EDIT ORIAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 12 juli 1985 VAN 30 MEI 1985 Vakantie. VAKANTIE! Ook wij leggen er voor enkele weken de riem af en de eerstvolgende Dender klok verschijnt op 9 augustus 1985 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 650 F. Prijs per nummer: 14 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 27.1) Reglement van inwendige orde van de gemeen teraad Wijziging. Dhr Burgemeester In zitting dd. 7 maart 1985 heeft de Raad artikel 14 van het reglement van in wendige orde van de gemeenteraad gevvijzigm wat de stemming door middel van druktoetsen betrof. Dhr Gouverneur deelde bij brief dd. 17 april 1985 mede van deze wijziging kennis te hebben ge nomen, doch vestigde de aandacht op het feit dat de aanpassing in het midden laat, in welke gevallen van het principe van de stemming bij naamafroeping kan worden afgeweken en wie daartoe vermag te beslissen. Bijgevolg stellen wij U voor het voormeld artikel overeenkomstig de opmerkingen van dhr Gouver neur te willen aanpassen, zoals het voorkomt in het hierbijgevoegd ontwerpbesluit. Vragen, voorstellen, interpellaties 28) Voorstel van dhr Verekens tot het opnemen van de klassieke demografische gegevens per deel gemeente in het verslag van het schepencollege Dhr Verekens Naar blijkt uit uw brief dd. 2 april 1985 ref. Bev. 1.755.36 worden door de stads diensten geen statistische gegevens meer opge maakt m.b.t. de demografische gegevens per deel gemeente. Een bevolkingsgrafiek wordt wel per deelge meente opgemaakt door het Rijksregister vanaf 1 januari 1983. Naar mijn mening kunnen de gewone demogra fische gegevens erg nuttig zijn bij het bepalen van een beleid op iange termijn en voor het maken van wetenschappelijke studies dienaangaande. Het is dus in zekere zin enigszins te betreuren dat van 1 januari 1977 tot 31 december 1982 geen informatie terzake werd bijgehouden voor elke deelgemeente afzonderlijk. Ik stel dus voorhet opnemen van de klassieke demografische gegevens (migratie, geboorte, over lijden, vreemdelingen) per deelgemeente in het Jaar verslag van het Schepencollege. Dhr Burgemeester Dat kan nu niet, maar dat zal gevraagd worden. 28.2) Vraag van Mevr. De Kegel in verband met eeh stortplaats op de Onderwijslaan. Mevr. De Kegel Op 10 januari 1985 vroeg ik schriftelijk aan het Schepencollege wie toelating gaf om op de hoek van de Onderwijslaan en de Bevrij dingslaan op te hogen of afbraakmateriaal te storten. Op 14 en 23 januari 1985 kreeg ik als antwoord dat de eigenaars van de gronden geen vergunning hadden en dat men hen op hun verplichtingen ter zake zou wijzen. Ik heb dan onmiddellijk gemeld dat men niet alleen op hun verplichtingen moest wijzen maar hen ook vragen het stort te doen verdwijnen. Wat ondernam het Schepencollege tot hiertoe aub Voorstel van Mevr. De Kegel tot het toeganke lijk maken voor mindervalideh van alle openbare gebouwen. Mevr. De Kegel Toen de politie de gebouwen in gebruik nam heb ik onmiddellijk aangeklaagd dat gehandicapten onmogelijk bij de politie binnen kun nen er zijn namelijk te veel trappen. Dhr Schorreel is er intussen al twee keer op teruggekomen en heeft aangedrongen de adminis tratieve diensten toegankelijk te maken voor de min- dervaliden. Begin mei ben ik met iemand pensioen komen aanvragen, ze gaat met krukken, en ik heb al de moeite van de wereld gehad om met haar tot bij de diensten te geraken. Eerst vier trappen naar om hoog, dan weer één naar beneden enz... Inmiddels werd verleden week a! een voorlopige oplossing gebracht voor de administratieve diensten. Ik zag de schrijnwerkers van de stadsdiensten aan het werk, waarvoor dank. Vindt men ook een oplossing voor de toegang langs de politie En wat gaat men ondernemen om de overige ge bouwen toegankelijk te maken voor bv. rolwagens Er wordt over het voorstel om onmiddellijke aanpassing van stadhuis en politiegebouw en in een latere faze al de andere gebouwen, gestemd. Goedgekeurd met 17 stemmen tegen 6 (dhren Evenepoel, Torrekens. Beeckmans, De Ville, De Spiegeleer, Neuckermans) bij 1 onthouding (dhr Du rant). 28.3) Voorstel van dhr F. Schorreel tot intense raad pleging van de bevolking over het ontwerp - afvalstoffenplan 1986-1990. Dhr Schorreel Op 10 april 1985 werd het ont werp van afvalstoffenplan voor de periode 1986-1990 aan de gemeentebesturen overgemaakt. Tot 15 juni kunnen alle burgers hun opmerkin gen en voorstellen aangaande dit ontwerpplan for muleren. Gemotiveerde bezwaren kunnen gedurende de ze twee maanden schriftelijk ingediend worden bij de GOM of het Coliege van Burgemeester en Sche penen. Voor 15 juli moeten de gemeentebesturen dit gedaan hebben. Nadien moet de Vlaamse Executieve in een ver ordenend plan vaststellen welk afstoffen be Ie id in de komende vijf zal worden gevoerd en met welke middelen. Gezien het belang lijkt het voor ons aangewe zen dat we daaraan een zo ruim mogelijke bespre king houden zowel binnen als buiten de gemeente raad. Immers pas na intense raadpleging van de bevolking zullen we tot een gefundeerd en evenwich tig oordeel over de afvalprobiematiek komen. Het ontwerpplan bevat immers opvallende leemten. Die dienen met kennis van zaken te worden ingevuld. Graag zal de SP-Fraktie bij de bespreking van dit ontwerpafvalstoffenplan in de volgende gemeente raad passende voorstellen doen. Daarom stellen wij als SP-Fraktie voor dat het gemeentebestuur de inspraak aktief zou aanpakken en stimuleren bv. via hoorzitting. (Lees verder op pagina 2) 163. De schoolpoorten zijn voor twee maanden ge sloten. Ook voor de studenten is de juni-strijd ge streden. Handelszaken zijn tijdelijk gesloten, De wegen naar de kust en Ardennen zitten eivol. Het is weer zovervakantie Dit jaar zouden er opnieuw minder mensen naar het buitenland trekken. De crisis zal daar zeker niet vreemd aan zijn. Ondanks de duidelijke tekenen van verbetering heeft elk van ons noodgedwongen zijn deel ingeleverd. Bovendien is iedereen heel wat voorzichtiger geworden. Een appeltje voor de dorst doet het opnieuw meer dan vroeger. En toch gaat de vakantie een steeds grotere rol in ons leven spelen. Vooreerst hebben de meeste mensen méér vakantie. In heel wat ondernemingen kreeg men bij de sociale onderhandelingen geen loonsverhogingen meer maar wei extra-vakantieda gen. De 38-uren week wordt soms omgezet in een 40-uren werkweek en 26 halve kompensatiedagen. De verwachtingen voor de vakantieperiode zijn met de jaren ook groter geworden. Vakantie is nu voor velen een periode waarin zij iets doen waarvoor zij normaal geen tijd hebben. Steeds meer mensen worden doe-het-zelver. Velen van hen worden het noodgedwongen omdat karweien door een stielman hen te duur uitvalt. Voor sommigen is het een welgekomen afwisseling voor het monotoon werk in fabriek of kantoor. Hoe veel maal moet men op het werk niet horen hoe fier over de geleverde prestaties wordt verteld... De tijd is zeker voor de jongere generaties ook voorbij dat men enkel een lekkerluie vakantie wil aan het een of het andere strand, waarbij het sloffen van en naar het strand reeds als een zware prestatie wordt gezien. Aktief je vakantie beleven wordt steeds belangrijker. Sport, wandelen, een stuk je van de wereld zien ook al ligt dat vlak bij de deur is nu vaak het hoofdthema van de vakantie. De nood bij de mensen voor vakantie is er zeker niet op achteruitgegaan. Het leven is voor velen zo druk en zenuwslopend geworden dat vakantie een must is. Een iets anders doen, de dagelijkse sleur even kunnen vergeten, even uitpuffen blijkt immers zo belangrijk. Ook De Denderklok gaat er nu drie weken tussen uit. Wij wensen onze lezers dan ook een allerbeste vakantie Raadszitting

Denderklok | 1985 | | pagina 1