k rist QQrns -j o Qrf RöOCJ SZfttf HQ dit 9edaan Heeft men ooit ergens anders Priis EDI TORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 17 augustus 1984 VAN 21 JUNI 1984 Ettelijke miljoenen verwijlintresten en er wordt naar Jacques Timmermans gelonkt De spelen. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Mevrouw De Kegel 523/124/01 Werking stedelijke Middenstandsraad. Waarom ontvangt niet ieder winkelcentrum de zelfde toelage Belamo ontving het minst in verge lijking met de andere centra. Dhr Evenepoel Omdat de kredieten uitgeput waren. Mevrouw De Kegel 761/124/01 Speelpleinwerking. Ik vroeg sinds verschillende jaren de ontvang sten en uitgaven uit mekaar te houden, dus twee ar tikels te gebruiken. Ik bemerk dat men uiteindelijk gehoor gaf aan mijn vraag. Alleen blijft nu nog het verzoek als men geld overhandigt aan de ontvanger ook een woord uitleg te geven. De ontvanger kon me geen enkel dokument voorleggen „als bewijsstuk. 776/124/01 Kulturele manifestaties. De ene rekening van Sabam bedraagt 922 F, de andere 1.632 F. Zou het kunnen dat als men betaalt vooraleer de manifestatie plaatsheeft, dat men dan slechts 922 F schuldig is en als men nadien betaalt men een soort boete opgelegd krijgt en het dan 1.632 F wordt? Hoeveel kunstboeken worden er tijdens het kwistornooi uitgedeeld In 1983 werden er eens ongeveer 300 kunst boeken besteld in een Brussels boekhandel (heel waarschijnlijk langs Ninoofse middenstander om) en ongeveer 200 kunstboeken bij een Nirroofse win kel. Zijn ze allen uitgedeeld of beschikt men nog over een voorraad voor de volgende jaren Dhr Van Eeckhout Ik zal U daarover irHichten Mevrouw De Kegel Restauratie orgel O..L. Vrouwekerk te Ninove. Het aanbestedingsbedrag voor deze werken was 16.517.164 F en men kreeg 800 werkdagen om dit werk uit te voeren, begin der werken 1.9.78. Vijf jaar aan 250 werkende dagen 1.250 dagen. Dus is de termijn al heel lang verstreken. Hoever staan deze werken Ik kreeg geen antwoord op mijn brief van 9 mei 1984 waarin ik vroeg of de commissie Monumenten en Landschappen akkoord gaat met de werken aan het orgel en de kerk zelf. Dhr Torrekens Dat moet U aan de kerkfabriek vragen. Mevr. De Kegel De schepen wordt betaald om mij die inlichtingen te bezorgen. Dhr Burgemeester Maar Madame toch Mevr. De Kegel Hoe ver zult ge gaan Dhr Torrekens Tot bij de kerkfabriek. Mevrouw De Kegel 875/124/01 Bestrijding yan schadelijke dieren en planten. Een firma uit Lebbeke ontvangt per kwartaal 44.179 F voor het verdelgen van ratten. Waar wordt Dhr Durant blijkt. Op de plaatsen waar het nodig Mevrouw De Kegel 878/124/01 Werkingskosten begraafplaatsen. Is het waar dat oudstrijders van de stad Ninove geen zerk van de stad ontvangen, terwijl oudstrij ders van bijvoorbeeld Outer, Denderwindeke en Ne- derhasselt er wel recht zouden op hebben Van waar dit verschil Dhr Burgemeester Dit zijn verworvenheden van vóór de fusie. 831/435/01 Werkingstoelage aan OCMW. Mevrouw De Kegel Ik heb het aangedurfd, langs het Schepencolle ge om, enkele vragen te stellen aan OCMW en wat verneem ik Dat de OCMW-leiding het gerucht lanceert dat Georgette De Kegel aanklaagt dat het personeel tij dens de opendeurdagen koffie gratis zou gekregen hebben. Dit is een grove leugen, in tegendeel ik ben ervan verwonderd dat het personeel op de reken- dienst, ontvangerij en sekretariaat hun tas koffie zelf moeten betalen. Het is niet op zo'n posten dat men veel zal besparen. In het geval van OCMW gaat het dan nog over personeel dat die dag vrijwillig en zonder bezoldiging aanwezig was. Het zou maar gans normaal zijn hadden die ook hun eten gratis ontvangen. Waarom ontving ik geen antwoord op mijn vra gen Is men bij OCMW verveeld met deze vragen Ik protesteer met klem tegen de leugenachtige ver klaringen, op de sociale dienst zal men wel beter weten. Ik ben reeds heel dikwijls met deze mensen in kontakt geweest voor sociale gevallen. Ik zie niet in waarom ik ineens nu zo a-sociaal zou zijn. Ik zal me dan ook veroorloven een rechtzetting te zenden naar het ganse personeel. Dhr Burgemeester Dit heeft allemaal niets te zien met de rekening 1983. Dhr Torrekens Over het overtollig waterver bruik in het buurthuis te Pollare wist ik niets. Wij vragen nu steeds van welke dienst de faktuur is. Deze zaak wordt nu onderzocht, evenals nog andere dingen. Wij trachten zoveel mogelijk te kopen in Groot Ninove. Ik zal mij inlichten bij het Centraal Bureau. Mevr. De Kegel Ik denk dat er niet zoveel behoefte is als er geleverd wordt. Dhr Torrekens Het huren in Denderwindeke valt onder de schoolbevoegdheid. Wij hadden in lichtingen ingewonnen bij de provinciale diensten. Dhr Beeckman Papier- en schooibehoeften kopen wij steeds aan in Groot-Ninove. Dhr Durant Wij hebben steeds gestreefd naar een zo correct mogelijke uitvoering. Dhr Desprets Bedankt voor uw opmerking over mijn zuinig beheer. Dhr Timmermans Schepen Torrekens heeft daar zo cru gesteld precies of ik er schuld aan heb dat de stad 30 miljoen verwijlintresten zal moeten betalen. Ik eis hierover eer> rechtzetting. De schor- (Lees verder op pagina 2) 123. Gelukkig is het zo ver. De Olympische Spelen zijn eindelijk voorbij. Gedaan met al die mensen die slaapdronken, na een nacht Olympisch opblijven, in huis of kantoor ronddwalen. Gedaan met al die USA-jongens en -meisjes die een ereronde met «stars en stripes» afhaspelen. Waren deze spelen dan echt geen spel, ze wa ren dan toch een komedie. De olympische gedachte is dood. De meeste die meedoen, willen winnen om het achteraf bij de beroeps te verzilveren. Anderen die nu niet kunnen winnen doen het om bij te leren ...om volgende keer hun slag te slaan. En hier en daar loopt er een paar tussen die van de centen van de gemeenschap willen profiteren voor een ex tra goedkoop bezoekje aan de Westkust van Ameri ka. Laat het ons een troost wezen. We bleven ge lukkig gespaard van de TV-rek!amespots die te pas of te onpas de uitzendingen in Amerika onderbra ken. Voorlopig althans, want het nieuwe mediabeleid zou er kunnen voor zorgen dat wij met de Spelen in Seoul van 1988 tijdens het roeien reklame krijgen binnengekabeld voor spinazie en tijdens het wiel rennen voor koersfietsen «Eddy Merckx». Gelukkig bleven wij gespaard van gouden me dailles in de atietieknummers. Stei je even voor, wie zou als Belg het nog aandurven met de «trico lor» het Coliseum rond te huppelen. Het eventueel te wagen met leeuwevlag of hanevlag zou daaren tegen een eeuwigdurende schorsing door het Olym pisch Comité tot gevolg hebben wegens «anti-natio nale en separatistische uitingen». In België zelf zou het zelfs leiden tot een communautair incident, ze ker als de sportman uit Brussel, laat staan uit de Voer, zou komen... De Belgen hebben geroeid met de riemen die ze hadden - het bracht hen zelfs twee medailles in het roeien op. Hoewel wij dit jaar alles bij elkaar meer medaillles dan gewoonlijk - liefst vijf wanneer wij het rolstoelnummer er bij nemen - behaalden, is het nog geen hoogvlieger. Het zal ons een zorg wezen. Tenslotte, wat heeft het nog te maken met gezonde sport als centen het belangrijkst worden, de gezondheid in gevaar wordt gebracht, na een Russische propaganda, een Amerikaanse en over vier jaar een Koreaanse propaganda te verwerken is. Leve de provinciale en lokale volksspelen, ook af worden de transferten er ook te belangrijk. Ge lukkig kun je zelf lopen, wandelen, fietsen,... de olympische gedachte is slechts daar nog echt en jind wee/^A, °'i

Denderklok | 1984 | | pagina 1