e Raadszitting Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 24 augustus 1984 VAN 21 JUNI 1984 Wordt de vrijdagmarkt van Ninove een doodgeboren kind?!... Dure intresten. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Ruimtelijke Ordening 13) Begraafplaats rond de O.L.V .«Hemelvaartkerk te Ninove Overbrenging concessies. Dhr Desprets Met uw besluit dd. 1 maart '84 heeft U uw principiële goedkeuring gehecht aan de bestemmingswijziging van de op 1.12.54 gesloten begraafplaats rond de O.L.V. Hemelvaartkerk te Ni nove, gedeeltelijk in parkeerruimte in plantsoen wat de onmiddellijke omgeving van het kerkgebouw be treft. De heerGouverneur heeft voormelde beslissing goedgekeurd met zijn besluit dd. 17 mei 1984. Volgens artikel 10 alinea 2 van de wet van 20 juli 1971 op de begraafplaatsen en de lijkbezorging dient de gemeenteraad de voorwaarden van over brenging te bepalen van de nog bestaande elf con cessies. Gelet op het feit dat de laatste alinea van arti kel 16 van de politieverordening op de gemeentelijke begraafplaatsen bepaalt dat alle kosten van over brenging ten laste zijn van de stad indien de over brenging het gevolg is van een beslissing van het stadsbestuur, stellen .wij U voor a) een geconcedeerd perceel naar keuze van dezelfde grootte ter beschikking te stellen op de nieuwe begraafplaats Denderhoutembaan; b) de overbrenging en het vervoer van de stof felijke overblijfselen en de grafzerken door de stad te doen uitvoeren op haar kosten. Dhr Timmermans Ik ben de situatie gaan be kijken. Er zijn twee flagrante gevallen waar dit voor stel niet van pas komt de erven De Bodt moet door het OCMW onderhouden worden. Deze conces- sie is testamentair eeuwigdurend. Burgemeester Baron De Cooman had gevraagd dat de zerk tegen de kerkmuur zou geplaatst wor den. Voor speciale gevallen moet er een afwijking mogelijk zijn. Dhr Desprets De zerken .worden overge bracht in de staat zoals ze zijn. Dhr Timmermans In het dossier zit er een brief dat dit niet kan. Dhr Evenepoel Ge kunt toch in een testa ment niet eisen dat uw grafzerk daar moet worden geplaatst en nergens anders. Dhr Timmermans Maar het moet toch eeuwig durend blijven. Dhr Evenepoel Dat is wat anders. Dhr De Rouck Op bepaalde plaats moet af gewezen worden. Dhr Timmermans Maar de zerken moeten toch behouden blijven zoals ze zijn. Dhr De Rouck Er wordt dezelfde afmeting toegestaan. En wat met de zerk De EDI TORI A AL Dhr Timmermans - Cooman Dhr De Rouck Wenst U misschien een uit zondering omdat het een Baron is Dhr Burgemeester Het grafmonument van Burgemeester Van Ypersele stond tegen de kerk muur. Het werd hoogst waarschijnlijk weggenomen tijdens de werken aan de toren. Het is thans onvind baar. Dat zal ons zeker een proces kosten. Dhr Desprets Er zal dezelfde ruimte beschik baar worden gesteld maar met de specifieke graf zerk. Dhr Timmermans Voila. Dhr Burgemeester We zullen mét de familie De Cooman onderhandelen. Mevr, De Kegel De wet zegt «de gemeente raad kan op de gemeentelijke begraafplaatsen graf concessies verlenen, hij kan die bevoegdheid op dragen aan het College van burgemeester en sche penen». Bij beslissing van 6 oktober 1977 werd die be voegdheid overgedragen aan het schepencollege. Wanneer gebeurde dit voor de huidige coalitie aub Dhr Desprets Dit kan ik nu niet zo direct zeg gen. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 14) Kerkfabriek O.L.V-Hemelvaart te Ninove Uit brengen advies omtrent de beslissing tot uit. voeren van een geotechnische stabiliteitsstudie. Dhr Desprets In zitting van 5 oktober 1968 hechtte de raad van de kerkfabriek O.L.V. Hemel vaart Ninove goedkeuring aan het principe tot res tauratie van het interieur van de O.L.V. kerk te Ni nove. Op 2 april 1972 werd een eerste ontwerp dien aangaande goedgekeurd, op advies van de hogere overheid werd de uitvoering van de werken verdaagd tot na vcltooimg van de restauratie der zijgevels. Door de ontwerpers, dhr P. Van Herck, oud heidkundige en dhr R. Steenmeyer en W. Vlaande ren, architekten, werd aangedrongen op een vooraf gaandelijk grondig onderzoek naar de stabiliteit van het gebouw en in het bijzonder van de gewelven. In hun sclrijven van 13 januari 1983 verklaart de dienst Gesubsidieerde Werken van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap zich akkoord met de procedure tot aanstelling van een studiebureau voer het uitvoeren van een geotechnisch- en stabiliteits onderzoek en verleent een principiële belofte van toelage. Na een beperkte ofterteaanvraag worden op 13 oktober 1983 volgende offertes genoteerd N.V. Constructor Antwerpen 2.993.150 Leuven Research en Development, Herverlee 5.351.422 Van Aelst, Antwerpen 1.211.000 (prijzen exclusief BTW) Uit het verslag van de ontwerper dd 27 decem ber 1983 blijkt dat het studiebureau Constructor uit Antwerpen met een na rekenkundig nazicht verbe terd bedrag van 2.963.150 F (excl. BTW) de gunstig ste offerte heeft opgeleverd. (Lees verder op pagina 2) 124. Het hoeft geen betoog dat de intrestvoeten hoog zijn en blijven. Het overdadig spenderen door de consument, de bedrijven, maar boven alles door de Staat leidde tot steeds meer lenen. Het gevolg was dat de intrestvoeten nooit gekende hoogten bereik ten. Hoe hoog deze wel zijn ervaar je pas echt wan neer je de intresten moet betalen. De Regering kan er met zijn 500 miljard aan intresten van meepraten maar ook diegenen die in het verleden hebben ge leend om te bouwen, zagen met zwaar gemoed toe op de doorgevoerde intrestlasten. Geld of noem het liever kapitaal is duur als je het moet lenen. Geid is al even duur als je er moet op wachten. Het is al lang bekend dat de Belgische Staat soms wel eens een slechte betaler is. Zo is de fis- kus bijzonder snel als uit je aangifte blijkt dat je nog moet bijstorten, maar is hij minder vlug als hij je moet terugstorten. Ook in de sektor van de overheidsbestellingen blijkt het verschijnsel niet uit den boze. Administra tieve perikelen en misverstanden blijken hierbij vaak een belangrijke rol te spelen. Zo was er enkele jaren terug nog een aannemer die het moeilijk kreeg na het uitvoeren van werken voor de Kerkfabriek van Pollare. ledereen leert echter bij, in bijzonder de grote firma's. Zij verbinden er zich toe binnen de gestelde termijn hun kontrakt uit te voeren op straffe van boete, anderzijds dekken zij zich tegen financiële risiko's, door laattijdig betalen, door het formuleren van de te betalen verwijiintresten door een clausule in het kontrakt. Een onderneming belast met grote projekten wenst zich ook te beschermen tegen onverantwoord uitstellen van de aanvang van de werken van zodra een datum is afgesproken of van onderbreking van de werken. En dit is best te begrijpen wie zijn men sen en materiaal - en in de bouw gaat dit om enor me investeringen - vrij maakt voor een projekt en ze dan niet kan inzetten, verliest gewoon zeer veel geid. De bouw van het Rijksadministratief Centrum op de Centrumlaan te Ninove was het omvangrijkste bouwprojekt dat tot nu toe in onze stad werd gerea liseerd. Misschien wel te groot om goed te zijn. Wat er in feite allemaal is misgegaan is nog niet (Lees verder op pagina 2) e^n u/aams

Denderklok | 1984 | | pagina 1