d e zin Raadszitting talige EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 20 april 1984 VAN 5 APRIL 1984 Beknotting van de gemeentelijke autonomie Verhoging van 6% naar 7% op de personenbelasting door de Bestendige Deputatie en de Gouverneur geweigerd AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN: Onenigheid in eigen rangen. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN lACOBS Koe poort straat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 5) Aanleggen openbaar verlichtingsnet in de socia. Ie verkaveling Ter Duyst te Ninove van de Na tionale Landmaatschappij Goedkeuring. Dhr Durant Het is noodzakelijk een openbaar verlichtingsnet in de sociale verkaveling «Ter Duyst» van de Nationale Landmaatschappij te Ninove aan te leggen. Met het schrijven dd. 5 december 1983 van de Intercommunale Intergem wordt de kostprijs voor het openbaar verlichtingsnet, met inbegrip van 7 O. V,-palen, met een lichtpunthoogte van 5 m., elk uit gerust met een HPL-armatuur met lamp 125W ge raamd op 178.458 F. De geleverde prestatis zullen de stad als volgt aangerekend worden 1) 85% van de geraamde kostprijs onmiddel lijk na de uitvoering van de werken. 2) het saldo na afrekening bekomen op grond van de boekhoudkundige gegevens ter zake. Voor de dekking van deze uitgave zijn geen kredieten in de buitengewone begroting ingeschre ven, doch deze zullen voorzien worden bij de eerst volgende begrotingswijziging. Dhr Timmermans Waar bedoelde openbare verlichting in de wijk Roslaer moet komen is er nog niet gebouwd en is er dus nog tijd om de procedure in te zetten om 60% betoelaging te bekomen. Het is dus de moeite zeker waard. En het voorstel vol doet aan de reglementering ter zake. Dhr Durant We zullen uw voorstel onderzoe ken. Mevr. De Kegel Van wie is die grond Dhr Durant Van de maatschappij. Mevr. De Kegel Ah ja... Dhr Durant Als alle uitrusting klaar is maken ze het geheel aan de stad over. Als we het nu zelf zouden vragen zitten we met de last van het onder houd. Mevr. De Kegel Zult U op mijn schrijven ant woorden Dhr Durant Zeker Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 6) Goedkeuring aankoop van een snijmachine ten behoeve van de dienst openbare werken Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant De afdeling garage van de dienst Openbare Werken beschikt momenteel slechts over een oude horizontale ijzerzaagmachine en is der halve onvoldoende uitgerust om de talrijke opgeleg de taken naar behoren uit te voeren. De noodzaak over te gaan tot de aankoop van een snijmachine voor het zagen van profielen, bui zen en volstaal dringt zich op. De kostprijs kan geraamd worden op 119.000 F. Voor de dekking van de uitgaven werden vol doende kredieten voorzien op de buitengewone be groting dienstjaar 1984 art. 124/745/51. De opdracht zou gegund worden bij wijze van een beperkte offerteaanvraag. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. 6.1) Verbeteringswerken aan buurtweg nr. 23, Neep te Meerbeke Goedkeuring ontwerp Vast stellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring voorwaarden. Dhr Durant Na onderzoek blijkt dat verbete ringswerken aan BW 23, Neep te Meerbeke noodza kelijk zijn. Bij raadsbeslissing van 1 maart 1984 werden voornoemde werken goedgekeurd. Met het schrijven dd. 23 maart 1984 meldt het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, Dienst In frastructuurwerken dat de principiële belofte van staatstoelage ten belope van 60% op het subsidieer baar bedrag wordt toegekend. Het ontwerp der voornoemde werken werd op gemaakt door het studiebureau pvba Van De Sype Luc te Haaltert. Voor de dekking van het stadsaandeel werden voldoende kredieten voorzien in de begroting dienst jaar 1984 onder art. 421/730/51, doch de Stad be schikt niet over de nodige middeen, zodat een be roep zal gedaan worden op een lening, aan te vra gen bij het Gemeentekrediet van België. De werken worden geraamd op 3.819.751 F, BT W inclusief en ze zullen gegund worden bij wijze van een beperkte aanbesteding. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. Ontvangerij en Rekendienst 7) Kennisgeving proces-verbaal van onderzoek van de stadskas over het eerste kwartaal van 1984. Dhr Torrekens geeft lezing van het kasverslag dat gunstig wordt geadviseerd. (Lees verder op pagina 2) 111. Allen die op een of andere manier verknocht moeten zijn aan het socialisme in België werden door SP-PS en ABVV-FGTB met alle middelen ge stimuleerd om zowel het besparingsplan als de re gering tegen de klippen te laten lopen. Het is nu echter overduidelijk dat het niet die middens zullen zijn die deze val in de nabije toe komst zullen kunnen afdwingen. Van den Broucke wees op het grote succes van de gevoerde aktiestwee ABVV-stakingen en de SP-massakoncentratie te Brussel. Hij haastte zich wel er bij te zeggen dat in Wallonië de reaktie traditioneel heviger was dan in Vlaanderen... maar dat de aktie in het algemeen leidde tot verlies aan geloofwaardigheid in de ACV-rangen. Het is een feit dat Jef Houthuys uit bepaalde hoeken van zijn sterk vertakte vakbond wel degelijk tegenstand heeft gekregen. Wie zou wat anders ver wachten inleveren doet niemand graag. Bovendien zijn er ook in het ACV zoals in alle grote organi saties mogelijk mensen te vinden die het herstel beleid willen op>offeren om zich r et het ABVV te meten in het verwerven van de elektorale sympatie, op late termijn, vanwege de werknemers. Het moet bijzonder moeilijk zijn om als vakbond een standpunt in te nemen dat de belangen van de leden op lange termijn behartigt zonder op korte ter mijn maar al te veel van zijn pluimen te laten. De massa van de arbeidersbevolking keert zich zeker niet naar de SP en het ABVV. Dit is enerzijds toe te schrijven aan de moedeloosheid en een zeker fatalisme die worden aangetroffen bij een aantal be volkingsgroepen die vroeger gemakkelijk die weg opgingen. Bovendien is er de steeds sterker wordende overtuiging wat links ook moge beweren dat er weinig of geen alternatief is voor het huidig beleid en dat dit zeker niet zal komen van het verstarde socialisme uit Wallonië of van de zachtere maar machteloze zusterpartij uit Vlaanderen. En alsof dat nog niet genoeg is blijkt ook ver deeldheid binnen het linkse front. Er wordt moord en brand geschreeuwd over de verdeeldheid bij het ACV, maar de moedeloosheid en verdeeldheid blijkt er al even groot te zijn. Voor zover men nog kan spreken van een front. Op nationaal vlak had men dagen nodig om te be slissen of men al dan niet een tweede stakingsdag zonder het ACV zou organiseren. Zeker in Vlaande ren stond een meerderheid van het ABVV zeer skep- tisch tegenover het verder zetten van een aktie die van bij de aanvang aan bloedarmoede leed. Maar zelfs een aktie zoals de SP-massakoncen- tratie in Brussel sprak niet iedereen bij de basis aan. De schrijver van de afdeling Ninove in het so- (Lees verder op pagina 2) .i

Denderklok | 1984 | | pagina 1