^'Qam s Raadszitting EDI TORiAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 30 november 1984 VAN 18 OKTOBER 1984 Een polyvalente zaal, ja. maar... waar HERNIEUWING VAN DE ABONNEMENTEN Het doen en laten van de politie in 1983. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 8400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0473685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. ■■MMHHIIHRHMHMBHBHHHa 32) Oprichten polyvalente zaal Goedkeuring prin cipe Machtiging aanstellen van een ontwer per. Dhr Van Eeckhout Mevrouwen, Mijne Heren, Probleemstelling Sinds jaren is nagenoeg iedereen overtuigd van de noodzaak aan een degeiijke kulturele infrastruk- tuur te Ninove. Tot voor kort werd de uitbouw ervan vrij groots opgevat. Met name speelde men met de gedachte hier een kultureel Centrum in te planten. Vandaag gaat men deze problematiek iets rea listischer bekijken. Men gaat ervan uit dat het uit bouwen van een Kuitureel Centrum financieel niet meer te verantwoorden valt. Langs kleinschalige pro- jekten om tracht men evenwel dezelfde mogelijkhe den te bieden. Een onderzoek naar het gebouwenpatrimonium van de stad, bracht aan het licht dat, mits het aan passen van een paar gebouwen, de bestaande infra- struktuur in ruime mate de behoeften van het socio- kulturele leven kan lenigen. Maar waar men gewoonweg niet naast kan kij ken, is dat Ninove geen enkele ruimte heeft waarin grotere manifestaties kunnen plaatsvinden. Noch tans heeft Ninove, als regionaal verzorgingscentrum, zonder meer behoefte aan een dergelijke ruimte. Een paar voorbeelden. Ninove vormt op onderwijsvlak, de cijfers liegen er niet om, een attraktiepool voor een ruim gebied. Nu is één van de aktiviteiten welke elke school die zichzelf enigszins respekteert organiseert, het be zoeken van theater en toneel, in zoverre dan het aantal toneelgezelschappen zich specialiseerden in het brengen van schooltoneel. Nu moeten de Ninoof- se scholen een ruime verplaatsing doen om een de gelijk gezelschap te gaan bekijken. Door de uitbouw van een polyvalente zaal zou Ninove hier ter plaatse gelijkaardige opvoeringen kunnen laten doorgaan. De scholen zouden dan ongetwijfeld op genoemde zaal terugvallen. Wat de handelsaktiviteit betreft, magen we rus tig stellen dat Ninove heel wat te bieden heeft. Van daar dan ook dat het centrum een sterke aantrek kingskracht uitoefent op het omliggende gebied. Het organiseren van een aantal kommerciële aktivi teiten, zoals handelsbeurzen, wordt echter bemoei lijkt door een gebrek aan een ruime zaal. Ook hier zou genoemde polyvalente zaal een alternatief bie den. Diezelfde zaal zou verder kunnen aangewend worden voor feesten (karnavalbal), voor het jaar lijks kwistornooi, voor een filmavond, voor hobby-en ruilbeurzen, voor diverse optredens Over de gebruiksmodaliteiten van een polyva lente zaal zijn ten andere tal van voorbeelden terug te vinden. Om er een paar te noemen Waregem, Itterbeek, Bornem. En uit hun werkingsverslagen leren we welk een massale belangstelling dergelijke aktiveiten te beurt valt. Zo mocht Bornem in 1983 919.346 bezoekers, alleen voor kulturele manifesta ties, verwelkomen. Kortom, door de oprichting van een polyvalente zaai, gepaard gaande aan een maximale benutting van de bestaande gebouwen, kan Ninove een attrak tiepool vormen voor het socio-kulturele leven van een ruim hinterland. Koncept van de zaai Om de zaal zo polyvalent mogelijk te maken, dachten wij aan een nieuw koncept, desgevallend in fasen te verwezenlijken. Een eerste fase zou kunnen zijn het verwezen lijken van de delen 2 en 3 waarbij men dan onmid dellijk een oppervlakte ter beschikking krijgt van 800 m2. De delen 1 en/of 4 kunnen in een 2de fase ver wezenlijkt worden zodanig dat de totale terreinop pervlakte 1200 m2 zou bedragen. In het koncept is deel 2 het centraal gedeelte met een hoogbouw en wordt de hoogte van de an dere delen beperkt tot 3,5 m. Bij fase 1 zouden er voor bv. karnaval minstens 500 plaatsen voorhanden zijn (tafels en stoelen) en dit op een totale oppervlakte van 500 m2 (uitsluitend voor publiek aangewend). Dit koncept is ideaal voor het inrichten van gro te manifestaiies, zelfs wanneer de delen 1 en 4 niet onmiddellijk verwezenlijkt worden en de aansluiting via bijpassende tenten moet gebeuren. De verwezenlijking van het centraal koncept, met centraal podium heeft maar liefst een opper vlakte van 900 m2 bruikbaar voor het publiek. Esthetisch zal deze konstruktie nauwer aanleu nen bij utiliteitsbouw dan bij woningbouw. Dit omdat bij de materiaalkeuze het aspekt kostprijs duidelijk gaat meespelen. Kriteria van inplanting De keuze van de inplantingsplaats moet zorg vuldig gebeuren. Tal van aspekten komen hierbij (Lees verder op pagina 2) Wij nodigen onze abonnenten vriendelijk uit hun abonnement voor 1985 te hernieuwen door storting of overschrijving van 650 F op postrekening nummer 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan dit bedrag ook betaald worden op ons redactieadres. Oprechte dank! 138. Eind 1983 waren er 118 personen die vast op proef waren aangesteld als werknemer van de stad Ninove. Ondanks de nood aan bezuiniging konden er ten opzichte van het voorgaande jaar zes mensen meer in dienst worden genomen. De politie, traditioneel een van de stadsdien sten met een grotere personeelsbezetting, zag zijn effektief van 39 tot 38 dalen. Dit blijft wel vrij dicht bij het organiek maximum dat enkele jaren terug op 39 was gebracht. Men kan 39 veel vinden sommige alternatieve jongens spreken toch zo graag van een politiestaat of -stad maar tenslotte is het slechts één per duizend brave of minder brave Ninoofse burgers. Het Belgische gemiddelde ligt op één politieagent per 360 inwoners. In elk geval moet Ninove het kunnen doen met één commissaris, drie adjunct-commissarissen, drie hoofdinspekteurs, vier inspekteurs, elf brigadiers, vijftien politieagenten en slechts één veldwachter. Ook de emancipatie blijkt niet aan het Ninoofse korps voorbij te zijn gegaan er zijn twee vrouwen in dienst waarvan één als adjunct-commissaris. Het jaarverslag over het bestuur en de stand van zaken van de gemeente Ninove geeft slechts een beperkte opsomming van de aktiviteiten van de politie. Toch zijn deze elementaire statistieken meer dan interessant om er even te blijven bij stil staan. Sommige zijn meer dan bedenkelijk. In 1983 werden 1611 processen-verbaal ter be stemming van de Procureur des Konings gemaakt. Die brave man mocht nochtans niet klagen. Hij kreeg 165 processen - verbaal minder dan in 1982 toegestuurd. Opvallend is de terugval van het aantal proces sen-verbaal ter bestemming van de Politierechtbank van liefst 1311 in 1982 tot 987 in 1983. Ook het aantal uitgevoerde opdrachten van de Parketten vertoonde in 1983 een lichte daling maar blijft een reuzegroot aantal5.282. Toch ligt het nog beduidend hoger dan de 4.022 in 1981. Het is één per zeven Ninovieters. Je gaat pas echt duizelen als je bedenkt dat in 1983 liefst 18.244 afgewerkte stukken werden genoteerd. Eén op twee Ninovieters. En dan nog te bedenken dat dit aantal in 1981 zo maar 19.623 bedroeg. Spijtig genoeg is er ook geen daling van de verkeersongevallen. Deze met gekwetsten stegen van 82 in 1981 tot 99 in 1983. Het aantal opgenomen verkeersongevallen zonder gekwetsten is daarente gen vrij stabiel238 in 1981, 242 in 1982 en 243 in 1983. (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1984 | | pagina 1