vu eZ-in en E DT O RI AAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 30 maart 1984 VAN 1 MAART 1984 Voorrang van Rechts. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN 1ACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 25.4) Interpellatie van dhr Schorreet over de tegen, strijdige inzichten van het Schepencollege en het O.C.M.W. inzake de samenstelling van een gemeentelijke delegatie voor een gesprek met de bevoegde Minister. Dhr Schorree! In tegenstrijd met de brief dd. 03.02.1984 van het schepencollege aan de S.P.-frak- tie, waarbij de delegatie beperkt wordt tot 1 verte genwoordiger per politieke fraktie uit gemeenteraad en OCMW samen ambtshalve vergezeld van de OCMW.vorzitter en de bevoegde schepen is de OCMW.voorzitter terecht van mening dat op de eer ste plaats het Beheerscomité van het ziekenhuis in aanmerking komt voor delegatie, aangevuld met 1 vertegenwoordiger per fraktie uit de gemeenteraad. Dhr Burgemeester Ge hebt gevraagd om een gesprek met de hogere instanties boven elke politiek heen. Dhr Schorreel Ja, met een delegatie van het OCMW en de Gemeenteraad. Dhr Burgemeester De Voorzitter van het OCMW weet al wie er van de Gemeenteraad mee gaat. Dhr Schorreel Maar de Voorzitter van het OCMW beziet het anders en geeft de voorrang aan zijn Beheerscomité. Dhr Van Eeckhout Elke partij uit de Gemeen teraad heeft iemand aangeduid, dat maakt dus 4 personen. Die zullen samen met het Beheerscomité de zaken onderzoeken. Daarna wordt een delegatie aangeduid om bij de Minister te gaan. Wij gaan toch zeker niet met tien mensen naar een ministerieel kabinet Dhr Schorree! Er staaat in het verslag de OCMW-leden en leden van de Gemeenteraad. Dhr Van Eeckhout Dan zal de Sekretaris in het vervolg op zijn woorden moeten passen. Dhr Timmermans Het gaat om de voorberei ding in een werkgroep. Dhr Van Eeckhout Maar natuurlijk Dhr Timmermans Wie hier ook wordt aange duid de OCMW-Voorzitter blijft erbij dat het Be heerscomité de voorrang heeft. Dhr Burgemeester Wanneer heeft hij dat ge zegd Dhr Timmermans Een achttal dagen geleden. Dhr Burgemeester De OCMW-Voorzitter is gisteren op het Schepencollege geweest en wij wa ren die mening niet toegedaan. (Er ontstaat een zeer verwarde discussie waar bij de ene de andere niet begrijpt of niet wil be grijpen). 25.5) Voorstellen van dhr Verekens 1tot uitbreiding van de dienstverlening aan de bevolking 2) tot wijziging van het algemeen poiitieregie. ment m.b.t. het ophalen van huisvuil en grof vuil 3) tot het regiementeren van het selektief op. halen van glas en papier en het plaatsen van containers voor de glasrecuperatie 4) tot het voorleggen, ter goedkeuring aan de raad, van een ontwerp van statuten m.b.t. de stedelijke Welzijnsraad. Dhr Verekens 1ste voorstel: Dit voorstel strekt ertoe dat bepaalde ofciciële documenten schrittelijk (of telefonisch) aan de gemeentedien sten zouden kunnen worden aangevraagd en dat deze ook via de post aan de aanvrager zouden be zorgd worden. Uiteraard zouden de portkosten ten laste vallen van de aanvrager. Officiële documenten die voor deze service in aanmerking komen zijn o.a.identiteitskaart, bewijs van goed gedrag en zeden, uittreksel uit de geboor teakte... Ook het wettigen van een handtekening, de for maliteiten bij het verlaten van de gemeenten (ver huizen), de militieformaliteiten kunnen schriftelijk worden afgehandeld. Tweede voorstel: Dit komt hierop neer: in art. 52 worden dnder 1° Huisvuilnis» de woorden «en van de tuin geschrapt. Na 2° Grof vuil en vóór «voorwerpen die gediend hebben...», worden de woorden afval van de tuin ingevoegd. Ondanks de bepaling van art. 52 in het A.P.R. verleende de reinigingsdienst in de voorbije jaren toch de service om samen met het grof vuil, ook heel wat tuinafval (snoeiresten, afgemaaid gras...) mee te nemen. Bezitters van tamelijk uitgebreide hagen en grasvelden vonden dit een gelukkige ver soepeling. Met de Nieuwe Dienstregeling 1984 is men bovenvermeld artikel opnieuw strikt gaan toepassen voor zover het ooit werd toegepast en werd tuinafval door de ophaaldienst ter plaatse gelaten. De bedoeling van mijn voorstel is om een re glement gewoon aan te passen aan de werkelijk heid en van de versoepeling een regel te maken die meer mensen voldoet dan de huidige. Derde voorstelBij het instellen van de Nieu we Dienstregeling 1984 van de Reinigingsdienst werden restricties ingevoerd m.b.t. het selectief op halen van glas en papier. Naar mijn mening is de maker van deze dienst regeling zijn bevoegdheid te buiten gegaan en dien de de gemeenteraad deze taak op zich te nemen onder de vorm van een politiereglement. Onderhavig voorstel strekt er toe dat in «Hoofd stuk 2 Reinheid van de openbare weg van het reeds eerder geciteerde A.P.R. de nodige artikels zouden opgenomen .worden om de ophaling van het glas en het papier te regelen. Gelet op o.a. het weinig vlotte verloop van de recente ophalingen (papier bleef staan tot volgende dag) opteert onze fractie om bij het opmaken van deze artikels een maandelijkse ophaling te voorzien zowel voor glas als voor papier. (Lees verder op pagina 2) 108. Wanneer U dit nummer in de bus krijgt is de algemene voorrang van rechts in de stadskom van Ninove een feit. Na de veralgemeende invoering van het beurtelings parkeren een vrij uniek experi ment in Vlaanderen heeft de Ninoofse Overheid een tweede belangrijke stap gezet met deze veral gemeende regel van voorrang van rechts. Er is de jongste weken in menig huiskamer, fabriek en kantoor, en bovenal aan de toog reeds meer dan één kommentaar gegeven op deze vrij drastische maatregel. Een belangrijke ommekeer is het immers wel wanneer men bedenkt hoe voorzich tig de verkeersdeskundigen zijn om ernstige wijzi gingen aan het verkeersreglement door te voeren uit vrees voor de macht van gewoonte en de tijd die het vraagt om van een gewijzigde verkeersregel een vertrouwde gewoonte te maken. Nu blijkt het doorvoeren van het algemeen beur telings parkeren, een paar jaren geleden, niet be paald een schokgolf te hebben veroorzaakt. De be keuringen vloeiden welig uit de pen van plichtsbe- wuste agenten en agentes. Bekeuringen wegens het verkeerd opvolgen van de algemene regei op het beurtelings parkeren worden nauwelijks aangevoch ten. Daarentegen blijkt in heel wat middens onge noegen te bestaan over bekeuringen op het Kerk plein van kerkgangers... De enige echte slachtoffers waren onbekenden die Ninove aandoen. Want laat ons eerlijk zijn, hoe veel van ons zouden op het bord letten dat deze algemene regel aanduidt bij het binnenrijden van de stad. Een vergelijkbare situatie kan worden verwacht bij de algemene voorrang van rechts. Elke Ninovie- ter had reeds lang voor de invoering kennis geno men van deze nieuwe maatregel. Bezoekers van onze oudste, stoutste en wijste der steden blijven echter aangewezen op die enkele aanduiding bij het binnenrijden van de stad. Maar is deze vergelijking wel houdbaar Wan neer een wagen op de vijftiende van de maand om 20.15 uur aan de onpare kant staat is er geen en kele twijfel over dat de wagen in overtreding staat en is er echt weinig kans dat dit verkeerd parkeren aan de basis van een ongeval zou liggen. Met de voorrang van rechts ligt het anders. De diskussie over zin en onzin van de voorrang van rechts is al even oud als de auto zelf. Wie scep- (Lees verder op pagina 2) d ehb/ Harris efl Raadszitting

Denderklok | 1984 | | pagina 1