'Sr' e etfó/ TELEDIENST FEESTRaadszitting E DIT O RI AAL 2 '-f-/' Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 5 oktober 1984 VAN 6 SEPTEMBER 1984 Jacques Timmermans klaagt opnieuw het repressief optreden van de Politie aan Twee handen op één buik. ^■r •f* r-k-ji j.-vVjr F. >1* -6"\- v. t- r« M Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Teledienst van Groot-Ninove en Liedekerke - Roosdaal - Pamel is reeds een begrip geworden in de Denderstreek. Doorheen de tientallen veelsoortige dossiers worden honderden kansarmen en miseriemensen di rect bereikt, die langs een deskundige maatschappe lijke begeleiding toch .weer hoop krijgen en een sprankeitje licht zien aan die grijze crisishorizont. Verder heeft zich een legertje vrijwillig (st)ers geëngageerd om dagelijks, ook op onmogelijke uren, een luisterbezoek te brengen aan eenzamen, de meest verscheiden klusjes op te knappen, een boodschappendienst te verzekeren, het vervoer van zieken op zich te nemen, in kinderopvang te voor zien, taal- en andere bijlessen te geven, of te helpen in de Teleshop, waar tweedehands kleren (en ook soms meubelen) terug verkoopbaar worden gemaakt aan gekraakte crisisprijzen. Een team van op voorhand gevormde lesgevers is gestart met lees- en schrijfgroepen voor mensen die verborgen moeilijkheden hebben met lezen en schrijven. Aldus probeert Teledienst de ongeveer 1.000 analfabeten in onze streek te leren lezen en schrijven. Over officiële geldelijke tegemoetkomingen en subsidies is vooralsnog geen sprake. Daarom moet voortdurend het nodige geld gezocht en gebedeld worden bij de adventsactie Welzijnszorg en weldoe ners. Elkeen kan ons helpen en steunen door actief aan ons tweede TELEFEEST deel te nemen op ZATERDAG 6 OKTOBER in het St.-Aloysiuscollege. Vanaf 18 uur worden er terug grote (150 F) en kleine (75 F) koude schotels opgediend, samen met de volledige gamma dranken, vertrekkende van een Tele-apéritief, doorheen de beste bieren tot aan een lekkere tas zuivere derdewereldkoffie. Wie nog een extraatje wil wordt verwacht in de rustige bode ga. Vorig jaar waren ongeveer achthonderd entoe- siaste deelnemers getuige van de overrompelende feestvreugde van ons Telefeest. Mochten ze allen terug komen, nog méér vergezeld van vrienden en sympatisanten. De muzikale omlijsting wordt terug en nog beter verzorgd door Hongaarse zigeuners Laci Lacatos en nadien door het trio Vernaillen. De tombola altijd een waardevolle prijsdeelt gans de lange avond verrassingen uit. Dierbare mensen uit de Denderstreek, U bent elk afzonderlijk van harte uitgenodigd door de vol ledige Tele-ploeg, om door uw actieve aanwezigheid aan de geplande initiatieven en al het stille werk van Teledienst een echte groeikans te geven. Zonder U kan dat niet Graag doen we een speciale oproep aan alle welzijnswerkers op alle mogelijke terreinen in de streek. Laten we nog meer kennis maken en mekaar helpen. Welgemeende dank in naam van de vele kans armen, die dank zij U nog beter zullen geholpen worden. REMO. Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer 13 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 20.1) Interpellatie van dhr Timmermans tot dhr Bur gemeester i.v.m. het politieoptreden tijdens de verkiezingscampagne voor het Europees Parle ment en met betrekking tot de publiciteitspane- len voor de Savooifeesten. Dhr Timmermans Mijnheer de Burgemeester, Waarde Collega's, Tijdens de gemeenteraadszitting van 21 juni jl. protesteerde ik met klem tegen het optreden van de politie bij het wegnemen van de S.P.-verkiezingspa- nelen voor de Europese verkiezingen." Ten opzichte van het verslag van de Heer Poli tiecommissaris bleven twee feiten gecontesteerd 1panelen, geplaatst op privé-domein, werden weggenomen en erger nog totaal vernield 2) indien voor Rijkswegen ook in verkiezings perioden - een vergunning noodzakelijk blijkt van het Bestuur der Wegen, waarom werden dan enkel de S.P.-borden weggenomen Geiet op deze belangrijke principiële aangele genheid vroeg ik U, Mijnheer de Burgemeester, om een verder onderzoek. Graag kende ik de besiuiten van dit onderzoek met zo nodig een voorstel van sanctie bij vast gesteld machtsmisbruik, maar tevens met het nood zakelijk vastleggen van maatregelen en afspraken om dergelijk optreden voor de toekomst te vermij den. Dit incident en het protest in deze gemeente raad moet blijkbaar nog niet veel effekt hebben ge had, want recentelijk werden opnieuw publiciteits- panelen op een wederrechtelijke manier weggeno men door de politie. Deze pubiiciteitspanelen voor de Savooifeesten, werden door de inrichters geplaatst met toelating van respectievelijk het Besuur der Rijkswegen, het Commissariaat-Generaal voor Toerisme en het Stads bestuur zelf, naargelang het rijks- of gemeentewe gen betrof. Ook hier werd opnieuw ingegrepen door al te ijverige politieagenten, zonder nader onderzoek over de eventuele onwettelijkheid. Zogenaamde «onwetendheid» over de verkre gen vergunningen kan niet als verontschuldiging worden aanvaard: «derden» die een rechtmatige ver gunning verkregen, hebben niets te zien met een (Lees verder op pagina 2) 130. Wie vorige zaterdag op TV de beelden zag van de rellen te Schaarbeek naar aanleiding van de met veel lawaai aangekondigde toespraak van de exr treem-rechtse Franse politicus Le Pen, zal wel even de wenkbrauwen gefronst hebben. Het was één grote komedie, maar dan van een bedenkelijk niveau. ,v Burgemeester Nols, lange tijd een elektoraal boegbeeld van het F.D.F., dank zij zijn anti-Vlaamse reflex, is ir» ongenade gevallen bij het F.D.F. en vaart nu een onafhankelijke koers. Op zoek naar een nieuw elektoraal kassuccesVlamingenhaat doet het niet zo goed meer in Brussel heeft hij het nu gemunt op de gastarbeiders. Wij zijn de laatste om te ontkennen dat er met name in Brussel een vreemdelingenpro bleem is. Men kan het echter niet zomaar «uitroeien» met een paar spektakulaire pennetrekken. Dat het een elektorale bedoeling is bleek uit de TV-beelden. Le Pen wordt voor de TV verwelkomd door Burgemeester Nols en beiden benadrukken dat de enkele honderden tegenbetogers slechts een min derheid vormen. Gelukkig voor hen zorgden de te genbetogers voor de nodige «a nimatie Immers, wat Le Pen had te vertellen was niets bijzonder. Zo zou volgens deze man België enkel kunnen wor den gered door de oprichting van een Belgische Nationale Partij... Het is het allerlaatste wat Vla mingen en Walen willen. De ondertoon is wel veel gevaarlijker; de lok roep voor een ijzeren, weinig demokratisch bestuur. Opvallend daarbij was juist hoe tolerant en laks de Schaarbeekse politie bleek toen de stoottroepen van klein links het sportkomplex begonnen te klei nen. Een vlugge interventie en het inroepen van de hulp van de rijkswacht, die wel degelijk op tijd in de buurt was, had heel wat schade kunnen vermij den. Maar ja, het kwam er tenslotte op aan aan te tonen dat het huidig demokratisch bestel en zijn lokale ordedienst het geweld van onze maatschappij niet aankunnen. Maar ook links die de tegenbetoging organi seerde moet niet te veel zeggen. Zij zorgden voor de heibel die rechts zo nodig wilde. En het is nu toch al lang genoeg bekend dat je je extreme te genstander niet kan uitschakelen door hem van de straat te slaan of zijn ruiten te kleinen. Kortom, extreem links en rechts hebben elkaar een dienst bewezen. Extremisme duikt steeds op in crisistijd. Ons demokratisch bestel blijkt gelukkig toch nog niet zo slechts dat de massa in België naar extreem-politieke formaties grijpt. Zowel uiterst links als rechts deden het ronduit slecht bij de laatste verkiezingen. Nols blijkt een shownummer apart. Vooralsnog blijft de schade beperkt tot de gebroken ruiten die U als belastingbetaler neertelt... J f - .4 - l f» H "X C -• f v r- HL* d ez*n ams

Denderklok | 1984 | | pagina 1