d IXJ e zin Wq EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 13 juli 1984 VAN 21 JUNI 1984 Jacques Timmermans controleert het verbruik van... water! De S.P. verwijt de P.V.V. gebrek aan zelfrespect en iauyoteit Vakantie. VAKANTIE! Ook wij leggen er voor enkele weken de riem af en de eerstvolgende Donder klok verschijnt op 10 augustus 1984. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Dhr Timmermans Mijnheer de Burgemeester, Waarde Collega's, Het batig saldo van 82.297.236 F op de stads rekening 1982, leidt tot twee aigemene politieke conclusies 1) dat per 3t.12.1982 dus bij het einde van de CL/PVV - S.P. - coalitie de stadskas niet «leeg gesoupeerd» was, ondanks een zeer aktieve inves teringspolitiek: 2) de visie van de S.P. bij de bespreking van de begroting I984 «dat de financiële situatie niet zodanig katastrofaal was, dat nu weer de opcentie men op de onroerende voorheffing van 1600 naar 1800 moesten worden opgetrokken en de personen belasting van 6 naar 7%» nu met deze stadsrekening nogmaals bevestigd wordt, nadat ook reeds de Heer Gouverneur en de CVP.PVV bestendige deputatie om dezelfde reden de voormelde verhoging van de personenbelasting van 6 naar 7% niet heeft wil len goedkeuren. Ik begrijp dat de CVP-schepen van financiën om evident politieke redenen, het fabeltje van een zogezegd «lege stadskas» ingang wil doen vinden bij de bevolking, en zoals zijn partij naar buiten uit de indruk geeft «alle kleuren van de regen boog» te zien. Maar ook op lokaal vlak zal de CVP het geweer van schouder moeten veranderen, want de bevolking kan niet langer voor dom en naïef wor den gehouden, dat bewijst alvast de verkiezings uitslag van zondag II. Dat de CL/PVV coalitiepartner in dit concert meehuilt, getuigt van weinig Iauyoteit voor het voor heen gevoerde beleid, waaraan zij mede deel had en alleszins mede-verantwoordelijk was, maar nog meer vor een totaal gebrek aan zelfrespect. Ik zou het nog scherper kunnen stellen de respectievelijke PVV.schepenen van Financiën Waltniel en Evene poel uit de vorige coalitie worden met dergelijke stellingname afgekeurd Begrijpe wie kan Wij kunnen daarbij gewoon vaststellen dat ook hier «de blauwe versnelling» uitblijft. X X X Bij de voorlegging en bespreking van deze stadsrekening de eerste van de nieuwe PVV/CVP coahhe kan uiteraard nog geen volledige verge lijking worden gemaakt met de beleidsverklaring af gelegd bij de installatievergadering. Ik besef dat het daarvoor nog wat vroeg is en dat sommige nieuwe verantwoordelijken wat krediet moeten worden gegeven om het beleid te voeren dat zij zich hadden voorgenomen. Namens onze S.P..fraktie wil ik evenwel enkele feiten aanklagen, die wel de trend aangeven van het gevoerde beleid en volledig in tegenstelling zijn met een normale optie op financieel gebied de vooraf. gaandelijke becijfering van werkings- en uitrustinqs- kosten. - a Wij zijn anderhalf jaar gevorderd in uw be stuursperiode en de eerste juiste becijfering van werkings- en uitrustingskosten moet aan deze ge meenteraad nog worden voorgelegd. Ik citeer wellicht onvolledig eer> aantal beslissingen zonder voorlegging van zo'n werkdo cument 1) over de problematiek inzake de huisvuilop- haling en de selectieve ophaling van glas en papier; 2) inzake de overschakeling van het systeem «eigen beheer» naar een concessie bij de uitbating van de cafetaria in zwembad en sporthal; 3) de oprichting van een nieuwe cursus «infor matica» bij de stedelijke technische- en beroeps leergangen; 4) de voor de gemeenteraad verdoken aanleg van nieuwe wegen, waarvan de investeringskosten genomen worden op de gewone begroting «ónder- houd buurtwegen en deze handeling dus totaal onwettelijk is. 121. XXX Het was onmogelijk om binnen de toegemeten tijdslimiet en rekening houdend met praktische mo gelijkheden op beroepsvlak, een detailonderzoek van alle posten uit de stadsrekening te verrichten, laat staan de fakturatie en respectievelijke bestel bons te controleren. Wij deden dus «steekproeven». Wij zijn ook geen «muggezifters» en ook niet gebrand op goedkoop succes, dat eventueel nog kan worden aangedikt indien dit met een demago gisch sausje kan worden overgoten. Ons gaat het ook niet om de persoon van Bur gemeester of schepen individueel, maar wel om het beleid* waarover het College van Burgemeester en schepenen, collectief verantwoording verschuldigd Aldus verzoek ik om een afdoend antwoord van het schepencollege over enkele feiten, vastgesteld in de stadsrekening 1) inzake algemene administratie (Lees verder op pagina 2) Ondanks alle promotie-inspanningen voor een meer gespreid toeristisch* seizoen, valt voor de meeste van ons de vakantie in de traditionele pe riode van juli of augustus. Het is immers alles be halve gemakkelijk om voor een hele reeks prakti sche redenen het vakantieseizoen verder uit te sprei den. Hoofdzakelijk de schoolgaande jeugd vormt hierbij een wezenlijke belemmering. Maar eindelijk is het zo ver. En gelukkig maar dat je in de voorbije weken niet met vakantie ging want de temperatuur in juni was, vooral hier in Bel gië, ronduit toeristonvriendelijk. Maar nu heeft de zon er eindelijk werk van ge maakt. Laten wij hopen dat er nog veel mooie week ends zoals het laatste moge zijn. Een beetje zon in het leven doet werkelijk deugd. Wanneer de zon schijnt ziet alles rondom ons er wat rooskleuriger uit. Het glas is niet meer halileeg maar halfvol. Vakantie is moeilijk te omschrijven, laat staan te definiëren. Ga je kamperen in Canada of aan de eigen kust, neem je een cruiseschip naar de Caraï ben of maak je een fietstocht door eigen streek, rij je heel Frankrijk rond of puf je van je clubzetel voor de TV naar de tuin of een terras..., het heeft alle maal geen belang. Zelfs al doe je thuis dan al eens vervelende karweien die eindelijk toch ook eens moeten gebeuren, kan dit niets afdoen aan het feit dat je met vakantie bent - laat staan dat je in va kantiesfeer bent. Tenslotte wat is de vakantie meer dan er eens uit zijn De dagelijkse zorgen wat op de achter grond plaatsen. Even in een andere wereld vertoe ven. Het heeft dan geen belang op zichzelf waar je bent of wat je doet zolang je er maar graag bent of het graag doet. Wij maken in belangrijke mate onze eigen va kantie maar ook die van de anderen. Alleen ai eens denken aan de vakantie die voor ons ligt of aan de vakantie die reeds voorbij is, werkt vaak als een extra-vitamine op minder goede momenten. Een mens leeft naar iets toe, een mens leeft van herin neringen. En dan die pechvogels Wel, die troosten zich met de idee dat het de volgende vakantie hoe dan ook beter moet meevallen. En in heel wat gevallen s ijt het dramatisch aspekt van een vakantie met de tijd of wordt een ongelukkige ervaring met de no dige kleurige en fantasierijke aanvullingen een bron van heel wat pret, galgenhumor of zelfspot Vakantie onder een of andere vorm is gewoon iets dat je nodig hebt. Vakantiegeld is inleverbaar maar vakantie als dusdanig niet. Wij knijpen er voor een paar weken uit Wij hopen met verfriste inspiratie terug te keren. Prettige vakantie c: - 1f Raadszitting

Denderklok | 1984 | | pagina 1