h r/sA qe2.^^ Raadszitting EDIT ORIAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 22 februari 1985 VAN 31 JANUARI 1985 Gemengde stemming over de ruilhandel van de Kerkfabriek O.L.Vr.-Hemelvaart van Ninove. (Lee* vérder óp pagina 2) Dure verwarming. 0\*5 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 38) Deelgemeente Okegem - Aanleg riolering naast de overwelfde langsgracht van de Dender (wa terloop 5.101) Goedkeuring principe. Dhr Durant Bij zware regenval stelt er zich telkens een probleem achter de fabriek Nervia ter hoogte van de Dender te Okegem, nl. de sektie van de buizen van de gracht die op die plaats overwelfd is, lijkt bij hoge waterstand onvoldoende zodat de afvloeiing geremd wordt. Dit alles heeft tot gevolg dat de bewoners van de Fonteinstraat watej-overlast krijgen. Na grondig onderzoek ter plaatse dringen vol gende werken zich op het bijplaatsen van een riolering met diameter 60 cm. naast de bestaande overwelving het wijzigen van het roosterconcept vóór de be staande overwelving, zodanig dat het vuilnis min- der hinder vormt. De kosten van bovenvernoemde wepken kunnen geraamd worden op 466.245 F, BTW inclusief. De nodige kredieten werden ingeschreven in de begroting dienstjaar 1985, buitengewone dienst. Wij vragen uw goedkeuring. Mevr. De Kegel Dank aan de Schepen om deze werken uit te voeren. Ik ben voor deze zaak nog tussengekomen tijdens de vorige coalitie. Het heeft lang geduurd, maar de mensen uit de Fontein straat zullen gelukkig zijn. Ik hoop dat de Schepen van Openbare Werken nu ook eens de mensen van de Plaats te Denderwin- deke gelukkig maaktdat werkje kost alieen wat witte verf... hij zal wel weten wat ik bedoel. Hij beweert dat ook al gevraagd te hebben tij dens de vorige bestuursmeerderheid Dhr Durant Dat komt 39) Onbevaarbare waterlopen Gedeeltelijke over welving van waterloop nr 5.146/Ophembeek te Appelterre-Eichem Goedkeuring principe. Dhr Durant Het is aangewezen, ten einde de reukhinder te vermijden, verspreid door de water loop nr 5.146, Ophembeek te ex-Appelterre-Eichem, het gedeelte tussen de Wilderstraat en de duiker on der de spoorweg, lijn Denderleeuw-Geraardsbergen, te overwelven. Bij Collegebeslissing dd. 30 november 1984 werd gunstig advies verleend aan voornoemde overwel- ving. De machtiging tot overwelven werd verleend door de Bestendige Deputatie op 24 februari 1984. In de begroting dienstjaar 1985 werden voldoen de kredieten voorzien in de buitengewone dienst. Bijgevolg stellen wij voor: 1) De overwelvingswerken aan waterloop np 5.146, Ophembeek te ex-Appelterre-Eichem, gedeelte tussen de Wilderstraat en de duiker onder de spoor- weglijn Denderleeuw - Geraardsbergen principieel goed te keuren. 2) Het ontwerp van deze overwelvingswefken zal worden opgemaakt door de Technische Dienst van de Stad Ninove. Dhr Timmermans Ik zou aan de Hellestraat, Walenstraatje, ook nog overwelven. Het is daar ook nodig. Dhr Durant Er zijn nog plaatsen waar dit nuttig zou zijn. Wij zullen dat ten gepasten tijde onderzoeken en er onze mening over zeggen. Dhr Torrekens in welke richting bedoelt ge Dhr Timmermans Stroomopwaarts. We zijn niet tegen uw voorstel maar zouden U graag zien verder gegaan hebben. Dhr Durant Het wordt zeker onderzocht. Dhr Timmermans Doe het nu, het zijn dezelf de werken in dezelfde omgeving. Dhr Casteur Aan het St.-Rochusstraatje wer den ook enkele meters toegelegd en dit is zeker ook nodig aan het Walenstraatje. Dhr Raes Maar het 9aat daar ovar 100 m. die reeds werd toegelegd. Dhr Timmermans Ik vraag de stemming over mijn voorstel. Het voorstel Timmermans wordt verworpen met 20 stemmen tegen 8. Het voorstel van het Schepencollege wordt al gemeen goedgekeurd. 40) Onbevaarbare waterlopen van de 3de categorie Ruimingswerken aan waterloop nr 5.153 Uitbrengen advies. Dhr Durant Met het schrijven van de wate ring De Kwaadbroeken werd een opgave gedaan van de ruimingswerken uit te voeren aan de onbe vaarbare waterlopen van 3de categorie. Voor de watering De Kwaadbroeken werd voorlopige raming der uit te voeren werken in het dienstjaar 1985 ingediend en deze werken belopen de som van 155.844 F, BTW inclusief. De volgende waterloop dient geruimd te wor den waterloop nr 5.153. Het is aan de Gemeenteraad opgedragen advies te verlenen. Wij vragen uw gunstig advies. Dhr Schorreel Wanneer dergelijke punten aan de dagorde staan, ware het wenselijk dat wij een schets van de omgeving zouden ontvangen. Het slijk die uit de waterloop gehaald wordt door de Maatschappij zou ten spoedigste moeten verwijderd worden. Dhr Durant Ik zal dat onderzoeken. Dhr Evenepoel Alle aangelanden werden aan geschreven of het slip al dan niet moet verwijderd worden. Algemene goedkeuring met 27 stemmen (dhr Prieels had even de zaal verlaten). 149. Wie veertien dagen geleden dacht dat de stren ge winter was afgelopen had het verkeerd voor. 'Na een korte «rust» trok Koning winter opnieuw in de aanval. Het is een offensief dat niet voor het eerste moet onderdoen.» Deze winter haalt vast en zeker het Guiness Record Book. Het Guiness Record Book mag bovendien nog een hele reeks bijkomende rekords noterende koudste temperatuur, het hoogste aantal interven-' ties van de pechdiensten, de hoogste brandstotóHjt zen voor stookolie, het hoogste brandsto^^^^^, door privé-personen, re kord hoeveel lieden stroSzöJÏf1 ...de lijst zal wel eindeloos zijn. Wie zal dat allemaal betalen Er is geen twijfel over wij zullen allemaal het kind van onze eigen rekening en van die van de Staat zijn. De prijzen van de olieprodukten kwamen echter op de eerste plaats onder druk van de eindeloos stijgende dollar. In mindere mate door de toenemen de vraag naar deze produkten. Immers, van de hele waslijst van olieprodukten is enkel de stookolie onder druk van een groter dan normale vraag te komen staan. Er is nog steeds een ongewoon groot overschot op de oliemarkt. Als wij meer betalen is het gewoon omdat de dollar steeds sterker wordt en wij grotere hoeveelheden verstoken. Voor onze geldbeugel komt het hoe dan ook neer op een aderlating. Zeker voor de aardgas-verwarmers hangt er heel wat ellende in de lucht. Voor heel wat gezinnen en alleenstaanden die hun rekening achteraf moeten vereffenen kan dit een moeilijke of niet te nemen hindernis worden. Mensen die hun aardgasrekening niet konden betalen waren geen uitzondering meer. De Minister van Ekonomische Zaken verzocht de energiemaat schappijen voorlopig niet-betalers niet af te sluiten. Een terechte, meer dan sociaal verantwoorde maat regel. Het financieel probleem wordt echter verscho ven en zal zich over een paar maanden talrijker en groter dan ooit te voren manifesteren. Het O.C.M.W. zal heel wat krijgen te bemiddelen. Ook bij de overheidsdiensten krijgt men een zware energie-rekening voorgeschoteld. De budget ten voor verwarming zullen hopeloos worden over schreden. In Ninove wachten wij met spanning en bezorgdheid af wat de rekening zal worden voor het nieuwe stadhuis. De grote koude, de manier waarop met ruimte is gespeeld en het feit dat een pas ge bouwde konstruktie hogere verwarmingskosten met zich meebrengt, laat een fenomenaal bedrag ver moeden. Alles bij eikaar geen prettige vooruitzichten. Voor de meesten van ons zal het echter geen eigen Aktie Overleven vereisen. Soms is het inderdaad nodig zijn eigen situatie te relativeren. V

Denderklok | 1985 | | pagina 1