Achtenvijftigste Jaargang De belasting op de rijwielen wordt verminderd Vrij gebruik van parkeerplaatsen tussen 12 en 14 uur! Schepen Desprets wordt door Raadslid Verekens fel belaagd 16) Belastingen Opcentiemen op de provinciale belasting op de rijwielen, rijwielen met hulpmo tor en motorrijwielen Hernieuwing en wijzi ging. Vrijdag 28 september 1984 Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0473685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 600 F. Prijs per nummer 13 F. VAN 6 SEPTEMBER 1984 Dhr Torrekens Op 31 december 1984 vervalt de heffingstermijn van de opcentiemen op de pro vinciale belasting op de rijwielen en op de brom fietsen. Volgens de onderrichtingen van dhr Gouver neur dient deze gemeentelijke taksverordening uiter lijk op 15 oktober 1984, samen met de stukken van het openbaar onderzoek, in zijn bezit te zijn. Wij stellen U voor de opcentiemen op de pro vinciale belasting op de rijwielen terug te brengen op 60 opcentiemen en deze op de rijwielen met hulp motor en motorrijwielen tot maximum 50 m3 te ver hogen tot 200. Deze vermindering van de opcentie men op de rijwielen betekent voor ons bestuur een mindere ontvangst van 350.000 F, terwijl de ver hoging tot 200 opcentiemen op de rijwielen met hulpmotor een meerdere ontvangst van 200.000 F betekent, hetgeen neerkomt op een totale mindere ontvangst van 150.000 F voor deze twee opera ties. Voormelde bedragen zijn berekend op basis van de gegevens die ons door de bevoegde diensten over het dienstjaar 1983 werden medegedeeld. Dhr Timmermans Wij danken de meerderheid dat zij gedeeltelijk tegemoetkomt aan het voorstel van de S.P. Dhr Torrekens Dit voorstel zat in het fiets padenplan van Schepen Durant. Mevrouw De Kegel Het is gelijk van waar het komt, maar het is goed Dhr Durant Wij dachten eraan de rijwieltaks volledig af te schaffen, maar we zullen de gelden aanwenden voor de aanleg van fietspaden. Dhr Daumerie Tijdens de bespreking van de begroting heeft ook onze groep dergelijk voorstel gedaan en wij zullen nog meer voorstellen in die zin doen tijdens de bespreking van de begroting 1985. En dan plots, zonder veel aanleiding, ontspint zich een niet te volgen discussie over de Ratisse- straat te Outer, tussen enerzijds de V.U.-fractie en 17) Aanvullend reglement op de politie van het weg verkeer Wijziging gebruiksmodaiïteiten der Vroegtijdige verkiezingskoorts parkeermeters. Dhr Evenepoel De Middenstandsraad heeft de wens uitgesproken om op de plaatsen waar het parkeren wordt geregeld door parkeermeters, vrij te-mogen-parkeren tussen 12 en 14 uur. Thans zijn de gebruiksmodaliteiten der parkeer meters zodanig vastgelegd dat deze dienen gebruikt te worden op werkdagen, doorlopend van 9 tot 19 uur, uitgezonderd ov zon- en feestdagen. Wij menen dat met voormelde wens rekening kan gehouden worden, daar het vrij gebruik tussen 12 en 14 uur geen aanzienlijke financiële gevolgen zou meebrengen, rekening houdend met het feit dat het gebruik der meters gedurende deze uren veel minder frequent is wegens het feit dat het merendeel der handelszaken en instellingen gedurende deze periode gesloten is. Wij vragen U dit voorstei goed te keuren. Dhr Prieels Er zouden moeten plaatsen aan geduid worden waar men fietsen kan stallen. Dhr Burkemeester Dit is een onderzoek waard. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. 18) Personeel Plaatselijke Openbare Bibliotheek Openverklaring van de voltijdse betrekking (38u/week) van bibliothecaris (m/v) te bege ven bij bevordering Vaststellen bevorderings- voorwaardeh overeenkomstig het statuut. Dhr Burgemeester In de goedgekeurde per soneelsformatie van de plaatselijke openbare biblio theek is een betrekking vacant van voltijds biblio thecaris (38 u. per week). Teneinde de goede werking van de dienst te verzekeren, .ware het noodzakelijk deze functie te laten begeven. Op grond van artikel 6 van de overgangsmaat regelen bepaald in de aanwervings- en bevorderings- voorwaarden van het bibliotheekpersoneel, mag op de kandidatuur van buitenstaanders geen beroep worden gedaan, indien personeelsleden in dienst aan de gestelde bevorderingsvoorwaarden voldoen. Vermits de indienstzijnde assistent-dienstleider aan de gestelde anciënniteitsvoorwaarden voldoet, dient voormelde betrekking te worden begeven bij wege van bevordering. Wij verzoeken U derhalve de graad van voltijds bibliothecaris open te verklaren, hem te laten bege ven bij wege van bevordering en er de bevorde ringsvoorwaarden van vast te stellen overeenkom stig het statuut, zoals ze voorkomen in bijgaand ontwerp-besluit. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. (Lees verder op pagina 2) Alhoewel het parlement pas begin oktober een nieuw werkjaar aanvat, is het reeds bijzonder druk op het politieke front. Het onderwijsbeleid van Coens krijgt heel wat kritiek te slikken omdat nu eenmaal niet langer met twee maten en twee gewichten tussen rijks- en vrij onderwijs wordt gerekend. Onverholen komt uit de humanistische hoek de eis dat in de volgende rege ring enkel plaats is voor een Minister van Onder wijs die het rijksonderwijs in zijn hart draagt... Ook bij de Volksunie gaat men opvallend vroeg op het oorlogspad. De geheimzinnigheid maar wie roept deze wel in het leven rond de Mont Louis met zijn raadselachtige en gevaarlijke lading en de geruchten over rationalisatie in de Kempische steenkoolmijnen brengt V.U.-politici en -militanten opvallend veel en vroegtidig op de politieke bari- kaden. Bij de socialisten blijft de onenigheid troef S.P. en P.S. groeien steeds verder uit eikaar. De Par ti Socialiste van Spitaels, eens het zinnebeeld van discipline en eensgezindheid, staat op springen. Met Happart heeft men het Paard van Troje binnenge haald. Glinne, een topman, werd geschorst. De grij ze eminentie Leburton voert een opvallend pleidooi tegen «politieke parachutisten» zoals Josée Happart, Jef Ulburgs... Volgens hem bestaan er geen kleur loze politici, en dan zeker geen bleekrode... Ook bij de C.V.P. gonst het van interne aktivi- teiten. Het wordt een steeds groter vraagteken wie een gok zal doen naar het voorzitterschap van de partij. Erik Van Rompuy, enorm populair in heel Vlaanderen zou een eerste mogelijke kandidaat zijn. Ook zijn broer, Herman Van Rompuy, een partijstra teeg, staat op de lijst. Volgens sommigen zou zelfs Mark Eyskens daarvoor in aanmerking komen op basis van een paar markante verklaringen in een reeks interviews. De C.V.P.-Limburg maakt zich klaar voor een herbrande strijd rond het rationalisa tieplan van de Kempische steenkoolmijnen. De een heid van de partij zou wel eens opnieuw zwaar op de proef kunnen worden gesteld. De regering blijkt voorzichtig. De besparingen voor volgend jaar worden op een laag pitje gehou den.. De indexering van de lonen wordt hersteld... Wordt het een periode van besluiteloosheid Dit zal in de volgende weken moeten blijken. Is dit het geval, kan men zich terecht afvragen of het niet beter zou zijn zo vlug mogelijk naar verkiezin gen ie gaan zodat opnieuw de kans wordt gegeven om een drietal jaren konsekwent en moedig te rege ren. Het zal de tijd zijn die raad zal brengen. Of niet soms Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove VERSCHIJNT IEDERE WEEK. anderzijds dhren Durant en De Spiegeleer. Aan dit bekgevecht wordt sussend een einde gesteid door dhr Burgemeester. Algemene goedkeuring met 28 stemmen. Raadszitting

Denderklok | 1984 | | pagina 1