^/Qa/rj «ieeh/> Nieuwe reeks Koepoortconcerten te Ninove EDI T ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 19 oktober 19S4 DE V R E U G D E Z A A I E R S ...zoeken vakantieouders ...zoeken sponsorfamilies! Terrorisme en publiciteit. Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Sinds een paar jaar heeft Ninove zich met zijn Koepoortconcerten een stevige reputatie opge bouwd. Traditiegetrouw wordt in het najaar een nieu we reeks gestart. Het eerste optreden van de cpclus 1984 - 1985 gaat door op zaterdag 20 oktober in de zaal van het huis Behn, Dreefstraat 23, om 20.30 u. Een trio bestaande uit Franpois Fernandez (vi ool), Philippe Pierlot (gamba) en Philippe Malfeyt (theorbe) brengen er werk van o.a. Heinriich Schmelzer, Matthew Locke, Marin Marais en Arcan- gelo Corelli. FRANCOIS FERNANDEZ studeerde aan de kon- servatoria van Rouen en Bourg-la-Reine waar hij een eerste prijs viool en kamermuziek behaalde. Al vlug interesseert hij zich voor oude muziek en gaat ge durende twee jaar barokviool studeren aan het kon- servatorium te Den Haag. Vanaf 1980 volgen con certen en opnames met onder andere La Petite Ban de, het Leonardt Consort, het Kuijken Consort en het orkest van de 18de eeuw. Onlangs trad hij ook op in het kader van het Festival van Vlaandererv. PHILIPPE PIERLOT studeerde gamba aan het konservatorium te Brussel bij Wieland Kuijken, waar hij een hoger diploma behaalde. Hij gaf talrijke kon- certen als solist of in orkestverband met o.a. Robert Kohnen, Jos Van Immerseel, René Jacobs, Johan Suys, Bernard Foccroulle, het Collegium Vocale Genten de «Chapelle Royale». Philippe Pierlot houdt eraan van weinig of niet gespeelde werken terug in het daglicht te stellen. Zo heeft hij een ver waarloosd instrument als de baryton terug in ere hersteld. Hij doceert kamermuziek aan het konser vatorium te Luik en gamba te Maastricht. Na gitaarstudies aan het konservatorium te Brus sel begon PHILIPPE MALFEYT als autodidakt luit te spelen. Daarna volgde hij verscheidene kursussen in het buitenland bij gekende luitisten zoals Anthony Bailes, Hopkinson Smith en Konrad Junghanel. Hij bespeelt verschillende oude tokkelinstrumenten in de ensembles «Pandora» en «Des Enemis Confus», met wie hij koncerteert in binnen- en buitenland. In' 1983 behaalde Philippe Malfeyt het luitdiploma aan de «Royal College of Music» te Londen. Evenals Fernandez gaf hij onlangs een koncert in het kader van het Festival van Vlaanderen. Wie dit trio aan het werk wil zien kan kaarten bekomen bij de Socio-Kulturele Dienst, Dreefstraat 21 en in de diskoteek van de Plaatselijke Openbare Bibliotheek te Ninove. De toegangsprijs bedraagt 100 F. Houders van een CJP-pas, zestigplussers, ieerlingen van de Muziekakademie en werklozen be talen slechts 50 F. Zoals vele vorige jaren konden ook dit jaar meer dan 3.000 migrantenkinderen van Parijs en randsteden, genieten van een gezonde en aange name vakantie in België. Ook voor dit jaar zoeken «De Vreugdezaaiers» gezinnen die hun huis wilien openstellen om een kind in hun midden op te nemen. Een kind dat an ders opgesloten zit tussen torenhoge buildings, het lawaai en de drukte van een miljoenenstad. Een kind dat nood heeft aan ruimte, maar voor al aan liefde, geborgenheid en begrip. Een kind dat dit doorgaans moet missen omdat ze ofwel met tè veel zijn en de ruimte te klein, omdat het niet ge wenst is, omdat de levensgewoonten en omstandig heden ellendig zijn, zodat er voor dit alles geen plaats meer is. Wie geïnteresseerd is om mee te helpen kinde ren een goede vakantie, maar vooral een stukje thuis en genegenheid te bezorgen, kan steeds schrij ven of telefoneren naar De Vreugdezaaiers, Casinoplein 26, 9000 Gent tel. (091) 23 87 38. Wij zoeken vakantiegezinnen voor volgende groepen 1De Kerstvakantie van 21 december tot 4 januari. 2) De Paasvakantie: van 29 maart tot 10 april. 3) De grote vakantie Groep Vvan 2 juli tot 30 augustus Groep VJ van 2 juli tot 30 juli Groep VL van 5 juli tot 3 september Groep VA van 31 juli tot 31 augustus. De Vreugdezaaiers buigen zich niet alleen over de noodsituatie van minderbedeelde kinderen, zij richten zich ook tot de totaal arme kinderen uit India. Ouders die geen vakantiekind kunnen opne men en die nog welbemiddeld zijn, nodigen wij uit peter of meter te worden van een derde wereld-kind dat anders niet kan uitgroeien tot een waardevol mens van morgen. 1) U mag zelf indien U een voorkeur hebt de leeftijd en het geslacht van uw sponsorkind bepalen. Het betreft kinderen uit zeer arme families of kinderen die in een home verblijven. Met uw fi nanciële hulp wordt voeding, kledij, medicatie aan gekocht zijn het kinderen boven de zes jaar, dan kunnen de studies ermee betaald worden. (Zijn de studies na verloop van tijd voltooid, dan wordt U daarvan op de hoogte gesteld en kunt U eventueel een ander kind uw steun toezeggen.) 2) Als U beslist hebt «sponsor» te worden, stu ren wij U een fotootje van uw sponsorkind op, alsook enkele gegevens over de situatie van het kind. Be paalde instellingen geven regelmatig gedetailleerde evaluatierapporten van de kinderen; in andere in stellingen zijn de gegevens enkel gebaseerd op wat de verantwoordelijke van dat instituut ons schrijft. 3) Wie een kind sponsort, moet een bedrag voor zien van 4.500 BF per jaar. Het bedrag mag ook per trimester of per kwar taal gestort worden. 4) Wie met zijn sponsorkind wenst te corres ponderen, kan dit doen via het instituut dat de spon soring aanvroeg. Wanneer het oudere kinderen be treft, kan U eventueel rechtstreeks met hen corres ponderen. 5) U mag zelf bepalen hoe lang U het kind wenst te sponsoren. Elke som boven de 1.000 F kan fiscaal afge schreven worden. De gestorte som wordt integraal aan uw sponsorkind overgemaakt. Meer dan 2.500 kinderen worden reeds via onze organisatie gesponsord. Dat is al een heel aantal... maar wij willen er nog meer helpen. Helpt U ons Inlichtingen hieromtrent op hogergenoemd adres. Dank bij voorbaat 132. Niemand kan nog voorbijgaan aan het toene mend terrorisme waarvan wij in West-Europa steeds minder gespaard blijven. Terrorisme is nu wel niet een uitvinding van onze tijd. Er zijn steeds mensen geweest die zich met alle middelen verzetten tegen bepaalde ontwik kelingen in deze of gene maatschappij. Het gijzelen van onschuldigen, het beschadigen of het vernieti gen van gebouwen en installaties die direkt of in- direkt van grote betekenis zijn voor het heersende regime, het ombrengen van belangrijke personen die de gevestige orde vertegenwoordigen maar ook anarchistische aanslagen waarbij onschuldigen door het noodlot gewond of gedood worden,... behoren sinds mensenheugenis tot het patrimonium van de terrorist. En het tij kan keren. Sommigen beginnen als terrorist en eindigen als achtbare politicus. Het ont breekt niet aan voorbeelden Premier Shamir van Israël en zijn voorganger behoorden oorspronkelijk tot de harde kern van een kleinere Zionistische be weging en aan hun vingers heeft bloed gekleefd. In de meeste ontwikkelingslanden komen de meer derheid der politici uit het verzet tegen het koloniaal bestuur. Sommigen zijn reeds verdwenen, zelf het slachtoffer van geweld geworden. De geschiedenis oordeelt of het terroristen dan wel vrijheidsstrijders betreft. Het gaat noodge dwongen voorbij aan de talrijke, vaak onschul dige, slachtoffers die onder het geweld vallen. Nieuw is vandaag wel de kracht waarmee de (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1984 | | pagina 1