h r'st n U/Qams \KöSeZind eeht>/l Raadszitting E DIT O RI AAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 27 april 1984 VAN 5 APRIL 1984 Georgette De Kegel zwaait met het wierookvat naar Schepen Durant Europeanen, een uitstervend ras. o-> Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 15) Direkte belasting op het ophalen van huisvuilnis Aanpassing. Dhr Torrekens Met Uw beslissing van 1 de cember 1983 heeft U een belasting ingevoerd op het ophalen van huisvuilnis. Dit besluit werd door de Heer Gouverneur goed gekeurd op 17 februari 1984. De Heer Gouverneur maakt in zijn begeleidend schrijven dd. 8 maart 1984, twee opmerkingen die hij verzoekt ter Uwer te brengen, te weten 1") «de strafbepalingen voorzien in de artike len 4, 5 en 6 moeten geweerd worden, daar het vast stellen van strafbepalingen voor dit soort belasting geen zin heeft, temeer daar de zetting er jan niet gepaard gaat met een aangifteverplichting. Volledigheidshalve vermelden wij hierna de tekst van deze artikelen Art. 4Iedere overtreder van de bepalingen van deze verordening word! gestraft met een boete waar van het bedrag gelijk is aan de belasting en in geval van herhaling aan het dubbele van het bedrag on verminderd de verschuldigde belasting en nalatig heidsintresten. Art. 5De gemeenteraad kan met de overtreder een dading aangaan betreffende de boete. Elk verzoek tot dading moet, om ontvankelijk te zijn, binnen acht dagen na de betekening van het proces-verbaal waarbij de overtreding wordt vastge steld, bij het gemeentebestuur ingediend worden. Art. 6De boeten worden door de gemeente ontvanger ingevorderd. 2") Artikel 9, eerste lid, is tevens aan te vullen met volgende beschikking Wat dubbele aansla gen en stoffelijke vergissingen aangaat, kunnen de belastingplichtigen er de verbetering van vragen bij de bestendige deputalie, zcUng de dienstjaarreke ning van de belasting niet werd goedgekeurd. Bijgevolg verzoeken wij U voormeld reglement aan te passen aan de door de Heer Gouverneur ge formuleerde opmerkingen. Goedgekeurd met 17 stemmen bij 10 onthou dingen (VU en SP). 16) Stedelijke Vrijwillige Brandweer Openverkla. ring van een betrekking van sergeanLvrijwilli. ger, te begeven bij bevordering Vaststellen voorwaarden overeenkomstig de organieke korpsverordening. Bij raadsbesluit dd. 22 december 1983 werd de heer Daniël De Coster, met ingang van 1 januari 1984 bevorderd tot eerste-sergeant-vrijwilliger bij de stedelijke brandweerdienst. Door deze bevordering is de functie van ser geant onbezet. Teneinde de goede werking van het' korps te vrijwaren, is het noodzakelijk deze betrekking te la ten begeven. Bijgevolg stelien wij U voor de functie van ser geant-vrijwilliger bij de brandweer vacant te willen verklaren, ze te laten begeven bij bevordering en er de voorwaarden van vast He stellen overeenkomstig de organieke korpsverordening, zoals ze voorkomen in het ontwerpbesluit. Algemene goedkeuring met 27 stemmen. Dienst Sport en Jeugd 17) Stedelijk sportcentrum Goedkeuring aankoop van een bescherming voor de zandfilters van het zwembad Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht. Dhr Callebaut Uit een verslag van de sport functionaris blijkt dat het noodzakelijk is een anodi- sche bescherming voor de zandfilters aan fle schaf fen, daar de zandfilters reeds roestvorming vertonen en een vervanging van een zandfilter ongeveer één miljoen zou bedragen. Op 23 november 1983 besliste het College een vrijblijvende prijsaanvraag te richten aan gespeciali seerde firma's, te weten Guldager Electrolyse, 1070 Brussel, De Vriendt uit Okegem en Smet te Meer- beke. Alleen de firma Guldager Electrolyse heeft een sdhriftelijk bod gedaan ten bedrage van 246.400 F, excl. BTW. Mogen wij U vragen deze aankoop te willen goedkeuren en te beslissen dat de aankoop onder hands zou geschieden, daar het over een gespecia liseerde opdracht handel!. Dhr Timmermans Precies omdat het over een gespecialiseerde opdracht gaat, is het gevaarlijk een onderhandse aankoop te doen. Er zijn meerdere fir ma's die dat aankunnen tussen Gent en Aalst en ook Eurogalva kan dat. Daarom ware het best een be perkte prijsvraag uit te schrijven. Dhr Torrekens Zijt ge zeker dat Eurogalva voor dit soort werk in aanmerking komt Dhr Timmermans Ik heb iemand van Euro galva gecontacteerd. Dhr Durant We kunnen hen vrijblijvend con- tac'eren. Dhr Timmermans Dit is dan siechts een per soonlijk contact. Dhr Durant Alleen maar vragen of ze dit werk al dan niet kunnen uitvoeren. (Dhr Neuckermans neemt zijn plaats in). Dhr Burgemeester We verdagen dit punt voor verder onderzoek. Vragen en Interpellaties 17.1) Vraag van Mevr. De Kegel tot het schepen, college naar de stand van zaken i.v.m. de stads. Mevr. De Kegel Waar wacht het schepencol lege op om eindelijk eens met stadskernvernieuwing van wal te steken Andere steden zijn al aan hun tweede en derde werkjaar op dat gebied, overal ziet men reeds autovrije verkoopsvriendelijke wijken en straten, éénrichtingsverkeer enz... We moeten maar tot Denderleeuw en Aalst gaan om voorbeelden tte zien. Brugge spant zeker de kroon op dat gebied, Gent heeft al meerdere wijken hernieuwd en aange- vast (voorbeeld omgeving Vrijdagmarkt). De stads kernvernieuwing is volledig verwezenlijkt in de klei. (Lees verder op pagina 2) 112. iS* De totale wereldbevolking werd door de UNO in 1980 op een 4,5 miljard geschat. Dat zijn er 2,5 miljard meer dan in 1950 en over vijftig jaar kan worden verwacht dat de negen miljard wordt be reikt. De aangroeivoet in recente jaren ligt wel wat lager dan de voorbije twintig jaar. In de jaren zestig bedroeg deze aangroeivoet nog 2% per jaar, in 1980 was dit cijfer teruggevallen op 1,7% en in 2025 zal het nog «slechts»» 1% bedragen. De cijfers voor de toekomst moet men echter steeds met een korreltje zout nemen. De ontwikke ling van de wereldbevolking is tegenwoordig meer revolutionair dan evoluerend. Tevens zijn er belang rijke verschillen vast te stellen naargelang de ont wikkelingsgraad van bepaalde landen, streken of bevolkingsgroepen. Vooral in de Westerse wereld ligt heti groei percentage van 0,7% aan de lage kant. Als men weet dat dit nog zal zakken tot 0,44% in 2025 kan het niet verbazen da? de Westerse wereld dan nog slechts 17% van de werelbevolking zal vertegen woordigen. Dit is een halvering ten opzichte van de jaren 1950. Ook in de ontwikkelingslanden daalt de groei voet van 2,2% in 1950 tol 1,1'c in 2025. Het aandeel in de wereldbevolking stijgt dan ook van twee der den rond 1950 tot 83% in 2025. Vooral in Afrika valt de bevolkingsgroei op. In plaats van af te nemen is de aangroeivoet gestegen tot 3% per jaar en hij zal slechts afnemen na het jaar 2000. Ook in Latijns-Amerika is de aangroei aanzienlijk. Een konsekwentie is dat in de 21ste eeuw één op twee katholieken in dit werelddeel zulien wonen In Zuid-Azië dalen de y;oei percentages wel maar toch zal 40% van de totale toename in de wereldbevolking tegen het jaar 2000 zich in dit we relddeel situeren. Anders ligt het in Oost-Azië. In deze regio worden de belangrijkste dalingen de aangroeipercentages vastgesteld. Het aandeel in de wereldbevolking neemt er af en op basis van de gangbare hypotheken zou de groeivoet in deze ge bieden lager komen te liggen dan in Noord-Amerika. Opvallend is dat Noord-Amerika en deze van de U.S.S.R. vrijwel gelijklopende ontwikkelingen verto nen beiden maken 6% uit van de wereldbevolking en naar verwachting zullen ze beiden nog slechts 4% van de wereldbevolking uitmaken in 2025. Het hoeft niet altijd een nucleair evenwicht Ie zijn. De traagst aangroiende bevolkingen zijn te situeren in Europa. Sinds '80 daalt het jaarlijks groeiritme ge stadig en rond 2025 zal waarschijnlijk de nulgroei worden bereikt. In 1950 was nog 1 op 6 van de we- (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1984 | | pagina 1