arns efl Raad szitting EDIT ORIAAL Negenenvijftigste Jaargang Vrijdag 13 december 1985 VAN 5 EN 6 DECEMBER 1985 De communautaire bel rinkelt Een polyvalente zaal die de begroting in de schaduw stelt. HERNIEUWING VAN DE ABONNEMENTEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F* Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Omstreeks 19.30 uur verklaart dhr Burgemees ter Cosyns de zitting voor geopend. Afwezig dhr Stevens. Onder handgeklap feliciteert dhr Burgemeester dhr Waltniel bij zijn benoeming tot Minister van Fi nanciën en Begroting van de Vlaamse Regering. Dhr Burgemeester Er werd ons medegedeeld dat thans dhr Verekens als fractieleider van de SP zal fungeren en ik wens er uw aandacht op te vesti gen dat punt 24 in geheime zitting zal behandeld worden. Dienst Openbare Werken 1Wegen- en rioleringswerken aan de Flierendries (bw. nr 12) te Denderwindeke Bekrachtiging collegebeslissing nopens toewijzing van de op dracht. Dhr Durant Bij raadsbeslissingen dd. 6 sep tember 1984 en 24 oktober 1983 werden de uit te voeren wegen- en rioleringswerken aan buurtweg nr 12, Flierendries te Denderwindeke goedgekeurd. De omzendbrieven nrs 53 en 56 van het Minis terie van de Vlaamse Gemeenschap, dienst gesub sidieerde werken, voorzien iin een versoepeling van de subsidiëringsprocedure voor werken van geringe omvang. Bij schrijven dd 6 juni 1985 van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap werd een principiële belofte van toelage ten bedrage van 2.252.853 F verleend. De werken worden geraamd op 3.725.540 F, BT W inclusief. Op 30 oktober 1985 werd tot een beperkte aan besteding overgegaan en de volgende offerten wer den ontvangen 1) nv Naweco, Erpe-Mere 5.688.525 2) pvba De Meulemeester, Oudenaarde 6.449.024 3) Ondern. Burens nv, Lessen 7.125.045 4) Vibed, Denaerhoutem 5.440.495 5) Beernaert's Werken, Nieuwkerke-Waas 5.157.784 6) pvba Pevenage en Zoon, Zottegem 5.419.101 7) nv Wegebo, Brussel 5.983.683 8) pvba De Cock en Zoon, Lierde 4.818.512 9) pvba Weria, Erpe-Mere 4.833.011 10) Van Den Eeckhaut J., Idegem 4.598.325 In zijn zitting van 13 november 1985 besliste het College de opdracht toe te wijzen aan de onder neming pvba De Cock en Zoon, Lierde, mits de prijs zijner offerte, zijnde 4.818.512 F, BTW inclusief Het toewijzingsbedrag overschrijdt de raming met meer dan 10%. Voor de dekking van het stadsaandeel zijn vol doende kredieten voorzien bij begrotingswijziging dienstjaar 1985, doch de stad beschikt niet over de nodige middelen, waardoor een beroep zal worden gedaan op een lening, aan te vragen bij het Ge meentekrediet van België. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Timmermans De ramingen worden te laag gehouden en vandaar lijdt de stad financieel verlies door te lage toelagen. Dhr Durant Het komt door de huidige abnor male situatie. We zullen er het beste van verhopen. Dhr Raes De werken worden dus door ieder een onderschat Dhr Durant Dat blijkt zo. Dhr Raes Andermaal heeft U een onderne mer van over de taalgrens laten meedingen. Dhr Durant Er kan me dus terug een naam loos schrijven gestuurd worden. Er wonen ook nog Vlamingen in Wallonië. Dhr Raes In Wallonië krijgen die geen kans, maar gij geeft de Walen hier de gelegenheid om. mee te dingen. Dhr Durant Principieel ben ik met U niet ak koord, maar in de toekomst wordt dit bedrijf niet meer aangeschreven. Dhr Timmermans Dat is allemaal kleinzielig. In de EEG tracht men de grenzen af te schaffen en hier stelt men een muur op tussen Vlamingen en Walen. Dhr Daumerie Die muur staat er lang al. Algemene goedkeuring met 29 stemmen. 2) Aanleg fietspad en wandelpad tussen de Polla- restraat en de dienstweg naast de Dender met bediening van de atletiekpiste te Ninove Goedkeuring voorontwerp. Dhr Durant Bij gemeenteraadsbeslissing dd. 6 september 1984 werd principiële goedkeuring ver leend nopens de aanleg van een fiets- en wandelpad tussen de Pollarestraat en de dienstweg naast de Dender met bediening van de atletiekpiste te Ninove. Met het schrijven van 1 februari 1985 van dhr Gouverneur werd gemeld dat er geen bezwaar be staat tegen het opmaken van het ontwerp der wer ken. Bij collegebeslissing dd 27 februari 1985 werd dhr Wiifried Dhcndt te Ninove, onderhands aange steld voor het opmaken van het ontwerp der voor noemde werken. Het voorontwerp werd ingediend door dhr Wii fried Dhondt, ontwerper. De kosten worden geraamd op 4.505.174 F, BTW inclusief. Het voorstel geeft geen aanleiding tot aanmer kingen. Voor de dekking van het stadsaandeel zullen voldoende kredieten voorzien worden in de begro ting dienstjaar 1986, doch de stad beschikt niet over de nodige middelen, waardoor een beroep zal wor den gedaan op een lening aan te vragen bij het Ge meentekrediet van België. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Verekens Natuurlijk akkoord met het principe want het voorstel kwam van ons. Ik vraag uitgenodigd te worden op alle commissievergade ringen. (Lees verder op pagina 2) 174. Sinds jaar en dag trekt de Ninoofse gemeente raad twee dagen uit voor de behandeling van de begroting. Daarbij is het niet zo ongewoon dat er een paar andere punten ais «opwarmer» of voorpro gramma fungeren. Vorige donderdag liep dat scenario wel enigs zins uit de hand. De hele discussie rond de bidhuis- jes, de kerkfabriek van Pollare en vooral deze rond de inplantingsplaats van de polyvalente zaal zorgde er voor dat het voorgerecht de enige maar dan wel een stevige hoofdschotel van de avond werd. Rond middernacht was men dan eindelijk aan de begroting toe. Niemand zag het dan nog zitten, toch niet voor de detailbespreking, en men heeft dan enkel nog de geheime zitting afgehandeld. De twee de avond, vrijdag 6 december 1985, werd dé begro tingsavond, een zitting die eindigde toen het al zaterdag was... Al bij al een saaie, maar politiek bijzonder zwakke bedoening, waarbij enkel het punt rond V.K. Ninove en het nieuwe sportstadion een groot gedeelte van de Raad, pers en de enkele toe schouwers echt kon boeien. Het debat rond de polyvalente zaai was bijzon der interessant. Bepaalde leden van de Raad en het Schepencollege waren er zeker niet zo gelukkig mee. Naast een technische kwestie was het duidelijk ook een politieke. De studie door architect Lambrechts duidde een perceel tussen de Centrum laan en de Kaarde- loodstraat aan als de meeste geschikte plaats voor inplanting. De Koepoort-Graanmarkt, nog steeds ver dedigd door de V.U., vond geen genade. De eerder genoemde grote concurrent van de Koepoort, het einde van de Onderwijslaan langs de kant van de Dender, blijkt ook afgedaan te hebben. Het Sche pencollege heeft toegezegd aan het Instituut Heilige Harten haar uitbreidingsmogelijkheden niet te willen bezwaren. Een logica die door raadslid Timmermans (Lees verder op pagina 2) Wij nodigen onze abonnenten vriendelijk uit hun abonnement voor 1986 te hernieuwen door storting of overschrijving van 700 F op postrekening nummer 000-0478685-87 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan dit bedrag ook betaald worden op ons redactieadres. Oprechte dank

Denderklok | 1985 | | pagina 1