k fist en VJO \HsQ p.z\n d uwe Qrf EDITORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 23 maart 1984 VAN 1 MAART 1984 Geen harmonieuse klanken over de Muziekacademie i De Stedelijke Avondschool in concurrentie met het Rijksavondonderwijs Is er nog toekomst voor jongeren als zelfstandigen Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 8400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 19) Gemeentelijke tegemoetkoming op het gebruik van de algemene nutsvoorzieningen. Dhr Van Eeckhout Door de stad wordt een gemeentelijke tegemoetkoming op het gebruik van de algemene nutsvoorzieningen toegekend, goedge keurd door de gemeenteraad in zitting van 16 juni 1977, gewijzigd door de gemeenteraad in vergade ring van 13 september 1979. De reglementering van deze premie wordt aan gepast als kompensatie voor de verhoging van de kosten voor het ophalen van het huisvuil en een tegemoetkoming aan de grote gezinnen die meer kosten hebben dan de andere gezinnen. Het voorstel werd voorgelegd aan de bevoegde adviesraad volgens de beslissing van het Schepen college van 31 augustus 1983. Deze adviesraad heeft het voorstel unaniem aangenomen in vergadering van 8 december 1983. Aan de raad wordt voorgesteld akkoord te gaan met de wijziging van het reglement terzake. Dh Moens Wij zijn blij met dit voorstel. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 20) Stedelijke muziekacademie Goedkeuring les rooster en prestatie-uren van het personeel van 1 januari 1984 tot einde schooljaar 1983/1984. Dhr Beeckmans Op 30 januari 1984 werden de lesrooster en prestatie-uren van het personeel, der ten hoofde vermelde schoolinrichting, voor de periode van 01.01.1984 tot einde schooljaar 1983- 1984, vastgesteld door de betrokken beheerraad. Volgens de vigerende onderrichtingen dienen de prestatie-uren van het personeel conform te zijn met deze vermeid op hun cumulatieverklaring. Diensvolgens stellen wij U voor voormelde les rooster en prestatie-uren te willen goedkeuren. Dhr Timmermans Het toezicht wordt nog steeds 1 uur langer betaald dan de lesuren duren. En dit dan om stoelen op hun plaats te zetten daar waar er het laatste lesuur soms maar 4 a 5 leerlin gen aanwezig zijn. En hoe staat het met de betaling van de wer kingskosten door de gemeente Denderhoutem Dhr Beeckmans Ik heb daar voor aangedron gen maar ik weet niet of er al resultaat is. Dit geld zal niet op mijn diensten binnen komen. Dhr Torrekens Ik zal het nakijken. Dhr Beeckmans Over dit aangeklaagd toe- zichtsuur heb ik met de Directeur gesproken. Hij zelf en de bedienden blijven daar ook zo laat en de lestijden duren soms langer dan het schema voorziet. Dit zijn werkelijk interne regelingen die U aanklaagt. Dhr Timmermans In de tijd dat we nu leven ben ik tegen uren die niet gepresteerd worden. Dhr Beeckmans Ik zal dit onderzoeken. Dhr Timmermans Nog maar eens. Het begint mij te vervelen dat ik steeds geen antwoord krijg. Dhr Beeckmans Ik heb U het antwoord van de Directie zo pas gegeven. Dhr Timmermans Ge moet ernstig blijven. Dhr Beeckmans Ik ben ernstig. U kreeg een gepast antwoord. Goedgekeurd met 22 stemmen bij 6 onthoudin gen (SP). 21) Stedelijke technische, en beroepsleergangen - Oprichting van een afdeling informatica pro grammeren in de categorie H.S.T.L. Dhr Beeckmans Aan de ten hoofde vermelde schoolinridhting werden sinds 1 september 1983 20 uren (van 65 minuten) niet meer ingericht, dit voor wat betreft de categorie LSTL-afdeling a) bouwkundig tekenen (1e leerjaar) 91/2 u. b) mechanica (2e leerjaar) 101/2 u. Teneinde deze vrijgekomen uren te kunnen aan wenden voor de oprichting van een afdeling informa- tica-programmeren categorie HSTL, werd op 1 februari 1984 aan het Ministerie van Onderwijs Bestuur van het Secundair Onderwijs de vraag ge richt tot het mogen opnemen van deze uren in de urenbank. Na gunstig advies nopens deze vraag zal, met ingang van het schooljaar 1984/1985 kunnen over gegaan worden tot de oprichting van gemelde afde ling. Diensvolgens stellen wij U voor goedkeuring te willen hechten aan de oprichting van een afdeling informatica-programmeren HSTL aan de stedelijke technische- en beroepsleergangen. Dhr Timmermans Die uren kunnen maar op genomen worden als ze behoren tot dezelfde groep van het stopgezette onderwijs en dit is hier niet het geval. Tevens is deze vorm informatica concurrerend met het Rijksavondonderwijs. De directie van deze school werd hierover niet geraadpleegd. Daar het hier over computers en dus over mil joenen gaat moet dit dossier beter onderzocht wor den en dient er nagegaan of er geert dubbel gebruik is met het Rijksavondonderwijs. Dhr Beeckmans Er is contact geweest met personen van het Rijksavondonderwijs die ons heb ben bevestigd dat er geen concurrentievorm bestaat. We hebben tevens inlichtingen genomen bij bevoeg de diensten die ons hebben ingelicht over onze mo gelijkheden. Er zijn prijzen gevraagd voor het huren of kopen van apparatuur. (Lees verder op pagina 2) 107. In de jaren zestig werden de multinationals hier in België haast aanbeden als afgoden. Het waren zij die, vooral in Vlaanderen, voor tienduizenden welbetaalde arbeidsplaatsen zorgden. Toen kwam de crisis die meer was dan enkel een oliecrisis. De loonkosten en in het bijzonder de oerdegelijke te degelijke sociale zeker heid schoten in België, meer dan in de buurlanden, door het toelaatbaar konkurrentiepiafond. Nieuwe multinationals kwamen er niet meer, sommigen trok ken weg naar de lageloonlanden, anderen bleven maar maakten in het beste geval arbeidsvervangen- de investeringen waardoor de arbeidsplaatsen met duizenden sneuvelden. Pas dan ging men in België opnieuw geloven in het small is beautiful «-concept. Niet zozeer omdat men niet meer wilde weten van de multinatio nals ondanks alles heeft de gemiddelde Belg nog altijd een positieve houding ten opzichte van deze giganten maar wel omdat men inzag dat de gou den tijd van de multinationals in België voorbij was. Arbeid zal ondanks alle inleveringen nooit meer goedkoop worden en de multinationals met arbeids intensieve tewerkstelling hebben België definitief de rug moeten toekeren. Men is dan volgens sommigen omdat er ge woon geen andere keuze meer was zijn aandacht gaan zetten op de zelfstandigen en de KMO's. Ze zouden beter bestand zijn tegen de crisis door hun grotere soepelheid. In een tijd van grote werkloos heid zijn zij bovendien door hun arbeidsintensief karakter dubbel belangrijk. Belangrijk voor het dynamische individu is dat hij de kans krijgt zijn ondernemingsschap tot zijn recht te laten komen. Dit individu is de man en waarom ook niet de vrouw die de zelfstandige of de KMO-direkteur van morgen zullen zijn. Het is dan ook bijzonder spijtig te moeten vast stellen dat deze kandidaat-initiatiefnemers door zo'n zee van complexe administratieve procedures moe ten.. dat men er de moed van zou verliezen om het zelfs maar te proberen. Zelfstandigen en KMO's hebben het al evenmin als de grote bedrijven gemakkelijk. Er zijn nochtans heel wat maatregelen voorzien om de beginners op de rechte weg te brengen rentetoelagen, kapitaal premies, arbeidsplaatspremies..., maar alles bij el kaar een echte doolhof. Op zijn minst zou er werk moeten worden gemaakt van een drastische vereen voudiging en harmonisering van de bestaande maat regelen. (Lees verder op pagina 2) eh t>/ Raadszitting

Denderklok | 1984 | | pagina 1