k fst 0\Ks5e EDIT ORIAAL HERNIEUWING VAN DE ABONNEMENTEN Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 14 december 1984 VAN 29 EN 30 NOVEMBER 1984 Een verkaveling met een reukje? Wordt Georgette De Kegel pisteloopster Is een sanitair op 400 m. afstand ver of niet??? Er zit muziek in. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Het is al twintig voor acht uur wanneer dhr Bur gemeester Cosyns de zitting voor geopend verklaard Afwezig dhren Waltnie! en Stevens. Dhren De Ville, Moens, De Spiegeleer en Cas- teur hebben enige vertraging. Dhr Verekens In het verslag der vorige zit ting staat de uitslag van een stemming over de voet gangersbrug. Daar is niet over gestemd. Dhr Durant We hebben toch gestemd over het feit dat we het project van die brug opgaven. Dhr Timmermans We hebben niet over de brug gestemd wei over hei raadplegen van de Dienst der Waterwegen die Schepen Durant zeer handig als tussenoplossing had gevonden. Dhr Burgemeester Er werd zodanig gelachen dat iedereen niet goed meer wist waarover werd gestemd. Mevr. De Kegel Waar hangt aan het nieuwe stadhuis de agenda van de Raadszitting uit Dhr Evenepoel Aan de lokettenzaal links. Mevr. De Kegel Die zou toch moeten buiten hangen. Dhr Burgemeester Wij zullen dat onderzoe ken. Dhr Raes In het verslag staat van een zwem- beurt voor scholen aan 25 F per uur. Het gaat hier maar om een half uur. Dhr Burgemeester Het moet dus per beurt zijn en niet per uur. Dhr Raes Uit het verslag kan men opmaken dat er twee aanbieders zouden geweigerd zijn op de dag zelf van de opening der aanbestedingen. Ik heb dit niet gezegd. Dhr Burgemeester Welk antwoord hebt ge gekregen op uw aanmerking Dhr Raes Ik kreeg geen antwoord omdat er beweerd werd dat ik al antwoord had gekregen op mijn vraag. Dhr Burgemeester Dit was inderdaad zo. Dienst Ruimtelijke Ordening. 1Goedkeuring onderhandse verkoop van een per ceel land. Dhr Desprets In zijn schrijven van 19.4.84 verzoekt dhr Jacques Timmermans, Echel 34 te Pol- Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. lare de stad een perceeltje grond te verkopen, pa lende aan zijn eigendom, Oude Kaai te Ninove. Het betreft een perceeltje braakliggende grond, eigendom van de stad, kadastraal gekend Sectie B nr 1169b, groot 60 ca, afgesloten met betonplaten. Dit perceel is gezien de ligging en de geringe oppervlakte van geen enkel nut voor de stad en de aankoop ervan zou voor betrokkene een oplossing bieden voor het gebrek aan bergruimte bij zijn win kel. In zijn schattingsverslag dd. 23.8.84 schat dhr Ontvanger der Registratie de waarde van het perceel op 66.000 F. Op 6.9.84 werd een belofte van verkoop terzake onderschreven. Wij vragen uw goedkeuring. Algemene goedkeuring met 24 stemmen (dhr Timmermans had de zaal verlaten). Ibis) Stedelijke technische- en beroepsleergangen Oprichten atelier voor lassen en automech- nica Goedkeren ontwerp en voorwaarden Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht. Dhr Desprets Er zal 600 m2 koer overblijven voor de gemeenteschool. Dhr Timmermans Dit is een loopje nemen met de oppositie. Men zou ons de restant van de speelplaats laten kennen. Ik heb het dossier pas nu kunnen inkijken. De retroauten ontbreken, de toe stemming van de Provincie ontbreekt. Men spreekt hier niet van een voorontwerp, maar dadelijk van een ontwerp. Er wordt gesproken van een kostprijs van 3,5 miljoen, maar dit is zonder afwerking. Waar is de raming der andere onkosten Het is niet onze bedoeling deze uitvoering te vertragen, maar wij eisen toch dat een dossier cor rect wordt voorgesteld). (Dhr Moens neemt zijn plaats in). Dhr Desprets Eerst was de kostprijs bepaald op 2,5 miljoen, nu is het 3,5 miljoen. Dit werk zal niet zoveel kosten. Mevr. De Kegel Het gebeurt niet zo vaak dat de eigenlijke kostprijs lager ligt dan de raming. Dhr Desprets Maar het is toch al gebeurd. Dhr Beeckmans Dit dossier ligt eigenlijk niet in mijn bevoegdheid. De normen voor de speelruimte zijn 3 m2 per leerling. Over de twee speelplaatsen verdeeld is die oppervlakte ruim aanwezig. De in spectie was enthousiast over het bestaan van twee speelplaatsen. (Lees verder op pagina 2) 140. Wij nodigen onze abonnenten vriendelijk uit hun abonnement voor 1985 te hernieuwen door storting of overschrijving van 650 F op postrekening nummer 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan dit bedrag ook betaald worden op ons redactieadres. Oprechte dank In tegenstelling tot het stedelijk kleuter- en lager onderwijs gaat het wat het aantal leerlin gen betreft heel wat beter met de stedelijke mu ziekacademie. De Ninoofse academie omvat vier vestigings plaatsen de hoofdschool op de Oude Kaai, de wijk- afdelingen in Meerbeke en Denderwindeke en het «filiaal» in Denderhoutem (Haaltert). Op 1 januari 1984 waren er 888 regelmatig ingeschreven leerlin gen. Een aangroei met liefst 14%. Deze aangroei is nog opvallender daar dit gebeurt na een daling van 7%, het jaar voordien. Muziekonderwijs blijkt meisjes meer aan te spre ken dan jongens. Het aandeel van de meisjes in het stedelijk muziekonderwijs bedroeg de laatste jaren 60% of meer. Zowat de helft van de leerlingen zitten in de hoofdschool aan de Oude Kaai. Alle afdelingen doen het goed. De groei komt echter vooral van de wijk- afdeling Denderwindeke waar het aantal leerlingen steeg van 21 in 1982 tot 123 in 1984. Er zijn ook iets meer jongens dan meisjes. Er wordt een brede waaier aan cursussen aan geboden notenleer, voordracht, muziekgeschiede nis, piano, baliet, notenleer, samenzang, dictie, ko- pei, hout, samenspel, slagwerk, solozang, harmonie, orgel, dwarsfluit, gitaar, toneel, cello, viool... Met zoveel vakken en leerlingen heeft men dan ook een heel ieger ieerkrachten in het muziekonder wijs35 in de hoofdschool, 10 in Denderwindeke, 13 in Meerbeke en 15 in Denderhoutem. Metzijnallen presteren zij zo'n 200 lesuren per week. Daarnaast zijn er nog 8 personeelsleden met een administra tieve funktie die ook nog een ruim 100 u. per week presteren. Onvermijdelijk kost dit ook geld. De stad koopt elk jaar een paar instrumenten aan. Voor 1 bariton, 1 tuba, 4 trompetten en 2 dwarsfluiten betaalde ze 110.950 frank... De begroting 1984 voorziet 14.525.000 F aan uitgaven, waarvan 13.863.000 F aan personeelslas ten. Daarnaast zijn er 13.248.000 aan ontvangsten voorzien waarvan 12.500.000 F aan weddetoelagen van de Staat. Het verschil tussen uitgaven en ont vangsten of 1.277.000 F wordt bijgepast door de stad. 1.438 F per leerling is zeker een aanvaardbaar bedrag voor deze kombinatie van opvoedinq en vrijetijdsbesteding. en ^'aams z.\nd &^6/ Raadszitting

Denderklok | 1984 | | pagina 1