h *st en Wa ams \i o \V>sQ Raadszitting EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 2 november 1984 VAN 18 OKTOBER 1984 Het Nlnoofs rattenvoer kreeg een betere smaak Het kruispunt aan het Hemelrijk te Meerbeke wordt veiliger voor voetgangers Er komen nieuwe fietspaden Een zaal, maar niet om het even waar Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 13) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening der kosten van vervanging van de dakbedekking aan de gemeenteschool te Nederhasselt. Dhr Torrekens Het ontwerp der werken werd goedgekeurd in zitting van de gemeenteraad van 17 mei 1984. Bij besluit van het College dd. 22 augustus 1984 werd de opdracht voor het uitvoeren der werken toe gewezen aan de pvba Forge uit Denderhoutem mits de prijs van 1.078.644 F, BTW inclusief. De verreke ningen en andere algemene onkosten kunnen wor den begroot op 121.356 F. De financiering der werken werd voorzien met een lening aan te vragen bij het Gemeentekrediet. Wij vragen uw goedkeuring te willen geven voor het aangaan van een lening van 1.200.000 F terugbe taalbaar op 20 jaar. Mevr. De Kegel Het verslag van het sche pencollege over de opening van deze aanbesteding is zeer moeilijk leesbaar, zelfs niet te ontcijferen. De Firma Forge was de laagste bieder met 839.760 F, BTW inbegrepen. Twee vragen hierom trent 1) Waarom de lening van 1.200.000 F? 2) Verschil tussen laagste en hoogste bieder is hier 607.000 F. Was men hier niet argwamg zoals in de zaak van de schilderwerken in bet stadhuis Daar was het verschil tussen de hoogste en de iaag- ste ongeveer 866.000 F, maar dan voor een werk dat uiteindelijk 2,651 miljoen kostte Dhr Torrekens Er was een fout in de optel ling van de aanbieder. Mevr. De Kegel Ik heb het verslag niet in het dossier gevonden. Dhr Torrekens Het zit in het dossier der wer ken en niet in het dossier van de lening. Maar het is nog ter uwer beschikking. Mevr. De Kegel En nu hebt ge dus geen arg waan nopens het klein verschil in de aanbiedingen Dhr Torrekens Daar waren andere redenen voorhet ging hem niet om cijfers. Dhr Raes Het verschil in stalen is toch geen geldig argument. Dhr Torrekens Er zijn bijkomende inlichtin gen gevraagd over de laagste bieder en die waren onvoldoende. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 14) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffening der erelonen i.vrn. het ontwerp der verbenngs- werken aan buurtwegen nrs 6 (Kerkstraat) te Appeiterre, 2/deeI en 8bs (Lepel-, Camberg- straat en Zevenhoek) te Voorde. Dhr Torrekens Het studiebureau Luc Van De Sijpe uit Haaltert diende een ereloonnota in ten be drage van 400.378 F als voorschot op de studiekos ten voor het uitvoeren van vermelde werken. Daar geen kredieten werden voorzien in de stadsbegroting 1984 zullen deze moeten worden op genomen in de eerstvolgende begrotingswijziging van de buitengewone dienst. Voor het dekken van de uitgave zal bij het Gemeentekrediet van België een lening dienen aan gevraagd van 401.000 F, terugbetaalbaar op 5 jaar. Wij vragen uw goedkeuring voor de lening en de voorgestelde begrotingswijziging. Mevr. De Kegel Werd voor het indienen van die nota enig initiatief genomen door het stadsbe stuur Dhr Torrekens Zeker niet. Mevr. De Kegel Hoe wordt dat bepaald Dhr Durant Voor een werk dat niet wordt uitgevoerd mag men na een bepaalde tijd een deel van het ereloon eisen. Mevr. De Kegel Gaan die werken door Dhr Durant Die gaan nu verder. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 15) Stadsbegroting over 1984 Wijzigingen nrs 3 (gewone dienst) en 4 (buitengewone diensty Dhr Torrekens Eerst dienen er enkele cijfers aangepast te worden. Mevr. De Kegel Er wordt nog steeds niet ver gaderd met de verkeerscommissie om over de sig nalisatie te spreken. Dhr Durant Door de voorrang van .rechts kwamen er heel wat verkeersplaten vrij. Voor nieu we voorstellen- uit te werken beschik ik nog maar over 1 BTK-er. Mevr. De Kegel Nog maar ene Dhr Durant Ja, maar de andere komen nog. Dhr Timmermans We verheugen ons dat er rekening werd gehouden met de 12de maand voor het OCMW-personeel. Dhr Torrekens Waarvan akte. Dhr Verekens - Er zijn posten verlaagd bv. die van het bestrijden der schadelijke dieren. Dhr Durant Ofwel is ons gebruikt produkt nu voldoende ofwel is de plaag verminderd. Dhr Verekens Er zou meer mechanisch dan chemisch moeten bestreden worden. Dhr Durant Voor volgend jaar wordt een nieu we aanpak voorzien. Dhr Timmermans In een vorige zitting wees ik er op dat de ontvangsten'voor de restauratie van de Wildermolen verkeerd waren geboekt. Dat is nu ook weer zo. Dhr Torrekens Ik zal het aan mijn diensten nog eens signaleren. (Lees verder op pagina 2) 134. De meerderheid van de gemeenteraad spreekt zich informeel uit voor de inplanting van een poly valente zaal in het Polderkwartier, rechtover de nieu we politiekantoren. Er is nog geen deffnftteve be slissing gevallen maar het is absoluut niet onwaar schijnlijk dat deze beslissing eerdaags zal worden bekrachtigd. Niemand twijfelt nog aan de noodzaak een poly valente zaal in het Ninoofse te bouwen. Toneelver enigingen, koren en andere socio-kulturele vereni gingen zitten hopeloos in de knoei wanneer zij een aktiviteit willen opzetten waarvoor een grote volks toeloop kan worden verwacht. Aktieve verenigingen vinden geen grote, moderne zaal voor hun bals of andere jaarlijkse festiviteiten. Een zanger of zangeres met klasse uitnodigen is onmogelijk geworden omdat geen enkele zaal groot genoeg blijkt- om voldoende feestvierders die toelaten de honderdduizend frank of meer te reku- pereren die deze dure vogels vragen... De inplanting van de zaal is een ander paar mouwen. Men is het wel eens dat deze moet go- beuren in Ninove van vóór de fusies én in het cen trum. Nu blijkt echter voor heel wat mensen dat begrip centrum bijzonder volgens sommigen on gewoon rekbaar te interpreteren. Een eerste mogelijkheid is de inplanting aan de Koepoort. Nu het projekt «Kultureel Centrum» defi nitief van de baan is staat ogenschijnlijk niets tech nisch deze realisatie in de weg. Het biedt heel wat voordelen het fameuze «gat» op de Markt kan er mee worden gedicht, er is ruimschoots voldoende parkeergelegenheid, het sluit direkt aan op het be staande centrum, er moeten nauwelijks enige ont eigeningen gebeuren en het sluit aan op de horeca bedrijven. Het voorstel blijkt de voorkeur weg te dragen van de middenstand, het N.C.M.V. in het bijzonder, de socialisten, de Volksunie en ook een paar men sen uit de meerderheidsgroep. De meerderheid laat schijnbaar zijn oog vallen op de inplanting vlakbij het Rijksadministratief Cen trum. Men steunt deze mogelijkheid want naar men zegt heeft men er de vrije hand geen moeilijke procedure-kwesties, geen onteigeningen en buren gerucht wordt beperkt door het feit dat het in een verlaten buurt ligt en de politie vlakbij zit. Een paar van die argumenten doen Jan-met-de- Pet toch even de wenkbrauwen fronsen. Procedures en onteigeningen vermijden is interessant, maar daarom moeten alle andere argumenten niet in de kou komen te staan, ledereen gaat akkoord dat de stad het initiatief moet nemen voor de bouw van de zaal, want in deze tijden is het voor de privé- (Lees verder op pagina 2) i .v- e^n d w e^6/ TT i

Denderklok | 1984 | | pagina 1