ft rist e/7 WQ ams en v o\KsQe zind Raadszitting EDI TO RIAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 17 mei 1985 VAN 18 APRIL 1985 Kant, van nijverheid tot kunstvorm. e%, Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 14) Buitengewone onderhoudswerken aan de beton- verhardingen te Denderwindeke, Neigcm en Oke gem Goedkeuring principe Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Machti ging aanstelling ontwerper Goedkeuring ont werpovereenkomst. Dhr Du rant Ingevolge de strenge winterperiode werd de verharding van Vreckom (te overlagen deel) en van de Volckaert te Denderwindeke, van de Brusselse heerweg te Neigem en van Hofstad te Okegem ern stig beschadigd. Derhalve dringen de nodige onderhoudswerken zich op. De raming blijft beperkt tot maximum 3.000 000 F, exclusief BTW. De omzendbrieven nrs 53 en 56 van het Minis terie van de Vlaamse Gemeenschap Dienst Ge subsidieerde Werken voorzien in een versoepe ling van de subsidiëringsprocedure voor werken van geringe omvang. Deze werken kunnen gerangschikt worden on der de rubriek verbetering en buitengewone herstel ling van wegen en zijn derhalve vatbaar voor een betoelaging van 60 Er dient een ontwerper aangesteld te worden. De opdracht voor het opmaken van het ontwerp zal onderhands gegund worden. De werken zullen gegund worden bij beperkte aanbesteding. 15) Buitengewone onderhoudswerken en verbete- ringswerken aan KWS-verhardingen te Neigem Goedkeuring principe Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Machtiging aan stelling ontwerper Goedkeuring ontwerpover eenkomst. Dhr Du rant Ten gevolge van de strenge win terperiode werd de verharding van de Kantonstraat te Neigem ernstig beschadigd. Derhalve dnngen de nodige onderhoudswerken zich op. De raming blijft beperkt tot maximum 3.000.000 F, exclusief BTW. De omzendbrieven nrs 53 en 56 van het Minis terie van de Vlaamse Gemeenschap Dienst Ge subsidieerde Werken voorzien een versoepeling van de subsidiëringsprocedure voor werken van ge ringe omvang. Deze werken kunnen gerangschikt worden on der de rubriek verbetering en buitengewone herstel ling van wegen en zijn derhalve vatbaar voor een betoelaging van 60 Er dient een ontwerper aangesteld te worden. De opdracht voor het opmaken van het ontwerp zal onderhands gegund worden. De werken zuilen gegund worden bij beperkte aanbesteding. 16) Buitengewone onderhoudswerken aan de KWS- verhardingen te Lieferinge Goedkeuring prin cipe Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Machtiging aanstelling ontwerper Goedkeuring ontwerpovereenkomst. Ingevolge de strenge winterperiode werd de verharding van de Brusselseheerweg te Lieferinqe ernstig beschadigd. Derhalve dringen de nodige onderhoudswerken zich op. De raming blijft beperkt tot maximum 3.000 000 F, exclusief BTW. De omzendbrieven nrs 53 en 56 van het Minis terie van de Vlaamse Gemeenschap Dienst Ge subsidieerde Werken voorzien in een versoepe ling van de subsidiëringsprocedure voor werken van geringe omvang. Deze werken kunnen gerangschikt worden on der de rubriek verbetering en buitengewone herstel ing van wegen en zijn derhalve vatbaar voor betoe laging van 60 Er dient een ontwerper aangesteld te worden De opdracht voor het maken van het ontwerp zal onderhands gegund worden. De werken zullen gegund worden bij beperkte aanbesteding. 17) Buitengewone onderhoudswerken aan de KWS- verhardingen te Aspelare Goedkeuring prin cipe Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Machtiging aanstelling ontwerper - Goedkeuring ontwerpovereenkomst. Ingevolge de strenge winterperiode werd de ver ding van de Wildendries en de Plekkersstraat te Aspelare ernstig beschadigd. Derhalve dringen de nodige onderhoudswerken zich op. De raming blijft beperkt tot maximum 3.000.000 F, exclusief BTW. De omzendbrieven nrs 53 en 56 van het Minis terie van de Viaamse Gemeenschap Dienst Ge subsidieerde Werken voorzien in een versoepe ling van de subsidiëringsprocedure voor werken van geringe omvang. Deze werken kunnen gerangschikt worden on der de rubriek verbetering en buitengewone hestel ling van wegen en zijn derhalve vatbaar voor betoe laging van 60 Er dient een ontwerper aangesteld te worden. De opdracht voor het maken van het ontwerp zal onderhands gegund worden. De werken zullen gegund worden bij beperkte aanbesteding. 18) Buitengewone onderhoudswerken aan de KWS- verhardingen te Aspelare Goedkeuring prin cipe Vaststellen wijze van gunnen van de opdracht Machtiging aanstelling ontwerper - Goedkeuring ontwerpovereenkomst. Ingevolge de strenge winterperiode werd de ver harding van de Waagstraat, de Tortelboomstraat en de Knotwilgenstraat te Aspelare ernstig beschadigd. Derhalve dringen de nodige onderhoudswerken zich op. De raming blijft beperkt tot maximum 3.000.000 F, exclusief BTW. De omzendbrieven nrs 53 en 56 van het Minis terie van de Vlaamse Gemeenschap Dienst Ge subsidieerde Werken voorzien in een versoepe ling van de subsidiëringsprocedure voor werken van geringe omvang. Deze werken kunnen gerangschikt worden on der de rubriek verbetering en buitengewone herstel- 158. De berichten over de bouwsektor blijven alar merend. Deze nijverheid kende een onvoorstelbare groei en ontwikkeling in de jaren zestig en in het begin van de jaren zeventig. Sommigen vrezen het ergste voor deze sektor indien de regering de sti- mulrende maatregelen zoals verlaging van de B.T.W. en het verstrekken van alierlei premies zou laten va ren in de nabije toekomst. Dan spreken wij nog niet van de staalsektor... een ander zorgekind. De problemen waren en zijn gedeeltelijk onvermijdelijk, gedeeltelijk het produkt van gebrek aan toekomstvisie, politieke koehandel en Waals machtsyndikalisme. Dat het anders kan bewijst de textielsektor. Deze sektor, eens de trots van Vlaanderen, kreeg gedurende twee decenia te kampen met een einde loze afgang. De konkurrentie van de lageloonianden was onhoudbaar. Eindelijk kwam men dan met het textielplan dat in een paar jaar tijd er in slaagde te redden wat er te redden viel. Er komen zelfs bij mondjesmaat nieuwe arbeidsplaatsen bij. Vooral de konfektie blijkt het opnieuw goed te doen. Toekomstvisie is steeds het sleutelwoord ge weest voor ekonomische welvaart. Wat een sukses was gisteren en vandaag zal het morgen misschien niet meer zijn. De textieltraditie van onze streken is er het schoolvoorbeeld van. De opgang en de af gang van het wollen laken, het vlaslinnen en de katoenindustrie zorgden voor opeenvolgende perio des van relatieve welvaart en schrijnende armoede Ook de kantnijverheid speelde een belangrijke rol in Vlaanderen. In de tweede helft van de 19de en het begin van de 20ste eeuw was het een belangrijke huisnijverheid die het schaarse inkomen van het doorsnee gezin in het arme Vlaanderen moest aanvullen. In 1875 telde men in België 150 000 kantwerksters. In de jaren 1840 werd in massa over geschakeld van de in crisis verkerende vlasnijver- heid naar het kantwerk. In 1851 waren er liefst 369 kantscholen met ruim 40.000 ieerlingen. In 1896 was het aantal kantwerksters reeds teruggevallen tot 47.500 tengevolge van de zware konkurrentie van in Frankrijk vervaardigde machinale kant. Tussen de beide wereldoorlogen raakt het oude kantwerk vol ledig uit de mode en verdwenen de kantwerksters geleidelijk aan. Kant is nu een kunstvorm geworden. Buiten West-Europa kent men België maar al te vaak slechts voor zijn diamant, wapens, tapijten en., kant De kantwinkels in Brugge en Brussel zijn beter bekend door de buitenlandse toeristen dan door de Belgen zelf. De tentoonstelling «Kant en Lintjes» in het oud stadhuis van Ninove geeft een overzicht van de verscheidenheid van de Belgische kantwerkpro- duktie en schenkt ook de nodige aandacht aan het (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1985 | | pagina 1