d e zin om s Raad szi ZALIG KERSTFEEST! HERNIEUWING VAN DE ABONNEMENTEN EDIT ORIAAL Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 21 december 1984 VAN 29 EN 30 NOVEMBER 1984 De omgeving van het stadhuis op de lange baan Georgette De Kegel wacht met ongeduld op de terugkeer van Staatssecretaris Waltniel Gevaarlijke inrichtingen. AAN AL ONZE LEZERS Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 9) Goedkeuring verwerving van een perceel grond ten algemene nutte voor inlijving bij de openba re wegenis, langsheen de Minnenhofstraat te ex-Denderwindeke. Ten einde het kruispunt Peyenbeek-Minnenhof- straat verkeerstechnisch te verbeteren dient een ge deelte van het perceel sectie C nr 522b ingelijfd bij de openbare wegenis. Bij collegebeslissing dd. 21 maart 1984 werd principieel akkoord gegaan een strook grond van het perceel, kadastraal gekend sectie C nr 522b langsheen de Minnenhofstraat te ex-Denderwindeke te onteigenen om in te lijven bij de openbare we genis. Het opmetingsplan werd opgemaakt door de Technische Dienst van de Stad. Het schattingsverslag dd. 5 april 1984 werd op gemaakt door dhr Ontvanger der Registratie. Een uittreksel uit de kadastrale legger werd aan gevraagd. Uit het onteigeningsplan blijkt dat de ont eigening een oppervlakte van 61 m2 65 dm2 beloopt. De nodige ontwerpakten werden opgemaakt. De aankoop geschiedt ten algemene nutte. Bijgevolg stellen wij U voor 1) Aan de Hogere Overheid te vragen tot de grondinneming te mogen overgaan tegen de prijs van 3.822 F, alle bijkomende vergoedingen inbegre pen. Wij nodigen onze abonnenten vriendelijk uit hun abonnement voor 1985 te hernieuwen door storting of overschrijving van 650 F op postrekening nummer 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan dit bedrag ook betaald worden op ons redactieadres. Oprechte dank! 2) Het College te machigen met de eigenaars een overeenkomst af te sluiten na goedkeuring van de dossiers door de voogdijoverheid. Deze inneming van openbaar nut te verklaren, daar betreffend perceel in de openbare wegenis dient ingelijfd te worden. Mevr. De Kegel Uw nota hieromtrent is bijna onleesbaar. Dhr Burgemeester Dat is vrijwillig gedaan omdat ge dit punt zoudt goedkeuren, (gelach) Dhr Durant Een slechte machine is daar de oorzaak van. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 10.1) Aanleg omgeving nieuwe stadhuis Goed- keure naangepast ontwerp Vaststellen van wijze van gunnen van de opdracht Goedkeu ren voorwaarden en aanvraag om toelagen. Bij raadsbesiissing dd. 22 december 1984 werd goedkeuring gegeven aan het ontwerp nopens de aanleg van de omgeving van het nieuwe stadhuis. Met het schrijven dd. 7 mei 1984 van dhr Gou verneur werd gemeld dat voornoemd ontwerp niet vatbaar is voor goedkeuring en dient aangepast te worden aan de opmerkingen vermeld in het verslag dd. 3 april 1984 van de Provinciale Technische Dienst. Door het Studiebureau De Vos Kint werd een aangepast ontwerp nopens de aanleg van de omge ving van het stadhuis opgemaakt. De kostprijs der werken wordt geraamd op 17.257.079 F, BTW incl. Er kunnen rijkstoelagen der werken a rato 50% be komen worden. Er werden voldoende kredieten in de begroting dienstjaar 1982, art. 104/720/51 voorzien, doch de stad beschikt niet over de nodige middelen zodat zij dient beroep te doen op een lening, aan te gaan bij het Gemeentekrediet van België. De werken zullen gegund worden bij wijze van beperkte aanbesteding. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr De Rcuck Daar het eerste ontwerp van dhr De Vos niet voldeed zijn we nu verplicht een uit gave te doen die 2 miljoen hoger ligt. Komt zijn ver antwoordelijkheid daar niet bij kijken Dhr Durant Daar zal over gepraat worden. We hebben hen tijdig op sommige zaken gewezen. Maar toen kregen we voor antwoord dat we steeds maar onze ideëen wijzigden, al zijn nochtans alleen maar de struiken gewijzigd. Alle andere opmerkingen waren bedoeld om hen te helpen. Mw De Kegel Hoe staat het met de parkeer ruimte Dhr Durant Aan de kant van de poiitie komen er 40, aan de schepeningang 9, en in het voorjaar komen er, in samenspraak met de Staat, 69 parkeer plaatsen. Mevr. De Kegel Men was dat niet zinnens Dhr Durant Toch wel. Dhr Timmermans De stad heeft aan de Regie der Wegen grond verkocht om parkings aan te leg gen. Mevrouw zat toen ook al in de Raad... (Lees verder op pagina 11) 141. Wanneer men dag na dag wordt gekonfronteerd met de harde beelden over de afschuwelijke gevol gen van de gifgasontsnapping in Indië en van andere milieurampen in de wereld, vraag je je wel eens af in welke mate wij hier al dan niet beschermd zijn tegen dergelijke rampen. Nu mag het voor een keer een troost wezen dat Ninove zo weinig belangrijke industriële aktivi- teiten bergt. Nochtans is het nog niet zo lang ge leden dat de aanwezigheid van een tank met 30.000 kg propaangas in het Sigtay-kompleks, in geval van een ernstig ongeluk, een onvoorstelbare ramp voor de stadskern tot gevolg zou kunnen hebben gehad. Het is niet gemakkelijk om welvaart en tewerk stelling die een industrie met zich brengt steeds in volledige harmonie te verzoenen met 100% vei ligheid en gezondheidswaarborg. Tenslotte willen er weinigen van ons al hun welvaart die sterk ver bonden is met deze industriële aktiviteiten op geven. Met tracht het probleem van zich af te schui ven. ledereen blijkt gekant tegen het storten van industrieel afval in Vlaanderen, maar niemand zorgt voor een oplossing. De bedrijven willen het enkel uit hun bedrijf en... het daarna zo vlug mogelijk (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1984 | | pagina 1