tQQms B 3y EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 23 november 1984 VAN 18 OKTOBER 1984 Jacques Timmermans en de spookfabriek Sigtay Walter Moens wenst de Stedelijke Avondschool over te brengen naar Aspelare en Lieferinge Het Dienstencentrum en het Buurthuis te Okegem zorgen voor herrie HERNIEUWING VAN DE ABONNEMENTEN Wij nodigen onze abonnenten vriendelijk uit hun abonnement voor 1985 te hernieuwen door storting of overschrijving van 650 F op postrekening nummer 000-0478685-87 van Paul Luysferman, Ninove. Natuurlijk kan dit bedrag ook betaald worden op ons redactieadres. Oprechte dank! De Ninoofse bevolking in 1983. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. «SB 28) Openbare werken en plantsoenen Goedkeu ring aankoop planlenmateriaal Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Goedkeu ring ontwerp en voorwaarden. Dhr Desprets In het najaar 1984 en voorjaar 1985 dienen inzake groenaanleg volgende werken te worden uitgevoerd Aanleg omgeving sporthal te Ninove. Eeplanting Stierstraat te Meerbeke, Krepelstr. te Denderwindeke, Breeweg te Appelterre. Aanleg speelplein in de Elsbeekwijk te Meer beke. Diverse kleinere aanplantingen te Appelterre, Aspelare, Ninove en Denderwindeke. Deze werken zullen in eigen beheer worden uitgevoerd doch er dient te worden overgegaan tot de aankoop van plantmateriaal en grondverbete ringsmiddelen. Door de dienst Ruimtelijke Ordening werd een ontwerp ter zake opgemaakt met bestek en raming ten bedrage van 440.000 F (incl. BTW). De nodige kredieten werden voorzien op de buitengewone begroting 1984. Voor het dekken der onkosten beschikt de stad niet over voldoende eigen middelen zodat beroep dient te worden gedaan op een lening. De opdracht voor de levering van het nodige materiaal kan worden gegund bij .wijze van een be perkte offerteaanvraag. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 29) Nieuwe stadhuis Aankoop bergkasten win- kettenzaal Goedkeuring Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht. Dhr Desprets In de winkettenzaal op het ge lijkvloers van het nieuwe stadhuis dienen de ruimtes beschikbaar voor de verschillende diensten te wor den afgesloten met bergkasten. Aangezien het aantal voorhanden zijnde kasten en de toestand ervan niet toelaten dit op een ver antwoorde wijze te realiseren is het noodzakelijk over te gaan tot de aankoop van nieuwe bergkasten. De onkosten voor deze aankoop worden ge raamd op 450.000 F (incl. BTW). Teneinde de uniformiteit met het reeds gelever de meubilair te verzekeren is het aangewezen de opdracht voor deze levering onaehands te gunnen. De nodige kredieten worden voorzien op de eerstvolgende begrotingswijziging. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Timmermans We zullen dit voorstel goed keuren, maar merken op dat de gierigheid de wijs heid heeft bedrogen door het snoeien in de uitrus ting van het nieuwe stadhuis. Goedgekeurd met 26 stemmen tegen 3 (V.U.). 31) Intentieverklaring i.v.m. de vrijkomende stads- gebouwen. In een nota, te lang om hier af te drukken, ont vingen de raadsleden een intentieverklaring van het Schepencollege betreffende het gebouwenpatrimo nium van de stad. Dhr Timmermans: Mijnheer de Burgemeester, Heren Schepenen, Waarde Collega's, De S.P.-fraktie zal trachten om in de discussie van deze avond inzake het gebouwenpatrimonium van de Stad, een opbouwend voorstel te formuleren. Gelet op de belangrijkheid van het probleem, zowel inzake financiële weerslag ais op het vlak van de ruimtelijke ordening en de dorps- en stadsrenova tie zou een vooringenomen beslissing zonder een open dialoog over voor- en nadelen immers een politieke blunder van formaat zijn. In deze geest vragen wij het College van Bur gemeester en Schepenen en haar meerderheidsfrak- ties deze avond geen ondoordachte en overhaaste beslissingen te forceren en ook even de voorstellen van de S.P.-fraktie te overwegen. Méér dan twee jaar ook is een document van collega W. Moens over dezelfde problematiek voorhanden. De socio-culturele dienst heeft daar hard aan gewerkt, met inbreng van de plaaselijke socio-culturele verenigingen. Dit document liet ruim te en inbreng voor de visie van de toenmalige ge meenteraadsleden, na een georganiseerd plaatsbe- zoek. Op de valreep kregen wij uw intentieverkla ring nog toegestuurd, nadat wij vruchteloos enig document hadden gezocht in hel desbetreffende bundeltje voor de gemeenteraad en terzake trou wens onze verwondering hadden geuit in de com missie van openbare werken. (Lees verder op pagina 2) 137. Het jaarverslag over het bestuur en de stand van zaken van de gemeente 1983 is opnieuw een lijvig dossier geworden. Het bevat heel wat wetens waardigheden die wij best aan onze lezers in de komende weken kwijt willen. Vandaag bekijken wij even van dichtbij de evolutie van de Ninoofse be volking in 1983. Op 31 december 1983 waren wij in Groot-Nino- ve met zijn 33.758. Dit betekent een stijging met liefst 185 eenheden. Dit is een van de grootste stij gingen die wij de laatste jaren hebben kunnen no teren. In 1982 bijvoorbeeld bedroeg de stijging slechts 29. De toename van de overlijdens tot 401 16 t.o.v. 1982) werd ruimschoots gekompenseerd door 421 geboorten in 1983 22). Er was tevens een daling tpt 822 van de Ninovieters d$e uitweken 74) en een stijging tot 987 van de inwijkelingen 66). De aangroei van de Ninoofse bevolking is dus grotendeels toe te schrijven aan het migratie overschot dat 165 bedraagt t.o.v. 15 in 1982 en slechts in mindere mate aan de natuurlijke aangroei 20 in 1983, t.o.v. 14 in 1982). Spijtig genoeg wordt geen enkele aanduiding gegeven van waar die inwijkelingen komen. Het stijgend aantal vreemdelingen - 460 in 1983 t.o.v. 430 in 1982 - kan hoe dan ook slechts gedeel telijk het migratieoverschot verklaren. Traditioneel blijken er duidelijk meer mannen dan vrouwen te zijn onder de vreemdelingen in Ni nove 258 tegen 202. Ook hier moet men oppassen. Vrouwen die met een Belg huwen kunnen immers de Belgische nationaliteit krijgen. Zo zijn er in 1983 in Ninove 2 gevallen geregistreerd. Dit jaarlijks ver schijnsel is in belangrijke mate verantwoordelijk voor het overwicht van de mannelijke vreemdelin gen. Ninove is er in 1983 internationaler op gewor den. Indien men vaderlandslozen en mensen met onbekende nationaliteit er bij neemt telt men liefst 30 verschillende buitenlandse nationaliteiten (27 in 1982). Tunesië met 94 10), Italië met 72 1), Nederland rnet 57 4) en Frankrijk met 56 1) voeren deze top - 30aan. Andere belangrijke groepen zijn de Marokkanen met 37 4), de Tur ken met 29 5) en de Spanjaarden met 28 2). Deze aantallen zijn te klein om er verregaande konklusies uit te trekken. Toch kunnen een paar vaststellingen worden gemaakt. Hoewel Ninove nu niet bepaald een metropool is blijken minder dan de helft van de vreemdelingen uit de andere E.E.G.-landen te komen (215 in 1983 t.o.v. 208 in 1982). Onder onze buren zien de Duit sers het hier heel wat minder zitten dan de Fransen (Lees verder op pagina 2) k nsten Jq\k s qe z'\nd u/ee/fy/ Raadszitting

Denderklok | 1984 | | pagina 1