*<fs/en E DIT O RI AAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 15 juni 1984 VAN 17 MEI 1984 Jacques Timmermans moet een cursus Informatica volgen Zitten op zondag. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 17) Stedelijke technische, en beroepsleergangen Openverklaring van deeltijdse betrekkingen als hoofdambt van leerkrachten (m/v) voor de cur. sussen Frans, automechanica en informatica te begeven bij aanwerving Vaststelling aanwer. vingsvoorwaarden. Dhr Timmermans Wij vragen twee stemmin gen een voor Frans en automechanica samen en een afzonderlijk voor informatica waarover wij nog geen bijkomende uitleg ontvingen. Dhr Beeckmans Ik wil even terugkomen op de raadszitting van 1 maart 1984, waar collega Tim mermans mij verweet een afdeling Informatica-Pro- grammeren te willen oprichten, hetgeen volgens hem niet mocht of onmogelijk was. Reden het was oneerlijke concurrentie voeren tegen de Rijksavondschool en betekende een over lapping. 1) Een afdeling oprichten (wat niet mocht) De omzendbrief, ref. S.O.Y (84) 1 waarmee U stond te zwaaien (en ik wil aannemen dat U dat niet willens wetens deed, maar uit onwetendheid) is en kel toepasselijk op het Rijksonderwijs (de «Y» ver wijst naar het Rijksonderwijs). Ik zou U aanraden om U in 't vervolg beter te laten voorlichten Mr TimmermansDe omzendbrie ven terzake, bestemd voor ons onderwijsnet, nl. de ze van 17.09.1981 en van 19.02.1982, zijn verschenen respectievelijk onder nrs S.O. X(8113 en S.O. X (82) 4. Wat ik voorstelde is geen omvorming maar de oprichting van een nieuwe afdeling. Dit mogen wij wel gezien wij beschikken over een urenbank. We mogen zelf beslissen voor de vrijgekomen lesuren en moeten ze niet overdragen of delen met andere schoolinrichtingen, waar de verdeling van de «pot» niet steeds op een rechtvaardige wijze ge beurt. Het recht tot omvormen bestaat nog steeds (soms met een proefjaar) naast het aanwenden van de uren welke voorhanden zijn in de urenbank. Waarom hebben wij niet omgevormd De reden hiervoor is eenvoudig en voor de hand liggend Wij hebben zolang mogelijk getracht de be staande afdelingen Tn leven te houden. Na inlichtingen te hebben ingewonnen bij de desbetreffende dienst, dit voor wat betreft art. 3.4 van de M.O. dd 17.09.1981, is het verplichten tot oprichten binnen hetzelfde of een lager niveau niet meer weerhouden. Tot op heden kregen alle dergelijke aanvragen (zelfs zonder speciale aanvraag) de goedkeuring van dhr Minister. Er werd voldaan aan alle voorwaarden inzake aanvraag (formulieren en andere). Alle bescheiden dienaangaande werden «tijdig» ingediend. 2) Overlapping van afdelingen in het Stedelijk en het Rijksnet Waar U zei dat het programma voor het groot ste gedeelte parallel loopt met dat van de Rijks avondschool baseert U zich op de naam van één vak, bijvoorbeeld wiskunde wat de benaming is van een vak in het eerste jaar van de humaniora én in de 2de licentie aan de universiteit en U conclu deert dat dit alles hetzelfde is. U moet gaan kijken wat het woord dekt en daar voor dient U het programma en de doelstellingen te bekijken, dan zal U een gefundeerde conclusie kunnen trekken. Ten andere wanneer de inspectie met de bevoegdheid voor informatica naast de bet- drijfsadministratieve en in de industriële informatica nog een afdeling Informatica-Programmeren voor ziet, dan is dat volgens mij een bewijs dat dit inder daad drie verschillende afdelingen zijn. Oorspronkelijk had de inspectie met bevoegd heid voor Informatica, bij de uitbouw van afdelingen inzake informatica in het onderwijs voor sociale promotie, gedacht aan volgende afdelingen a) een afdeling gericht op technische toepas singen in de industrie, aansluitend bij het nijver heidsonderwijs. Dergelijke afdeling kreeg aldus de naam «Indus triële Informatica». b) een afdeling met in hoofdzaak economische oriëntering (boekhouden, administratie, bestanden, enz...) aansluitend bij het handelsonderwijs en ge noemd «Bedrijfseconomische Informatica». Toen bleek echter dat er in feite nog een afde ling informatica ontbrak voor al diegenen die zich interesseren aan informatieverwerking, die op het werk ofwel thuis beschikken over een microcompu ter en zoeken naar inwijding in het gebruik ervan, alsook in het (elementair) programmeren. In de re- ge! zullen de leerlingen, juist zoals dat het geval is in andere afdelingen, komen aandraven met proble men die ze ondervinden op hun werk, problemen die ze in de avondschool willen pgelost zien. Tenslotte, indachtig zijnde dat het onderwijs voor Sociale Promotie de maatschappelijke evolutie moet volgen en rekening houdend dat, behoudens de afdelingen die gericht zijn op de zogenaamde tertiaire of verzorgende sector (hotel, haartooi, schoonheidsverzorging, enz...), alle andere «klas sieke» afdelingen in het onderwijs voor sociale pro motie aan het kwijnen zijn en ten dode opgeschre ven staan, meen ik dat die overgang en inzonder heid voor onze stedelijke avondschool, welke straks 75 jaar bestaat, verdedigbaar en opportuun is. Dhr Timmermans Ik wens hierover geen dis cussie ten gronde meer te voeren. Ik had de ver keerde omzendbrief omdat ik dacht dat het om een hervorming ging. Overlapping blijft toch bestaan. Er is niet alleen de wiskunde die gelijklopend is, maar (Lees verder ou pagina 10) 118. Mag u zondag ook naar de stembus voor het Europarlement Zeg liever nietik moet, want zo ontneemt u uzelf alle mogelijke plezier dat u aan de stembusgang kan beleven. Stel dat het mooi weer is, dan wordt het een heerlijke wandeling. Met vrouw en kinderen, waarom niet Kinderen worden in het stembureau niet geweerd als in een slechte film, en met hun politieke opvoeding kan men niet vroeg genoeg beginnen. Misschien is u 40 jaar geworden. Dan bestaat er een redelijke kans dat een of andere voorzitter u als bijzitter uitgenodigd heeft. Opvorderen is mis schien een beter woord, maar de brave man kan er heus niet aan doen. Hij heeft het zelf niet gekozen om voorzitter te zijn. Dat hoort bij zijn beroepad vocaat of leraar. Die mensen komen tot de verba zende vaststelling dat er om te beginnen niet zoveel veertigjarigen zijn in hun sector, en dat ze vervol- men het beste gehad wanneer men veertig is. Dat besluiten zij uit het verhaal van hun kandidaat-bij- gens ook niet al te gezond meer zijn. Blijkbaar heeft zitters, die zich ten huize komen aanmelden, al dan niet gewapend met een doktersattest. In Antwerpen, zo hoorden we op de radio, is men optimistisch om trent de volksgezondheid daar vermoedt men uit vluchten, en wil men zo ver gaan het juridisch appa raat in te schakelen. Sprekend uit persoonlijke er varing kan ik evenwel bevestigen dat Ninove getuigt van een voorbeeldige gezondheid, want er bereikte me nog geen enkel geneeskundig attest (...dit keer toch). We gaan erop vooruit. Trouwens, bijzitten is een hele belevenis. En opgepast, wanneer u bij het stembureau staat tegen openingstijd, zo even voor acht, dan kan u opgevor derd worden om bij te zitten in plaats van bijzitters die uitgerekend die morgen een lekke band kregen of zich toevallig overslapen hebben. Geen nood in dat geval, het is een belevenis. Stel u vooru mag de eed afleggen, politie speien bij de ingang (het stemlokaal mag niet overstromen, nietwaar?), er voor zorgen dat de identiteitskaart afgegeven wordt en met de kiezer ook weer vertrekt, dat geen twee kiezers in het zelfde hokje verdwijnen en dat ze de weg weer terugvinden. Het kan eigenaardig klinken, maar keer op keer valt het op dat brave kiezers compleet de kluts kwit zijn bij het uitoefenen van hun stemrecht. Er zijn ook overijverige kiezers, of kiezers met gewetensangsten die kunnen tot een kwartier het stemhokje bezetten. Daar moet u be grip voor hebben tenslotte mag de voorzitter hun (Lees verder op pagina 2) u^arns en Raadszitting

Denderklok | 1984 | | pagina 1