U/Qams STADSPREMIES TE NINOVE EDIT ORIAAL BAL C.V.P. - MANDATARISSEN Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 19 april 1985 Bouwpremie Geboortepremie C.V.P. NINOVE - POLLARE Zaterdag 27 april 1985 - 21 uur O.C.M.W.-Voorzitter Johny Timmermans Gemeenteraadlid Mieke De Smef O.C.M.W.-raadslid Diane Van der Kelen Zaal Berg en Dal - Brusselstraat Inkom 100 F. Veiligheid, daar zorgen wij het best samen voor. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. In de loop van 1984 werden te Ninove een aan tal nieuwe bepalingen betreffende het toekennen van stadspremies goedgekeurd. Hierbij werd in rui me mate aandacht besteed aan de noden van men sen met een bescheiden inkomen en aan de be hoeften van de grote gezinnen. Momenteel worden volgende premies toege kend geboortepremie, premie voorhuwelijkssparen te gemoetkoming op het gebruik van de algemene nuts voorzieningen, bouw- en aankooppremie eft sane ringspremie. Voor elk van deze premies gelden een aantal toekenningsvoorwaarden. Deze werden nu in een handige brochure samengebracht. De brochure werd samengesteld onder de redaktie van de informatie dienst van schepen Freddy Van Eeckhout en kadert in de reeks informatiegidsen die door het stadsbe stuur worden uitgegeven. Wij achten het nuttig onze lezers eftige infor matie te geven over de verschillende soorten pre mies. De bouwpremie is een éénmalige toelage aan bouwers kopers van een NIEUWE woning in de privé- sektor kopers van een woning in de openbare sek- tor. Om in aanmerking te kornen voor de stedelijke bouwpremie moet de aanvrager gerechtigd zijn op de premie toegekend door het Vlaams Gewest. Bo vendien werd een inkomensgrens voorzien. Het net to-belastbaar gezinsinkomen mag niet hoger liggen dan 900.000 F, te vermeerderen met 50.000 F per kind ten laste. (Als referentiejaar geldt het inkomen van 2 jaar vóór de aanvraag, d.w.z. dat wie in 1984 een bouwpremie aanvraagt, zijn inkomen moet be palen op basis van een aanslagjaar 1982 inkomsten 1982). Het bedrag van de stadspremie bestaat uit een basisvergoeding van 3.000 F., vermeerderd met 1.500 F. voor het eerste kind ten laste, met 3.000 F. voor het tweede kind en met 4.500 F voor het derde en volgende kinderen ten laste. Iemand met 4 kinderen ten laste ontvangt dus: 3.000 1.500 3.000 4.500 -F 4.500 of samen 16.500 F. Hoe aanvragen Aanvraagformulieren kunnen bekomen worden bij de stadsdiensten. De aanvraag dient binnen de 6 maanden na het betrekken van de nieuwe woning te gebeuren Ze moet vergezeld zijn van de volgende bewijs stukken een kopie van de toekenning van de geweste lijke premie een kopie van het aanslagbiljet van de personen belasting of elk ander dokument waaruit het in komen blijkt. De geboortepremie wordt toegekend bij elke geboorte van een kind waarvan de ouder(s) op het tijdstip van de bevalling te Ninove gedomicilieerd is (zijn). De premie bedraagt: 750 F voor het eerste en tweede kind 1.000 F vanaf het derde kind. Hoe aanvragen Bij de aangifte van de geboorte wordt aan de betrokkene een aanvraagformulier meegegeven dat behoorlijk ingevuld, aan het Stadsbestuur wordt te rugbezorgd. Wie buiten Ninove bevallen is, wordt naderhand door de Stad op de dienst Bevolking uitgenodigd en bekomt daar hoger genoemd formu lier. De aanvraag moet uiterlijk 6 maanden na de geboorte geschieden. In ons volgend nummer hebben wij het over de andere stadspremies. 156. Alle twijfels zijn nu weggenomen. De onvoor stelbare vandalenstreken die in de nacht van za terdag 6 op zondag 7 april zich voordeden, toonden aan dat zelfs een relatief rustige provinciestad als Ninove niet langer ontsnapt aan het snel toenemend vandalisme. De omvang van de schade is moeilijk te meten. Puur vandalisme en diefstal met inbraak gingen schijnbaar hand in hand. Er zouden meer dan vijftig klachten bij de politie zijn binnengekomen. Voer tuigen gestationeerd over de hele stadskern de Markt, Koepoortstraat, Despauteerstraat, Kerk plein, Centrumlaan... moesten het ontgelden. Een kleine autoruit kost algauw vijfduizend frank. Het wordt een enorme rekening, waarbij elke tussen komst van de verzekering kan worden vergeten. En kel wie speciaal verzekerd is voor diefstal met in braak zou op een tussenkomst kunnen rekenen. Wat er allemaal gestolen is, js moeilijk te zeg gen. Het meest flagrante is wel de diefstal van de vier wielen van een auto. Het reservewiel en drie wielen werden van de wagen gehaald, haast onder de neus van een Ninovieter die in zijn zaak stond... Professioneler dan we wel denken. De vraag is wel hoe de vandalen niet op heter daad konden worden betrapt. Op zaterdagnacht ligt de Ninoofse stadskern er niet zo bepaald verlaten bij. Stoutmoedigheid en vlugheid maken dergelijke kerels gevaarlijk en moeilijk te vatten. Er zijn de politiepatrouilles. Het Ninoofs grond gebied is vrij uitgestrekt. De oude stadskern is wel niet zo groot en is het meest uitgesproken terrein voor vandalenstreken en herrie. Het Ninoofs politie korps telt meer dan dertig leden. De vraag moet dan toch wel worden gesteld of dit voldoende mankracht biedt voor een adequate bescherming van Ninove tijdens de week-ends. Het is ook de vraag in welke mate degenen die die nacht iets hebben zien gebeuren de nodige ver antwoordelijkheidszin hebben getoond door onmid dellijk te reageren en rijkswacht of politie te verwit tigen. Misschien zijn er zelfs die de vandalen aan het werk gezien en... herkend hebben. Wanneer de politie en gerechtsdiensten en zeker de pers de no dige diskretie en bescherming weten te bieden aan de tipgevers en getuigen, hebben zij geen enkel ex cuus de waarheid te verzwijgen. Onze veiligheid, daar zorgen wij best samen voor... Hopelijk zal het spijtig gebeuren het stadsbe stuur en de gemeenteraad aanzetten harde maatre gelen te treffen. gezind weSH~^

Denderklok | 1985 | | pagina 1