f d w e zin 0\\^Qe Matris Raadszitting EDIT ORIAAL ZALIG EN GELUKKIG NIEUWJAAR! ESI Achtenvijftigste Jaargang Vrijdag 28 december 1984 ïM VAN 29 EN 30 NOVEMBER 1984 Waiter Moens weer arrogant Een sluitende begroting 1985 zonder belastingsverhoging HERNIEUWING VAN DE ABONNEMENTEN Het einde, een nieuw begin. AAN AL ONZE LEZERS Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 33) OCMW Begroting over 1985 Goedkeuring. Dhr Torrekens licht de begroting even toe en vraagt of er opmerkingen te formuleren zijn. Dhr Schorreel Deze begroting welke in een meuw kleed werd gestoken is ons van weinig nut omdat geen enkele vergelijking mogelijk is. Akkoord dat het hier om een overgangsfase gaat- doch in de memorie van toelichting had men dit toch wel kunnen opvangen. We hopen op 'n meer uitgebreide toelichting voor volgend jaar. Te vergeefs heb ik gezocht naar de begroting van het ziekenhuis. Het is wel gebruikelijk dat zulks samengaat. Ik betreur en hoop dat deze begrotin gen volgend jaar samen zullen behandeld worden. In dit begrotingsontwerp vind jk niets voor het dienstencentrum in de Burcfltstraatj E)- ijijn dus geen intenties om dit te realiseren. Ik wens bij de Schepen aan te dringen om dit aan de Raad over te maken. Ik begrijp niet dat de gemeentelijke toelage ten overstaan van vorig jaar kan dalen, dan wanneer er slechts vier posten niet gestegen zijn. Men heeft daarbij verschillende percentages gehanteerd voor het ziekenhuis en voor het OCMW. Men heeft dus de kosten van het ziekenhuis vermeerderd en ons hier voor schut gezet. De begroting is opgemaakt op basis van 50 bedden. Minister Dewulf heeft reeds zijn handtekening gezet voor de bijkomende bedden en ik dring nogmaals aan dat Minister Dehaene het zelfde doet. Wij moeten ons hoeden voor bepaalde gevaren die uit de hoek van de kliniek HH. Harten zouden kunnen komen. Tot op heden ontving ik geen kosten-baten-ana- lyse voor het dienstencentrum te Okegem. Dhr Van Eeckhout Uw vloed van vragen, hier gesteld, hebben vooral een technisch karaker. En over dit alles is geen woord gerept in de commissie vergadering. Het overzicht van de resultaten na Wij nodigen onze abonnenten vriendelijk uit hun abonnement voor 1985 te hernieuwen door storting of overschrijving van 650 F op postrekening nummer 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan dit bedrag ook betaald worden op ons redactieadres. Oprechte dank! maand werking van het dienstencentrum is bijna klaar. Ik hoop het U zo spoedig mogelijk te bezorgen Minister Dewulf verklaarde zich akkoord over een principe en wij doen ernstige stappen opdat Minister Dehaene zijn handtekening zou plaatsen. Uw opmerkingen over ziekenhuis en bejaarden tehuis zal ik U schriftelijk beantwoorden. Verdeel sleutels worden toegepast. Dhr Moens Mogen we die verdeelsleutels kennen Dhr Van Eeckhout Er zetelen toch ook afge vaardigden van uw partij in het OCMW. Dhr Cornelis Het is interessant van de ge meenschappelijke kosten Kliniek OCMW een zo groot mogelijk percent af te wentelen op de kliniek waar de mogelijkheid bestaat deze kosten te verre kenen in de ligdagprijs. Deze verdeling dient wel te berusten op een eerlijke verdeelsleutel. Dhr Burgemeester Al die vragen zouden toch in de commissievergadering moeten gesteld Dhr Moens Het is een andere manier van de begroting op te stellen. We mogen dan toch wel vragen waarop dat de wijziging gebaseerd is Dhr Van Eeckhout En wij geven u antwoord. Dhr Coppens - Het is niet de bedoeling een antwoord te krijgen, maar een bepaald antwoord af te wachten. Dhr Moens De Schepen kent het dossier niet. (Luid protest bij de meerderheidsgroep). Dhr Van Eeckhout De begroting is realis tisch opgemaakt. Dhr Prieels Wat technisch niet te vergelijken is, wil men hier vergelijkbaar stellen. Dhr Burgemeester Mr Schorreel, als het U aanbelangt, ge hebt het recht naar de OCMW-zittin- gen te gaan luisteren. Mevr. De Kegel In verband met het incident 900-Dienst, is er nu bij elke interventie een dokter in de kliniek aanwezig Dhr Van Eeckhout Het was niet de gewoonte een dokter vooraf op te roepen. Bij aankomst van het slachtoffer stelde de verpleegdienst vast of een dokter al dan niet nodig was. Nu wordt de dokter verwittigd bij elke interventie. Dhr Timmermans Vaak komt de ziekenwagen in de kliniek aan zonder dat men er van iets weet. Goedgekeurd met 20 stemmen tegen 9 (V.U. en S.P.). Er wordt dan een kwartuurtje pauze gegeven. 4 35) Stadsbegroting over 1985 - Goedkeuring. Dhr Torrekens Mijnheer de Burgemeester, Waarde Collega's, Zoals ieder jaar wil ik bij de voorlegging van het begrotingsontwerp enkele toelichtingen verschaf fen en U vooral voorlichten over de wijze waarop dit ontwerp is tot stand gekomen en welke de filoso fie is die aan de basis iigt van de opbouw en de uitwerking ervan. Enkele Collega's beklaagden zich over de korte tijd waarover ze hebben kunnen beschikken om deze gegevens in te kijken en te bestuderen. In dit ver- (L— verder o« pagina 10) 142. Het jaar 1984 loopt op zijn laatste benen. Of het een goed jaar is geweest kan ieder best voor zichzelf uitmaken. Het kan voor jezelf immers heel wat beter of slechter zijn gegaan dan voor de an deren... Zo is het leven nu eenmaal. Het jaar 1984 werd reeds lang vooraf als een doemjan beschreven. «Haalt de Sovjet-Unie 1984 en 1984 zijn tenslotte toch de titels van twee bestsellers... En inderdaad, er liep nogal wat verkeerd, in Afrika zorgde de samenloop van de sociaal-ekono- mische afgang en droogte voor nooit geziene hon gersnood en ellende, terwijl men er tot in de meest desolate gebieden toch blijft doorvechten. In alle krisisgebieden, Afghanistan, Iran, Irak, El Salvador, Nicaragua, Polen, Kampuchea, blijft of wordt de si tuatie uitzichtloos. Kortom, de ellende is zeker niet van het scherm verdwenen. Maar ook voor eigen deur was het niet altijd goud dat blonk. De werkloosheid is nog steeds een enorm probleem,, de leefmilieuproblematiek kwam enkele keren op een pijnlijke manier onder het voet licht, de overheidsschuld bleef steeds verder stij gen en de kriminaliteit nam in sommige streken echt verontrustende proporties aan. Het verhaal van een jaar is echter dat van een halfvol, halfleeg glas. Zeker wanneer je naar de we reld kijkt is dat nodig. De voorzichtige stappen naar de demokratisering toe in een aantal Zuid-Ameri- (Lees verder op pagina 2) Bjjfite SBH

Denderklok | 1984 | | pagina 1