d vu e Z\u ^/ciQms Raadszitting EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 21 september 1984 VAN 6 SEPTEMBER 1984 Reeds de eerste - maar zeker niet de laatste - schermutselingen over de totale kostprijs van het nieuwe stadhuis De nieuwe rijksweg Aalst - Ninove reeds open voor het verkeer. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement600 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 11) Waterdistributie Aanleg van een toevoerlei ding vanaf de Ringlaan en plaatsen van een waterreservoir te Pollare Goedkeuring ver koop innemingen aan de Nationale Maatschap pij der Waterleidingen. Dhr Durant Met het schrijven dd. 11 juli 1984 van de Nationale Maatschappij der Waterleidingen wordt gemeld dat voor de aanleg van de toevoerlei ding vanaf de Ringlaan, de aankoop noodzakelijk is van de innemingen in volle eigendom en in onder grond, groot respectievelijk circa 50 ca en 12 aren 60 ca, te verwezenlijken in het perceel gelegen te Ninove sectie A nr. 341 d. De Stad is eigenaar van het perceel kadastraal gekend sectie A nr. 341 d. Het onteigeningsplan met bijhorende onteige ningstabel werd opgemaakt door de Nationale Maat schappij der Waterleidingen. Het schattingsverslag werd opgemaakt door dhr Ontvanger der Registratie, in datum van 26.6.84. Het uittreksel uit de kadastrale legger en uit het kadastraal plan werd ingediend. De verkoopsbelofte van inneming in volle eigen dom werd ingediend. De verkoopsbelofte van onder grondse inneming werd ingediend. De verkoopprijs werd vastgesteld op 10.000 F voor de inneming in volle eigendom en 126.000 F voor de inneming van de ondergrond. Het getuigschrift waardoor het schepencollege bevestigt dat de wettelijke voorschriften betreffende het onderzoek de commodo et incommodo werden vervuld en dat het dossier met alle erbijhorende stukken gedurende minstens 15 dagen ter inzage van het publiek werden gelegd, werd bijgevoegd. Uit het proces-vergaal van sluiting blijkt dat geen bezwaren nopens voornoemd onderzoek wer den ingediend. Derhalve stellen wij U voor 1De verkoop in volle eigendom en de verkoop van de ondergrond respectievelijk met een opper vlakte van circa 50 ca en 12 aren 60 ca gelegen in het perceel ten kadaster gekend sectie A nr. 341 d, eigendom van de Stad, nodig voor de aanleg van een toevoerleiding van het waterleidingsnet, goed te keuren. 2) De beloften van verkoop tussen het stads bestuur en de Nationale Maatschappij der Waterlei dingen goed te keuren. 3) De voornoemde verkoop geschiedt tegen de prijs van 10.000 F voor de inneming in volle eigen dom en 126.000 F voor de inneming van de onder grond. 4) Dhr Hypotheekbewaarder uitdrukkelijk te ontslaan van het nemen van een ambtshalve in schrijving. 5) De verkoopprijs te storten in handen van dhr Stadsontvanger ten laatste op het ogenblik van het verlijden der akte. 6) Afschrift van deze beraadslaging met de no dige stukken ter goedkeuring over te maken aan de Hogere Overheid. Dhr Timmermans Wij zijn overtuigd van het nut van deze operatie, doch zullen ze niet goedkeu ren omdat de Gemeenteraad hier voor een voldon gen feit wordt gesteld. De landbouwondernemingen Cosijns en De Jonge zullen er hinder van ondervin den. Deze zaak zou moeten uitgesteld worden tot dat het volledige project is gekend. Dhr Durant Wij zijn allemaal afhankelijk van dit project. Gezien de bestaande structuur is er geen alternatief. Deze operatie zal geen groot probleem scheppen voor genoemde landbouwbedrijven. Dhr Timmermans Ik ben geen landbouwer, maar men heeft mij gezegd dat het zal schaden aan de werkzaamheden van de boerderijen. Mevr. De Kegel Is er geen andere plaats Dhr Durant Vanaf het watereservoir bestaan er stucturen waaraan wij gebonden zijn. Goedgekeurd met 20 stemmen tegen 8 (V.U. en S.P.). Dienst Ruimtelijke Ordening 12) Openbare verkoop van een onroerend goed ge legen Stationsstraat 7 te Ninove. Dhr Desprets Op 24 april 1969 heeft de stad een eigendom aangekocht gelegen te Ninove, Sta tionsstraat nr. 7, teneinde de rooilijn, vastgesteld bij K.B. van 28 januari 1974, gewijzigd op 24 december 1957, gedeeltelijk te realiseren. Bij Raadsbesluit van 5 juli 1979 werd afgezien van de verwezenlijking van deze rooilijn en dit om reden van technische en financiële aard. Aktueel bevindt deze woning zich in vervallen toestand en is in principe van geen enkel nut meer voor de stad. Het ware derhalve opportuun over te gaan tot de openbare verkoop. Bij Collegebesluit van 8 februari 1984 werd be slist een schattingsverslag aan te vragen bij dhr Ontvanger der Registratie. In zijn verslag van 17 april 1984 schat dhr Ont vanger der Registratie de waarde van het betrokken goed op 950.000 F. Ons voorstel De openbare verkoop van de stadseigendom gelegen te Ninove, Stationsstraat nr. 7, kadastraal gekend Sie B nr. 604b, goed te keuren. De prijs zal minimaal deze bedragen van het schattingsverslag van dhr Ontvanger der Registratie dd. 17 april 1984. Het dossier zal met het oog op de machtiging (Lees verder op pagina 2) 128. Eindelijk is de nieuwe rijksweg Aalst-Ninove klaar en open voor het verkeer. Deze verbinding komt er zeker niets te vroeg. IntegendeelHet vroeg liefst acht jaar om deze klus van 8 kilometer te klaren. Hoewel deze werken wel de overbrugging van de spoorlijnen Kortrijk-Brussel en Oostende - Brussel te Erembodegem omvatten, kan men moei lijk zeggen dat dit projekt met grote spoed is gerea liseerd. Het blijft tenslotte een bouwtempo van één kilometer per jaar of drie meter per dag. Zelfs de Romeinen deden in hun tijd reeds beter... En toch was en biijft deze verbinding voor Ni nove van groot belang. Ons industriepark zou nu door meer en grotere bedrijven bezet zijn geweest indien men twintig jaar geleden, in da jaren van de grote expansie, had kunnen rekenen op een snel le en goede verbinding met het internationaal we gennet. Welk Ajnerikaans zakenman zou het in zijn hoofd halen Ninove boven Erembodegem te verkie zen wanneer hij de veertien kilometer lange kronkel weg boven Ninove en Aalst had bereden Of er nu nog werkelijk grote realisaties kunnen gebeuren is minder zeker. Men. heeft nu we! - ein delijk - al de nodige infrastruktuur. Geschoolde jon ge arbeidskrachten met een moderne school als het P.T.I. in de buurt vormt evenmin een probleem. Maar er is nu spijtig genoeg de recessie die de investe ringen op een laag pitje houdt. Toch blijft de aanleg van deze verbinding inte ressant, want zowel handel en nijverheid in eigen streek kunnen er enkel wel bij varen. En dan is er ook nog de gewone weggebruiker die er niet op zijn minst van profiteert. Jan-met-de-pet kan voor taan de autosnelweg vanuit Ninove in een achttal minuten bereiken. Vroeger deed men er meer dan het dubbele over in .nceilijke en zenuwslopende omstandigheden. Tussen de lichten in Haaltert en deze aan Den Doorn zijn er slechts vier kruispunten. De twee belangrijkste worden beschermd door verkeerslich ten. Boven alles is men verlost van het vervelend slingeren van de baan en de beperkte mogelijkheden om in te halen. Grotere snelheid betekent .wel groter gevaar voor ernstige ongevallen. Aan het kruispunt Den Doorn werd een jonge fietster reeds het slacht offer van een dodelijk ongeval, nog voor de nieuwe verbinding in gebruik was. De vroegere Aalsterse- steenweg kende vooral kleinere ongevallen, zeker in vergelijking tot de Brusselsesteenweg, maar ook op deze weg vielen door de jaren heen reeds vele slachtoffers. Met de nieuwe verbinding wordt het gevaar wel meer beperkt tot de kruispunten, komen de fietsers (Lees verder op pagin* 2) e^6/

Denderklok | 1984 | | pagina 1