h r'st &/i Wq oW-sQ e Q(/ Raadszitting EDIT ORIAAL o*' \1 talige Jioogdag Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 5 april 1985 VAN 7 MAART 1985 Op een drafje naar het einde van de zitting... 'V I N v AAN AL ONZE LEZERS Mag voortaan alles e%' Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 22) Watervoorziening Kapitaalsintekeniftg voor de toevoer- en distributiedienst van de Dender streek. Dhr Torrekens De Stad bezit momenteel 15.645 aandelen van 1.000 F voor de toevoerdienst en 127.348 aandelen van 1.000 F voor de distribu tiedienst. Met schrijven van 29 november 1984 stuurde de maatschappij ons een nota opgesteld op 1 maart 1984 over de aanpassing van het kapitaal van bovenvermelde diensten. Uit de nota blijkt dat het aandeel van de Stad voor de toevoerdienst wordt bepaald op 80.697 aan delen van 1.000 F en voor de distributiedienst op 123.088 aandelen van 1.000 F. De maatschabpij stelt voor 4.260 aandelen van 1.000 F van de distributiedienst over te hevelen naar de toevoerdienst. Dit betekent voor de Stad een bijkomende in tekening van 60.792 aandelen van 1.000 F voor de toevoerdienst. De Stad mag haar ingetekend kapi taal aflossen door annuiïteiten of jaarrenten. Wij vragen uw goedkeuring voor een bijko mende intekening van 60.792 aandelen van 1.000 F in de produktiedienst van de Denderstreek. Dhr Timmermans Principieel zijn wij niet gekant tegen dit voorstel, maar het College heeft geen enkel houvast voor de toekomst en daarom zullen wij tegenstemmen. Dhr Torrekens Wij kunnen U niets méér verklaren. Wij zullen duidelijke uitleg vragen. Dhr Timmermans Dat hadt ge hier al eens beloofd. Dhr Torrekens Wij doen het nog. Dhr Durant Er zijn nog geen konkrete plan nen. We zullen de mensen van de Maatschappij eens over hun inzichten van de watervoorzienihg vragen. Hier gaat het om een zich financieel veilig stellen. Communautair kan dit dossier wel geladen zijn, maar niet politiek. Dhr Timmermans Akkoord, maar het is wel een politiek dossier omdat het ene bestuur door een ander bestuur voor schut wordt gezet. Dhr Durant Dat Pollare erbij betrokken zal worden kan moeilijk anders, gezien zijn hoge lig ging, maar men moet niet te veel allusies maken over de eigendom van een bepaalde landbouwer. Als men daar met iets voor de dag komt dat het landschap zou schaden, zullen wij wel reageren. Nu wordt er enkel van ondergrondse werken ge sproken. Dhr Timmermans Maar er wordt ook al ge sproken over bepaalde transakties. Goedgekeurd met 21 stemmen tegen 6 (S.P.). Vragen, voorstellen, Interpellaties: 23) Vragen van Mevr. De Kegel aan het Schepen college i.v.m, het bevriezen van de centrale ver warming en sanitair en het omvallen van een scheidingswand in de gemeenteschool te Den- derwindeke. Mevr. De Kegel Tijdens de bespreking van de begroting 1985 vroegen we aan de Schepen van Openbare Werken wanneer de nieuwe kleuterblok in Denderwindeke zou in gebruik genomen worden. Men kan moeilijk van ons zeggen dat we er geen interesse voor hadden, we hebben meermaals naar de stand van zaken gevraagd in de gemeenteraad en per brief. Het antwoord was toen heel waarschijnlijk be gin februari 1985. Groot was onze verwondering dan ook toen we vernamen dat een ganse muur, een scheidingsmuur naar beneden kwam op 7 ja nuari jl. De Schepen was dus duidelijk niet op de hoogte van de stand van zaken in de school. Een geluk dat het slechte weder de kinderen weerhouden had tijdig aanwezig te zijn, men kan zich inbeelden wat er anders zou gebeurd zijn als de kinderen er zouden geweest zijn. En 't was niet die ene wand alleen die losstond, dit was het ge val met al de overige wanden. Heeft de schepen alvorens de gebouwen in gebruik te nemen wel het nodige nazicht gedaan De direktie heeft in ieder geval geen antwoord gekregen op de vraag schriftelijke toelating te be- men om de gebouwen te betrekken. Dhr Desprets Op 7.1.85 werden onze dien sten er telefonisch van in kennis gesteld dat in de nieuwe kleuterblok van de gemeenteschool te Den derwindeke een kastenwand was omver gevallen de nodige vaststelling werd onmiddellijk ter plaatse verricht. (Lees verder op pagina 2) 154. .i[1 Het gezanik over de kernraketten is nog niet uitgestorven of daar begint het opnieuw te romme len. Starwars heet het nu. Men gaat het steeds verder zoeken. De politieke partijen en drukkingsgroepen blij ken er zich blind op te staren. Natuurlijk is de be wapeningswedloop belangrijk, maar vraagt vier jaar moeilijk regeringsbeleid op het einde van dit jaar geen ruimere evaluatie Men krijgt de indruk dat sommige poliiici zich uitleven op de kernraketten omdat ze menen dat ze het met de werkloosheid toch niet kunnen doen... In alle partijen bereidt men zich voor op de grote politieke veldslag van het najaar. Indien er vroeger nog enige schroom was, is er daarvan nu geen sprake meer. En dan denken wij niet aan de reklameborden langs de weg en de advertenties in de krant en de ai dan niet verdoken propaganda op het scherm. Nee, op de eerste plaats denken wij aan de manier waarop partijen stemmen - ronselaars naar zich toe halen en individuen, in ongenoegen geval len in eigen nest, zich aan de partijen verkopen. In Wallonië en Brussel wordt het een politiek bordeel. Het F.D.F. wordt uitverkocht; Nols, eens het boegbeeld, pakt zijn koffers. Happart heeft een afspraak met de geschiedenis en gaat na Voe ren ook Wallonië onveilig maken ten bate van de Franse socialisten. Simonet zag het als gematigd socialist niet meer zitten bij de P.S. en gaat tussen de Waalse liberalen Gol en Michel staan. De Waalse vleugel van de christelijke arbeidersbeweging komt op met een eigen lijst. En in Vlaanderen Daar blijft het op dit vlak nog vrij deftig Alhoewel, ook in Vlaanderen zijn er mensen in de christelijke arbeidersbeweging die op eigen benen willen gaan staan en bij de Vlaamse socialisten worden er onder de schuilnaam van de doorbraakgedachte zelfs geestelijken en kunste naars aangetrokken. Men kan zeker geen bezwaar hebben tegen ver nieuwing en n zeker terugschroeven van de particra- tie, maar wat wij nu te zien krijgen in het Belgisch politiek halfrond toont een minder positieve insDi- ratie. v Wat de lokale veldslag betreft is nog niets dui delijk. Louis Waltniel zal wel het vaandel van de P.V.V. voeren. De vraag is wel of Jacques Timmer mans weer aan de slag gaat en op welke plaats. Bij de vorige verkiezingen werd zijn kandidatuur op (Vervolg van pagina 2) ams en zinc! we i

Denderklok | 1985 | | pagina 1