rist ^0 \KsQeZ'ind W8e^/( Raadszitting EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 22 juni 1984 VAN 17 MEI 1984 Zit er in de Ninoofse gemeenteraad een beer en een lieveling?... Aan Schepen Desprets werden oneerlijke voorsteilen gedaan De Europese impasse. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 2) het leveren van een stationwagen aan de dienst openbare werken; Dhr Durant Deze wagen moest al geleverd zijn maar er worden nog technische verbeteringen aangebracht voor dezelfde prijs. Vandaar die vertra ging in het leveren. Mevr. De Kegel Wordt de verouderde wagen nog gebruikt Dhr Durant Ja, op de begraafplaats. 3) verschillende punten op de agenda van de verkeerscommissie die er al meer dan 1 jaar op voorkomen; Mevr. De Kegel Meer dan een jaar geleden (binnenkort twee jaar geleden) werd ons gevraagd punten door te geven voor de agenda van de ver- keerscommissie. We zouden zodoende de gemeente raad wat ontlasten. Ik gaf verschillende punten door, vragen die me gesteld werden door inwoners van Ninove. Men zou een straat omgaan om deze men sen niet telkens te moeten zeggen dat hun punt nog niet voorkwam op de verkeerscommissie. Ik som enkele punten op 1) Eenrichtingsverkeer in de Kantonstraat te Neigem (vroeger was er ook eenrichtingsverkeer). 2) Oplossing zoeken voor bromfietsen die het straatje tussen de Geraardsbergsestraat en de Bleekstraat onveilig maken. Bejaarde mensen moe ten er meer dan eens met de rug tegen de muur gaan staan willen ze niet meegesleurd worden door de bromfietsen. 3) Parkeermoeilijkheden in de Lavendelstraat men kan gerust vanaf Willems naar beneden toe 5 a 6 parkeerplaatseri bijmaken, zonder dat één inwo ner van Ninove daar hinder zal van ondervinden. Vooraan in de Kaardeloodstraat (rechts als men uit de Lavendelstraat komt) ligt er een strook grond toebehorende aan de familie Sienaert (als ik me niet vergis). Die staat vol onkruid. Heeft men er ooit aan gedacht die familie toelating te vragen van die ruimte een parkeerplaats te maken 4) Verkeersdrempels is een punt die ik op 7 april 1983 op de gemeenteraad bracht. Sindsdien niets meer van gehoord. Als de verkeerscommissie dient om alle verve lende punten daar te laten bevriezen, zouden we die commissie beter opdoeken en dan kunnen we onze punten gewoon weer op de gemeenteraad brengen. Hoeveel keer kwam de verkeerscommissie het laatste jaar bijeen Hoeveel punten werden er af gehandeld Dhr Durant De vervelende punten zijn reeds allemaal afgehandeld. Wij hebben een Derde Ar beidscircuit aangevraagd om over mensen te kun nen beschikken die dat werk kunnen uitvoeren. In dien we na het verlof personeel hebben kan de ver keerscommissie er nieuwe punten bijnemen. Mevr. De Kegel Voor sommige dingen hebt ge geen derde arbeidscircuit nodig. Dhr Durant We hebben enorm veel werk. Mevr. De Kegel Hebt ge personeel te kort Dhr Durant Ons personeel heeft zijn handen vol. Dhr Daumerie Is er al personeel beschikbaar voor het onderzoek Leefmilieu Dhr Durant Die zijn reeds met een tiental mensen aan het werk. Dhr Burgemeester In punt 2 hebt ge de laat ste zin van uw vraag vergeten te lezen. Mevr. De Kegel Ik lees mijn tekst zoals hij vandaag is. Dhr Burgemeester U ging toch vragen wan neer die lening voor de gemeenteraad zou gebracht worden Mevr. De Kegel Ik heb dat vandaag niet ge vraagd. Dhr Burgemeester Maar wel op 26 april. Mevr. De Kegel Vandaag zijn we 17 mei. Dhr Burgemeester Die lening werd hier reeds lang goedgekeurd. Mevr. De Kegel Oh, 't was dat dat ge wilde kunnen zeggen. 4) het leveren van grint aan partikulieren door de stad. Mevr. De Kegel Tijdens de vorige coalitie werd er aan de lopende band grint geleverd zoge zegd voor landbouwwegen, doch er werd meer op opritten van particulieren gestort als op vernoemde wegen. Er kwam verbetering, doch ik merk opnieuw dat bij partikulieren grint gebracht wordt en door de stadswerklieden verspreid wordt. Op het ogen blik dat de vrachtwagen van de stad nog aan het afladen was hebben twee inwoners van dezelfde straat uw diensten opgebeld en gevraagd eveneens grint te bezorgen. Openbare Werken kon hiermiede niet akkoord gaan. Welke inwoners van de stad hebben recht op grint Voor welke oppervlakten Hoe moeten in woners van dezelfde straat handelen om ook grint te bekomen ledereen heeft het graag mooi voor zijn deur Dhr Desprets Nu dacht ge de beer bij zijn vel te hebben, maar 't is uw lieveling dat ge moet grijpen. Dhr Durant We zullen U ook grint bezorgen. Mevr. De Kegel Dat is niet nodig. Dhr StevensGe laat U overkegelen (gelach). Dhr Durant Er is niets onwettig gebeurd, het grint werd aangewend op openbaar domein. 23) Vraag van Mevrouw De Kegel i.v.m. stadskern. vernieuwing. Mevr. De Kegel Tijdens de gemeenteraad van 5 april stelde ik de vraag hoever het staat met de stadskernvernieuwing in onze stad. Uit het antwoord van de schepen onthield ik dat net een ingewikkelde procedure is, dat het finan ciële implicaties had, dat die stadskern moest af gebakend worden, dat een stuurgroep zou samen gesteld worden en ten laatste dat men in fasen zou werken. Mag ik van de schepen vernemen in welke fase we voor het ogenblik zijn en wat dat concreet be tekent-? Dhr Desprets Toen U tijdens de voorgaande gemeenteraadszitting van 5 april dezelfde vraag heeft gesteld, ben ik, bij gebreke van een nadere (Lees verder op pagina 2) 119. Dat de Europese verkiezingen niets groots zou den worden wist iedereen reeds lang. Toch had nie mand verwacht dat het zo'n belabberde bedcening zou worden. Er werd nauwelijks kampagne gevoerd en naar de mening van velen waren de enkele miljoenen die er werden aan besteed nog te veel. Nauwelijks de helft van de kiesgerechtigde Eu ropeanen trok naar de stembus. In België lag dat percentage heel wat hoger maar tenslotte behoren wij tot de weinigen die verplicht naar de stembus moeten. Ook de organisatie van de verkiezingen was alles behalve Europees. Er was een verschillende kieswetgeving in de verschillende landen, op kandi daten van andere landen kun je nog niet stemmen en zelfs de dag waarop je kon stemmen was niet dezelfde. De maiaise en tevens het drama van Europa is dat men in 1979 waarschijnlijk een stap te ver is gegaan met de introduktie van een rechtstreeks verkozen Europees parlement. Men heeft een uiter lijke struktuur in het leven geroepen die nu veel te groots blijkt te zijn in verhouding tot wat het van daag kan realiseren. De aanhoudende crisis bracht bovendien een toenemend protektionisme, perssimisme en nationa lisme. 't Is ook niet verbazend dat laatkomers zoals Groot-Brittannië en Denemarken het meest aan de klaagmuur staan. Als zodanig is er weinig positief nieuws op het Europees front. Het nieuwe parlement heeft de zware verantwoordelijkheid een einde te stellen aan de geloofscrisis van Europa. Een bijzonder moeilijke opdracht maar een noodzaak om onszelf een toe komst te geven.

Denderklok | 1984 | | pagina 1