k <7<y Raadszitting EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 9 november 1984 rm VAN 18 OKTOBER 1984 De meerderheidsgroep blaast zijn eigen brug op en Raadslid Raes verliest er de kluts bij!... De inplanting van de polyvalente zaal... het begin van een feuilleton Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer.: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 20) Aanleg riolering en fietspad langsheen de Aar deweg te Outer Goedkeuring principe Machtiging aanstellen ontwerper Goedkeu ring ontwerp-overeenkomst. Dhr Durant Door de aanleg van een riolering in de open grachten langsheen de Aardeweg te ex- Outer kan een vlottere afwatering van het riolerings water verwezenlijkt worden en tevens kan reukhin der vermeden worden. Op de overwelfde grachten kan een fietspad aangelegd worden, hetwelk zal bijdragen tot de ver keersveiligheid van de weggebruikers. De aanleg van een riolering en van een fietspad langs beide kanten van de straat beloopt volgens schatting een afstand van 2.040 m. Voldoende kredieten zijn ingeschreven in de begroting tot dekking van de uitgaven, doch bij even tueel onvoldoende eigen middelen zal de stad een beroep doen op een lening, die ten gepasten tijde aan de Gemeenteraad zal worden voorgelegd. Bijgevolg stellen wij U voor: 1De aanleg van een riolering en van een fiets pad langsheen de Aardeweg te ex-Outer principieel goed te keuren. 2) De opdracht voor het opmaken van een ont werp dezer werken te gunnen onderhands. 3) De voorwaarden van deze opdracht, vervat in het model-kontrakt, opgemaakt door de hogere overheid goed te keuren. 4) De uitgaven te betalen door middel van een lening, aan te gaan bij het Gemeentekrediet van België, die ten gepasten tijde aan de Raad zal wor den voorgelegd. Mevr. De Kegel Men gaat dus de gracht dich ten op een riolering Dhr Durant Die wordt aangepast aan het al gemeen rioleringsplan. Mevr. De Kegel Ik woon daar al 7 jaar en men heeft er al 8 keer de rijweg opengebroken. Dhr Timmermans Ook hier aandacht voor de maximale betoelaging. Dhr Raes Zal het dezelfde ontwerper zijn als voor het fietspad naar Okegem Dhr Durant Dat is onze bedoeling. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 21) Aanleg van een vetgangersbrug over de Dender te Ninove Goedkeuring principe Machti ging aanstellen ontwerper Aanvraag subsi dies. Dhr Durant Dit punt werd door het College op de agenda geplaatst om elke partij toe te laten na onderzoek van alle facetten van dit dossier, een duidelijk standpunt in te nemen omtrent het al of niet bouwen van deze voetgangersbrug. Daarom wil ik als Schepen zo neutraal mogelijk alle pro's en con tra's van zo een brug belichten. Een eerste facet ishet gebruik. Als mogelijke gebruikers zijn er 1) de aanpalende onderwijsinstel lingen 2) de fietsers komende van Pollare via het nieuwe fietspad en 3) de voetgangers uit de wijk Parklaan - Pollarestraat welke langs hier een kortere verbinding hebben met het admnistratief centrum. Het belang voor het P.T.I. is mijns inziens zeer gering de toegang naar sporthal en atletiekpiste geschiedt via de trap naast de Denderbrug van de Ring de toegang naar de zwemkom zou amper enkele tientallen meter worden ingekort. Het belang van het H. Hartinstituut ligt in een kortere toegang naar alle sportinstellingen. Evenwel kan de vraag gesteld worden of deze onderwijsin richting deze brug hiertoe zal gebruiken gezien zij nu ook al de toch relatief korte en veilige verplaat sing naar de zwemkom via de Begijnebrug met een bus maakt. Hierbij speelt immers niet de veiligheid van de kinderen maar de korte duur (50 minuten) van een sportlesuur. Er dient opgemerkt dat slechts een inplanting vlak bij de eigendom van het instituut in aanmerking zou komen (veelvuldig gebruik van- de zwemkom). Tweede mogelijke gebruikers zijn de fietsers Hierbij kan men slechts rekening houden met fiet sers komende van Pollare welke het nieuw aan te leggen fietspad langs de atletiekpiste zullen gebrui ken. Voor leerlingen van het P.T.I. is dan slechts een inplanting direkt bij het P.T.I. aangewezen, wat dan weer ongunstig is voor het bezoek aan de zwem kom voor het H. Hartinstituut. Enigszins van belang is deze brug voor leerlin gen van het H. Hartinstituut komende van Pollare. Hier echter rijzen vragen omtrent de veiligheid van zo een brug voor fietsende kinderen. Hieraan verhel pen is mogelijk met hoge borstweringen en geringe hellingen van de toegangen. Wat dan echter met het esthetisch aspekt en de kostprijs. Deze brug moet immers meer dan vijf meter boven het normaal waterpeil van de Dender komen. Wel van belang is de brug als voetgangersrela tie van de wijk Parklaan - Pollarestraat naar het administratief centrum. Hier echter duikt een tweede facet op nl. de gevolgen van de inplanting van zo'n brug voor de binnenstad en vooral voor de Burchtdam.. Men moet er niet op rekenen dat een autobestuurder welke naar het administratief centrum moet, zijn wagen zal achterlaten op het Dr Hemmerijckxplein en van hieruit te voet via de voetgangersbrug naar het ad ministratief centrum zal gaan. Eenmin zuilen ouders, welke hun kinderen ophalen aan de onderwijsinstel lingen, rustig deze kinderen opwachten bij het stads park. Met of zonder brug zullen zij hun kinderen opwachten bij de schoolpoort. Het verkeersprobleem op de schooluren zal dus niet door deze brug worden opgelost. (Lees verder op pagina 2) 135. De discussie over de inplanting van de polyva lente zaal is pas echt goed op gang gekomen. Het thema wordt inmiddels druk besproken door de wijk- comité's van de middenstanders en het was een agendapunt op de dagorde van N.C.M.V.-Ninove. Het wordt stilaan over duidelijk dat iedereen die enigszins is betrokken bij het leven en het wel zijn van de oude stadskern afstand neemt van de inplanting aan de Dender en resoluut opteert voor de inplanting in de omgeving van de Koepoort. Maar ook steeds meer harde argumenten ten voordele van de inplanting aan de Koepoort stapelen zich op. Nu het projekt Kultureel Centrum officieel werd opgegeven een beslissing waarop wij reeds ja ren aandrongen en wij dan ook toejuichen heeft het B P.A. Kultureel Centrum letterlijk slechts zijn schrootwaarde meer. Het komt er nu op aan er voor te zorgen dat men niet met een kater blijft zitten... Immers, men zit er met een halfuitgevoerd pro jekt dat van start ging op 22 juni 1978 met de goed keuring van het voorontwerp door de gemeenteraad. Het ontwerp en het definitieve ontwerp werden res- pektievelijk goedgekeurd op 7 december 1978 en 15 maart 1979. En dat het projekt niet zomaar in de papiermand kan verdwijnen bewijzen de reeds uit gevoerde onteigeningen die in de loop van de jaren door het Schepencollege werden uitgevoerdalle eigendommen op het einde van de Graanmarkt, de fabriek De Mol met dynamitering van de schouw door het leger de hele Twijndersweg, percelen en delen van percelen die uitgeven op Nederwijk en Oude Kaai. Al deze onteigeningen en de er mee gepaard gaande kosten waren te goeder trouw en te verantwoorden in het kader van het B.P.A. Kultu reel Centrum. Een alternatieve aanwending is nood zakelijk wil men niet blijven zitten met een peper duur «zwart gat». Ninove mag blij zijn met het grote marktplein dat het bezit. De dinsdagmarkt blijft een groot suc ces. Nochtans is de nood aan een extra impuls in dit kwartier bijzonder groot. Achtereenvolgens ver loor het de Sigtay, de posterijen, de politie en het vroegere stadhuis, vlak in de buurt. Het is niet veel minder dan een afgang. De inplanting zou niet alles oplossen maar zou toch heel wat helpen. De verbinding met het ooste lijk gedeelte der stad met de stadskom zou een zegen zijn. Welnu het volstaat zich ter plaase te vergewis sen van de concrete konsekwentie. Een brug op die plaats situeert zich op de rechteroever midden in het park. Dit is noch geschikt voor de verkeersrela- (Lees verder op pagina 2) ^aams b^ z\nd wee/^. i

Denderklok | 1984 | | pagina 1