mevrouw, het moet iang geleden zijn dat ge nog een bureau gekocht hebt, want als ge maar de helft geeft van de voorgestelde prijs zult ge er niet lang opzitten. Goedgekeurd met 18 stemmen bij 9 onthoudin gen (VU en SP). 9) Kerkfabriek St. Gertrudis en St. Martinus te Appelterre.Eichem Uitbrenging advies over de gewijzigde begroting over 1984. Dhr Torrekens Bij beslissing van de gemeen teraad dd. 1 december 1983 werd de begroting 1984 gunstig geadviseerd. In deze begroting werd een gewone gemeentetoelage van 273.288 F ingeschre ven. Na onderzoek van de Provincie blijkt dat ver melde begroting een deficiet vertoont van 69.896 F te wijten aan de inschrijving van de uitslag van de rekening 1982 in de begroting 1984. De kerkfabriek werd verzocht de wijze te laten kennen waarop dit tekort zal worden gedekt. Daar de kerkfabriek over geen nieuwe ontvang sten beschikt en de uitgaven niet kunnen worden verminderd vraagt zij een verhoging van de gewone gemeentetoelage met 69.896 F. Alzo zou de gewone werkingstoelage 1983 343.184 F bedragen. Wij vragen uw gunstig advies. Mevr. De Kegel Hoe komt die vergissing Telt men op de betrokken diensten de cijfers niet na Dhr Timmermans Mr Torrekens was zeker van zichzelf. Dhr Torrekens Er was een verschil in cijfers, maar er was geen vergissing in de optelling. Goedgekeurd met 21 stemmen bij 6 onthoudin gen (SP). Dhr Timmermans We hebben ons onthouden om te kunnen wijzen op het onrustwekkend finan cieel groeiritme van de kerkfabrieken. Dhr Torrekens Het goedgekeurde cijfer is kleiner dan het vorige. (Lees verder op pagina 2) 106. Niemand weet op het ogenblik of de Regering in staat zal zijn een besparingsplan van 200 miljard op te stellen en politiek te realiseren. Niemand wil verkiezingen maar ze zouden we! eens onvermijd baar kunnen zijn. Hoe dan ook gaan wij binnenkort naar de stem bus. De Europese verkiezingen komen immers met rasse schreden naderbij. Nu liggen de meesten van ons daar niet van wakker. Straatsburg ligt immers zo ver van ons weg. Wat die parlementsleden er doen weten wij nauwe lijks. Nochtans wordt er nu opnieuw meer over ge sproken. De respektievelijke partijen werken immers aan hun lijstvorming. In tegenstelling met de eerste Europese verkiezingen pakt men deze keer minder uit met de topfiguren van de partijen. De C.V.P. doet het zonder Leo Tindemans de man van één mil joen voorkeurstemmen bij de vorige verkiezingen en vervangt hem door de vrijwel onbekende Lim burger Bertie Croux. De socialisten zetten hun par tijvoorzitter Karei Van Miert nogmaals op kop, maar vullen anderzijds hun lijst op met illustere figuren ais John Bultinck, advokaat en kok, en zelfs Jef Geeraerts, een omstreden schrijver. En dan maar zaniken dat de Amerikanen stemmen voor een as tronaut of een western-filmster. Wij horen toch zo weinig van onze Europese parlementsleden. Hier en daar steekt er eentje eens zijs kop op. Eric Vas Rompuy, gewezen Nationaal C.V.P.-Jongerenvoorzitter, is een van die weinige uitzonderingen. Deze ongelukkige situatie schrijft hij toe aan verschillende oorzaken. Vooreerst is Europees Par lementslid zijn een ondankbare taak, niet financieel zelf stelt hij dat er dringend een einde moet ko men aan bepaalde schandalen rond vergoedingen maar wel inzake belangstelling. De media besteden weinig tijd aan het Europees Parlement. De Europese Ministerraad krijgt de groot ste aandacht. Dit heeft tot gevolg dat niemand Scott Hopkins, Jackson, Papaefstratiou, Spinelli, Barbi en Bangemann kent. Het zijn nochtans de mensen die het in Straatsburg voor het zeggen hebben. Niets frustreert een politicus meer dan dat hij onbekend blijft. Met als resultaat dat de 24 in 1979 verkozen Belgische Europese Parlementsleden er sindsdien liefst tien ontslag namen. Dat kan men erg vinden maar deze mensen waren tenminste konsekwent. Want van de anderen zijn er velen die slechts uitblinken door... hun afwe zigheid. Van Miert opnieuw lijsttrekker woont nauwelijks nog commissievergaderingen bij en komt maandelijks slechts twee dagen naar Straatsburg. De socialistische fraktie gaf hem daarom zelfs niet (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1984 | | pagina 1