d e en /qqivs Raad szittï ng Z.E.H. Pastoor Poelaert EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 16 november 1984 1 VAN 18 OKTOBER 1984 Vuile was uit Voorde in onvervalste boerenstijl EN ZIJN VRIENDEN Vier miljoen frank om zo maar op te rapen Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 22) Beneden Industriepark Goedkeuring verkoop van een perceel grond. Dhr Durant Wij stellem voor 1) De verkoop van het perceel grond gelegen in het Beneden Industriepark te Ninove, kadastraal gekenn sectie B nrs 351, 35m, 35r en 37a ielen (lot 2) groot 49 aren 13 ca, door de stad aan de N.V. Building Products met maatschappelijke zetel Leo de Bethunelaan 96 bus 12 te Aalst goed te keuren. 2) De belofte van verkoop afgesloten tussen het stadsbestuur en de N.V. Building Products ais- mede het ontwerp van akte en de algemene en bij zondere verkoopsvoorwaarden goed te keuren. 3) De voornoemde verkoop geschiedt tegen de prijs van 859.775 F. 4) De Heer Hypotheekbewaarder uitdrukkelijk te ontslaan van het nemen van een ambtshalve in schrijving. 5) De verkoopprijs te storten in handen van de Heer Stadsontvanger ten laatste op het ogenblik van het verlijden der akte. 6) Afschrift van deze beraadslaging met de nodige stukken ter goedkeuring over te maken aan de Hogere Overheid. Dhr Timmermans Er werd ons een overzicht beioofd van het geplande industriebeleid. Misschien beperkt dit beleid zich tot uitverkoop van het in dustriepark. Over de kopers zijn er praktisch geen inlichtin gen bekend. Dhr Durant Er zijn gunstige perspectieven. Dhr Timmermans Dergelijk bedrijf ontsiert het industriepark. Dhr Raes Wat wordt er geproduceerd Dhr Durant Geen schadelijke producten. Toe voegproducten voor mortel en cement. Goedgekeurd met 22 stemmen bij 6 onthoudin gen (dhr De Bodt had even de zaal verlaten). 23) Beneden Industriepark Goedkeuring verkoop van een perceel grond. Dhr Durant Wij stellen U voor. 1De verkoop van het perceel grond gelegen in het Beneden Industriepark te Ninove, kadastraal gekend sectie B nr 315a deel (lot 1), groot 70 aren 67 ca door de Stad aan de pvba SunTrans, Kerkhof straat 67 te Outer goed te keuren. 2) De belofte van verkoop afgesloten tussen het Stadsbestuur en de pvba SunTrans, alsmede het ontwerp van akte en de algemene en bijzondere ver koopsvoorwaarden goed te keuren. 3) De voornoemde verkoop geschiedt tegen de prijs van 1.412.800 F. 4) De Heer Hypotheekbewaarder uitdrukkelijk te ontslaan van het nemen van een ambtshalve in schrijving. 5) De verkoopprijs te storten in handen van de Heer Stadsontvanger ten laatste op het ogenblik van het verlijden der akte. 6) Afschrift van deze beraadslaging met de no dige stukken ter goedkeuring over te maken aan de Hogere Overheid. Aigemene goedkeuring met 28 stemmen. 24) Verbeteringswerken in de Zuurstraat te Voorde Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeuring aangaan van lening. Dhr Durant De bewoners van de Zuurstraat te Voorde deden herhaaldelijk hun beklag over de slechte toestand van het wegdek. Bij Collegebesluit van 23 november 1983 werd de aanleg van de riolering in de Zuurstraat goedge- keurrd. De verbeteringswerken werden uitgevoerd in eigen beheer, deels met recuperatiemateriaal en deels met materialen en werken geleverd door de firma's NV COB, Herdersrem UCP, Brussel; NV Vulcain, AalstRogiers Gebroeders, Appelterre en Van Gyseghem uit Voorde. Deze leveringen en werken vertegenwoordigen een uitgave van 411.705 F. Bij Collegebesluit van 20 septemper 1984 wer den de desbetreffende fakturen goedgekeurd en de uitgave betaalbaar gesteld. Voornoemde uitgave kan niet betaalbaar ge steld worden op de begroting dienstjaar 1984, ge wone dienst, zodat voornoemde leveringen en wer ken ter goedkeuring dienen voorgelegd aan de Ge meenteraad. Voor dekking der uitgaven dient een lening aangevraagd bij het Gemeentekrediet van België. Deze uitgave zal gedekt worden met kredieten voorzien op de begroting dienstjaar 1984 in buiten gewone dienst. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Raes Die werken waren er zeker nodig. Maar we zijn niet akkoord met de werkwijze er was zelfs geen plan. Bovendien werd de verbetering maar tot halfweg uitgevoerd. Dhr Durant Tot aan de bouwlijn. Dhr Raes De mensen moeten nu nog door de modder als ze bv. bij de coiffeur gaan. (Lees verder op pagina 2) Op dinsdag 20 november e.k. fe 19.30 uur wordt in de Sint-Theresiakerk te Ninove een jaargetijde gecelebreerd voor Al wie Pastoor Poelaert gekend hebben als de in-goede parochieherder en gulle mens, zullen hem in deze H. Mis komen gedenken. 136. Volgens de intentieverklaring van het Schepen college i.v.m. de vrijkomende stadsgebouwen zou het oude stadhuis waar nu wordt ingepakt alsof de vijand in zicht is gebruikt worden als gemeen telijke toeristische- en informatiebureau, lokaal voor Academie 3, de socio-kuiturele dienst, lokaal voor het geven van vormingsaktiviteiten en een perma nent stedelijk museum. Vergaderruimte is de dag van vandaag een nij pend probleem voor heel wat verenigingen, leder een is er het dan ook roerend over eens dat de socio-kulturele dienst als vanzelfsprekend meedeelt in de plots ontstane (over)capaciteit. Nochtans kunnen heel wat bedenkingen worden geformuleerd i.v.m. de oprichting van een gemeente lijke toeristische- en informatiedienst. Buiten een lokaal dat zou worden voorzien voor de Academie 3 zou de hele benedenverdieping van het stad huis door deze dienst worden ingepalmd. Het zou ons hoe dan ook ten sterkste verbazen het zou onze middenstand nochtans ten zeerste verheugen dat wij hier in Ninove in de komende jaren de ontwikkeling van een toeristische sektor zouden kun nen verwachten die vergelijkbaar is aan deze van Knokke of Blankenberge. Onwaarschijnlijk zal U zeg gen, maar in eik geval zal de Ninoofse toeristische dienst over meer ruimte beschikken dan deze van de hogergenoemde toeristische trekpleisters. Dezelfde bedenking kan worden naar voor ge bracht bij de uitbouw van een permanent stedelijk museum. Een lovenswaardig initiatief maar meer dan wordt voorzien is er nog niets gepland. Is het maar de schamele 170.000 frank die in de begroting niet al te voorbarig de prachtige zaal die vroeger terecht te mooi werd bevonden om de gemeente raadszittingen er te laten doorgaan reeds vast te leggen voor een niet slecht maar alles behalve kon- kreet en realistisch projekt De socio-kulturele dienst zit op het ogenblik in het Huis Behn. Het is een van de weinige stads- eigendommen die in perfekte staat verkeert. Het zou inderdaad mooi zijn indien men het zou kunnen verkopen. Wij verwachten niet dat er veel kopers zullen op afkomen. Tenzij misschien indien men het voor een appel en een ei verkoopt. Alvorens de socio-kulturele dienst er weg te trekken zou men beter een koper afwachten en de socio-kulturele dienst er nog gewoon gehuisvest laten blijven. Wie schijnbaar uit de boot dreigt te vallen is het O.C.M.W. Op een persconferentie in oktober 1983 - reeds een jaar geleden... - formuleerde Johny Timmermans als voorzitter van het O.C.M.W. het voorstel de sociale en administratieve diensten van het O.C.M.W. onder te brengen in het oude stadhuis. (Lees verder op pagina 2) e«6/

Denderklok | 1984 | | pagina 1