k fist 6/7 ylQams b \j 0 Q(y Raadszitting EDIT ORIAAL talige JCoogdag Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 10 augustus 1984 VAN 21 JUNI 1984 Lekker ratten-vergif te Ninove Politie en toiletten AAN AL ONZE LEZERS Opnieuw aan de slag. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Dhr Verekens Mijnheer de Burgemeester, Waarde Collega's, Vooral met de bedoeling om inhoud te geven aan het inzagerecht waarover ik beschik als ge meenteraadslid, heb ik mij vrijgemaakt om toch ge durende ten minste één namiddag te gaan grasdui nen in de gemeenterekening. Mijn tussenkomst zal zich dan uiteraard ook be perken tot slechts enkele opmerkingen en vragen over dingen die mij in dit korte tijdbestek meer of minder konden opvallen. Collega's van mijn fractie zullen zich daar wel licht in het verleden ook aan bezondigd hebben, maar vermits ik persoonlijk op dat vlak nog maagde lijk ben, durf ik te zeggen dat bij verschillende be stellingen het hemd al te dikwijls nader is geweest dan de rok. Zo heb ik, gespreid over meerdere functies in de begroting, even nagekeken waar de meeste aankopen voor de kantoor behoeften werden verricht in welke plaatselijke en nationale persmedia de gemeentelijke aankondigingen werden geplaatst; waar de drukwerken werden besteld waar men de schoolbehoeften heeft aangekocht, en aldus kom ik tot de vaststelling dat 1) vaak dezelfde firmanamen en -adressen uit Groot-Ninove opduiken en 2) dat aankopen buiten de stadsgrenzen ge beuren die voor een groot deel in de stad zelf kon den worden geplaatst Ik zou dus voor de toekomst willen pleiten voor een redelijke dosering en spreiding. Een andere vaststelling op een ander terrein is dat van een krediet van 700.000 F voor het onder houd van buurthuizen in 1983 slechts 160.000 F werd opgenomen daar waar er naar mijn mening toch heel wat beter kon gepresteerd zijn. Ik hoop dan maar dat het overgebrachte krediet zeker in 1984 wordt gespendeerd voor de uitbouw van een degelijk uit gerust buurthuizenbestand. Een volgend domein dat even mijn aandacht weerhield was de werking van de middenstandsraad, waar aan 3 middendswijken van het centrum een toelage van 10.000 F werd uitgekeerd terwijl de vier de slechts een subsidie kreeg van 7.752 F, zijnde het overschot van de begrotingspost. Blijkbaar was men Belano vergeten Verder i.v.m. deze post zie ik niet goed in wat de aankoop van 28 kg gietijzer hier komt doen. Men zou als het ware kunnen zeggen dat de werking van de middenstandsraad er letterlijk door bezwaard is. Daar waar de middenstandsraad zijn krediet van 100.000 F volledig opbruikfe en men dus nog van enig beleid kan gewagen, ligt dat anders bij de landbouwraad. Van een begrotingskrediet van 280.000 F werd minder dan de helft verantwoord en uitbetaald, na melijk 120.505 F, waarvan het grootste deel, 100.000 F, dan nog als toelage werd uitbetaald aan de land- bouwcomice voor het inrichten van de paarden- en veeprijskamp op de Jaarmarkt van 17 september 1983. In feite komt dit neer op een supplementaire subsidie voor de wijk Ninove-Centrum. Van het voorziene krediet ging dan ook nog 4.000 F naar de aankoop van 1500 kaarten van 2 verschillende formaten bij een drukkerij in Voorde. Ik zou graag weten waarvoo^ die hebben gediend en eventueel nog dienen. Ik meen mij te herinneren dat dhr Schepen van Landbouw hier vroeger vanop dezelfde plaats op de korrei werd genomen i.v.m. het aanbieden van di neetjes in de schoot van de landbouwraad. Daarom trent heb ik thans niets kunnen vaststellen, maar wel is mij opgevallen dat voor de werking van de landbouwraad melk, suiker, becelmargarine, 2 fles sen cognac, tafelpapier, 2 pakjes gemalen koffie, 1 pak cichorei, 1 kg gesneden kaas en 1 kg gekook te hesp werden aangebocht. Moet ik daaruit afleiden dat dhr Schepen, bij wijze van besparing, zelf kookt? In de functie Primair Onderwijs heb ik onder de post leerlingenvervoer de betaling gevonden van een faktuur voor een som van 6.784 F m.b.t. het vervoer van leerlingen van de school te Denderwin- deke naar het Kardinaal Examen-» te Denderleeuw op 16 en 17 juni 1983. Ik verontschuldig mij voor mijn onwetendheid terzake en ik zou dan ook graag van dhr Schepen vernemen wat dat in feite is, een Kardinaal Examen. Dhr Beeckman U zult wel weten dat hier kan tonaal examen bedoeld wordt. Dhr Verekens Dan zijn we aan Volksontwik keling en Kunst. In deze functie kan ik dus nu lezen welke de gedane inningen en de werkelijk vastgeleg de uitgaven voor de cafetaria van sporthal en zwem bad zijn geweest in 1983. Bij de bespreking van het punt over het in concessie geven van deze tafetaria enkele maanden geleden, verklaarde dhr Schepen dat hierin ook nog de personeelskosten moesten worden verrekend om een juist beeld te krijgen van de resultaten van de uitbating. Mag ik dan nu ook vragen aan dhr Schepen om deze personeelskost te laten berekenen en mij deze berekening te be zorgen. (Lees verder op pagina 2) 122. Voor de meesten van ons behoort de vakantie reeds tot het verleden. Hier en daar zie je er nog een paar bleek maar opgewekt hun vakantie begin nen. Maar ook voor hen zal er een einde aan ko men... Het doet deugd er eens uit te zijn, .weg uit je werk, weg uit de routine van de dagelijkse sleur. Je hoeft daarom zelfs niet naar het buitenland te reizen. Goed uitgerust sta je klaar om er voor zo'n vijftig weken opnieuw keihard tegen aan te gaan. Voor je het weet gaan de kinderen in september opnieuw naar school, via een rustpauze met Aller heiligen zit je reeds aan de jaarwisseling en vanaf Karnaval begint je reeds uit te kijken naar de vol gende vakantie. Er vait in elk geval heel wat te gebeuren in het najaar. In eigen land moet worden uitgekeken naar de tweede ronde van het sociaal overleg in septem ber,een mogelijk offensief - met stakingen - van de oppositie tegen de regeringsmaatregelen. Nochtans blijken die maatregelen zeer voorzichtig gekozen bij de aanloop van het verkiezingsjaar... In Ninove lijkt het najaar politiek rustig te wor den. Nergens kan schijn echter meer bedriegen dan in de politiek. Want misschien komt er dan toch nog politieke hoogspanning rond de afrekening van het stadhuis wanneer wordt gepraat over de verantwoor delijkheid voor de miljoenen verwijlinteresten, de aanleg van de nieuwe rijksweg, de zoveelste ge ruchten over het Sigtay-komplex, de verbouwings plannen van het O.C.M.W.... Ook internationaal gezien worden de komende maanden interessant. De Amerikanen zullen in de kijker blijven, want na de Olympische Spelen komen de politieke spelen in november. Al even belangrijk voor ons is wat daarna zal gebeuren. Wie ook de nieuwe president zal zijn zal paal en perk moeten stellen aan het enorme tekort op de betalingsba lans. Wat er dan zal gebeuren met de ekonomische sneltrein, zijn rente en zijn dollar is niet bekend, maar is van bijzonder groot belang voor West-Eu ropa. Al even groot is de vraag wat er nu met de Europese Gemeenschap gaat gebeuren. Onze ge meenschap lijkt steeds meer op een reus met lemen voeten. Hopelijk komt er een doorbraak maar met Mevrouw Tatcher weet je nooit. Nu Davignon opstapt bij de Europese Commis sie en De Clercq officieel kandidaat is voor de op volging, zou een stadsgenoot wel eens nog nooit bereikte toppen kunnen scheren. Duimen maar. Je ziet het, er valt zoveel te gebeuren. Geen zorg dus dat de vakantie reeds voorbij is. We«t/

Denderklok | 1984 | | pagina 1