Rood s zi Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 13 april 1984 VAN 5 APRIL 1984 Rustig en in ijltempo Om van te kotsen Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN IACOBS Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Precies te 19.30 uur verklaart dhr Burgemeester Cosyns de zitting voor geopend. Afwezig Mej. Roosens en dhr Waltniel. Verontschuldigd dhr De Ville. Dhren Verckens en Neuckermans hebben enige vertraging. Enkele persmensen en geen publiek zijn aanwe zig- Dhr Moens In het verslag staat niet vermeld dat ik mij onthield niet omdat ik tegen de Ronde van Vlaanderen ben, maar omdat ik niet voor vol dongen feiten wens gesteld te worden. Mevr. De Kegel In het verslag staat niet dat ik aan Schepen Desprets vroeg hoe lang de herstel ling van het orgel in de dekenale kerk nog gaat du ren en hoeveel het in totaal zal kosten. Dhr Burgemeester We houden rekening met uw aanmerkingen. Dienst Ruimtelijke Ordening 1Nieuw stadhuis inrichting schiefStand ten behoeve van de poiitie Goedkeuring uitrus. tingswerken 2de fase Vaststellen wijze van gunnen der opdracht voor de levering van de nodige materialen. Dhr Desprets In het nieuwe politiecommis sariaat is er in de kelder van het garagegebouw een ruimte voorzien voor de inrichting van een schiet- stand. De ruwbouw van deze afdeling is aktueel vol tooid doch de afwerking van deze ruimte is niet voorzien in de aanneming en kan in eigen beheer geschieden. In zitting van 1 maart 1984 hechtte de Raad zijn goedkeuring aan de 1ste faze van de uitrus- tingswerken met raming ten bedrage van 500.000 F (incl. BTW) Deze werken werden inmiddels aangevangen zodat binnenkort kan worden overgegaan tot de 2de fase van de afwerking. De geplande werken omvatten het plaatsen van akoestisch absorberende platen tegen de wanden en het aanbrengen van een vloer kunstrubbere te gels. De aankoop van de noodzakelijke materialen wordt geraamd op wandbekiedmg 175.000F (excl. BTW) vloebekleding 95.000 (excl. BTW) Voor het dekken der onkosten werden op de begroting 1984 art. 330/745/51 voldoende kredieten voorzien. De stad beschikt niet over de nodige geldmid delen zodat beroep zal dienen te worden gedaan op een lening. Er kunnen geen toelagen .worden bekomen. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. Dienst Openbare Werken 2) Goedkeuring minnelijke verwerving van een per ceel grond ten algemene nutte voor inlijving bij de openbare wegenis Reaalstraat te Nederhas- selt. Dhr Durant Met het schrijven dd. 29 novem ber 1982 van de heer Nechelput Jozef, Nederhas- seltstraat 250 te 9405 Nederhasselt, vraagt hij dat de stad zou overgaan tot het onteigenen van een strook grond afkomstig uit het perceel kadastraal gekend sectie B nr. 1016a2 dat destijds werd inge nomen, tijdens het uitvoeren van onderhoudswerken aan de Reaalstraat. Bij Coilegebesiissing dd. 12 januari 1983 werd principieel akkoord gegaan om de strook grond van het perceel kadastraal gekend sectie B nr. 1016a2 langsheen de Reaalstraat te ex-Nederhasselt te ont eigenen om in te lijven in de openbare wegenis. Het opmetingsplan werd door het studiebureau Van De Sijpe Luc uit Haaltert opgemaakt. Het schattingsverslag dd. 26 maan 1983 werd opgemaakt door de heer Ontvanger der Registratie. Een uittreksel uit de kadastrale legger werd aangevraagd. Uit de onteigeningstabel blijkt dat de onteige ning een oppervlakte van 28.83 m2 beloopt. De nodige ontwerpakten werden opgemaakt. De aankoop geschiedt ten algemene nutte. Bijgevolg stellen wij U voor aan de Hogere Overheid te vragen tot grondinneming te mogen overgaan langs de Reaalstraat te Nederhasselt, ver meld op de tabel der grondinneming voor een totale oppervlakte van 28,83 m2 tegen de prijs van 44.110 F, alle bijkomende vergoedingen inbegrepen. Algemene goedkeuring met 26 stemmen. 3) Voorlopig voorste! tot gedeeltelijke afschaffing van voetweg nr. 67 te Nederhasselt. Dhr Durant Door de VZW Klooster der Zus ters Apostolinnen van de H. Jozef, Plekkerstraat 3 te 9404 Aspelare, de Heer Jerome De Pelsmaeker - Cobbaert, Pae lie pel straat 13 te 9405 Nederhasselt, en de Heer Felix Muylaert-Bael, Reaalstraat 2 te 9405 Nederhasselt, wordt een aanvraag ingediend tot gedeeltelijke afschaffing van voetweg nr. 67 te ex-Nederhasselt. Het betreft de voetweg lopende langsheen de percelen sectie B nrs 1009f, 1030g, 1032h, 1029a en 1029 b eigendom van voornoemde aanvragers. De nodige uittreksels uit de atlas der buurt wegen werden bijgevoegd. Bijgevolg stellen wij U voor: Overeenkomstig de wettige procedurevormen een voorlopig voorstel te formuleren i.v.m. deze vraag tot gedeeltelijke afschaffing van voornoemde voetweg. Ingeval U dit voorstel aanneemt dient 1) het Schepencollege te worden belast met het houden van een openbaar onderzoek 2) na het sluiten van het onderzoek dient de gemeenteraad zich uit te spreken over de eventuele bezwaren en dient de gedeeltelijke afschaffing van de voetweg te worden voorgesteld aan de Besten dige Deputatie. (Lees verder op pagina 2) 110. De eerste dinsdagstaking was in Vlaanderen een flauw beestje, de tweede was al niet vee! beter. In Wallonië lagen de zaken natuurlijk anders: sta kingen, werkonderbrekingen, demonstraties en rel letjes zijn daar immers een regionale sport gewor den. Het zal een flauwe troost zijn dat het in de buurlanden niet beter gaat. Zowel in Frankrijk als in West-Duitsland sneuvelen de arbeidsplaatsen in de staalsektor bij duizenden en zal men er hoe dan ook nog tienduizenden moeten laten gaan. Er zijn nu eenmaal verschuivingen in de eko. nomische wereldorde die men niet kan stoppen. Protektionisme en subsidiëring maken het alleen maar erger. Enkel een wel doordachte rekonversie kan de staalsektor een nieuwe toekomst geven. De textielsektor een typisch Vlaamse aan gelegenheid is hiervan een goed voorbeeld. Sterk beiaagd door de goedkope concurrentie uit de ont wikkelingslanden trachtte men aanvankelijk alle be! drijven te redden mei een reeks maatregelen die zeer protektiomstisch en tenslotte dan toch een plaaster op een houten been bleken te zijn. Zowat veertig procent van de arbeidsplaatsen in de textielsektor gingen verloren. Een belangrijk gedeelde kan hoe dan ook nooit worden gered. De ontwikkeling van een sterke textielproduktie in "een aantal lageioonlanden had immers onvermijdelijke gevolgen voor de produktie van eenvoudige textiel produkten. Een aantal van deze jobs hadden kunnen wor den gered indien men vroeger van start was gegaan mei het textielpian. Het textieiplan, dat de sanerinq en rekonversie van de Belgische textielsektor moest realiseren, bleef spijtig genoeg jaren lang op de tekentaïels liggen. Slechts een drietal jaren terug werd er ecnt werk van gemaakt. Nu reeds blijkt de toekomst voor deze sektor minder zwart dan vroe ger en worden er hier en daar zelfs aanwervingen genoteerd... y Spijtig genoeg is het probleem voor ons land meer dan dat van de verouderde sektoren textiel en staal. Het grote verdriet van België is zijn Rijks- schuld. De werkloosheid - een onvoorstelbaar so. daal drama is er de gevangene van. JP, 197i*' b>i het begin van de crisis> bedroeg de Rijksschuld 821 miljard of 39% van het B.N.P In 1984 bedraagt de Rijksschuld 4224 miljard of... ^6 /o van het B.N.P. Onze Rijksschuld is praktisch zo groot als wat wij jaarlijks produceren. Konkreet betekent dit dat, als we de zaak hun beloop laten, de Rijksschuld ten laatste in 1986 gro ter zal worden dan het nationaal inkomen. En de intrestlasten zouden in 1990 goed zijn voor ruim een derde van de lopende uitgaven. (Lees verder op pagina 2) VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Prijs voor Jaarabonnement oOO F. Prijs per nummer 13 F. 77^ V 6/1 u/aams en vj

Denderklok | 1984 | | pagina 1