d e z\n Sn Karnaval te Ninove EDIT ORIAAL Zestigste Jaargang Vrijdag 14 februari 1986 Een woordje van Prins Camilio... DE NINOOFSE KARNAVALRIDDERS RICHTEN IN... Kinderkarnaval. Verkleed Bal. 26ste GROTE KARNAVALSTOET Oliesjeiks bezorgen ons extra koopkracht... Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. ALAAFAAN KARNAVALVIEREND GROOT-NINOVE Eerst en vooral hartelijk dank aan de Voorzitter van de karnavalraad Leon Schets en Erevoorzitter Etienne Geeroms, voor het in mij gestelde vertrou wen om aan karnavalvierend Ninove een nieuwe start te geven voor een tweede kwarteeuw fijne en spirituele karnaval. Een niet zo gemakkelijke taak om te breken met een 25-jarige traditie heb ik op mijn schouders genomen en ik beloof aan iedereen er het beste van te maken. Een goede start is er geweest met de pronk- zitting en de karnavalnamiddag voor ouden van da gen. Hopelijk gaat het zo verder naar een klimax om van karnaval '86 een waardig en groots feest te maken. Langs deze weg dank ik dan ook al de voor gaande prinsen en prinsessen die me zijn vooraf gegaan in goede en Kwade dagen. Ook dank ik de raadsleden, de ridders de prinsencaemere, de raads- dames en al de mensen die zeer nauw betrokken zijn met karnaval Ninove. Ook de persmensen ver geet ik niet voor de fijne teksten en foto's. Niemand wil ik vergeten en daarom van klein tot groot wens ik aan iedereen een zeer prettig en waardig karnaval '86! Prins Camiilo. Voor de 23ste geer richten de Ridders in de Worteorde op zaterdag 15 februari '86 hun Kinder- varnaval in. Alle kinderen van Ninove en omliggende mogen hier gratis aan meedoen. Ze moeten wel ver kleed zijn en niet ouder zijn dan 14 jaar. De titel van Kinderprins en -Prinses kan slechts eenmaal be haald worden en dit alleen door kinderen die het grondgebied van Groot-Ninove bewonen. Inschrijving der verklede kinderen om 13 uur in de zaal De Kring Dreefstraat te Ninove. Men kan zich individueel laten inschrijven of in groep. De stoet vertrekt rond 13u45 en wordt begeleid door een Ninoofs Muziekkorps. Men gaat langs de Dreef straat, Stationsstraat, Biezenstraat, Beverstraat, de Oudstrijdersplaats naar de zaal Roosevelt. Daar heeft dan de traditionele Kindershow olaats, gebracht door onze twee Ninoofse toneel- ratten' Philippe Van Der Haegen en Eric Van Ael- brouck. En als klap op de vuurpeil krijgen de kinde ren nog een optreden van de befaamde goochelaar Mister Magic Na het spektakel worden dan Kinderprins en Kinderprinses 86 bekend gemaakt Dit feest is een echte belevenis voor ieder kind en voor de volwassenen die dit mogen meemaken. Een tip voor de fotoliefhebbers op Kinderkarnaval kunt U de meest originele kiekjes maken. Dezelfde avond, zaterdag 15 februari, heeft het VERKLEED BAL plaats. Het begint om 21 uur, even eens in de zaal Roosevelt. De toegang is 50 F. Dit verkleed bal is hét rendez-vous van iedere karnava.- list. Men ziet er enkelingen en ook veel mooie groe pen, want iedereen wil er bij zijn Wie er verleden jaar was komt zeker terug. En wie het miste wil het nu zeker meebeleven. Opgelet alleen verkleden mogen de zaal binnen Karnavalisten, de Ridders in de Wortelorde zul len uw aanwezigheid en uw karnavalspirit ten zeer ste op prijs stellen en ze wensen U, vanaf nu, een formidabele karnavalnacht. De opbrengst van het bal gaat integraal naar het instandhouden van kinderkarnaval. Tot ziens De Grote WortelMarcel De Schrijver. De RiddersJacques De Moor, Jacques Evene- poel, Pierre Goossens, Luc Hamelinck, Raoul Lau- waert, André Paul, Karei Van Belle, Toon Van Mel- kebeek, Willy Verlé, Jacques Heymans en Omer Ver vliet. De Senior-RiddersJozef Couck en Louis Walt- niel. ZONDAG 16 FEBRUARI Vorming van de stoet tussen 13 en 13.45 uur te Ninove, Pollarestraat. Vertrek van de stoet te 14 uur. WegwijzerPollarestraat, Brusselstraat, Burcht- dam, Burchtstraat, Centrumlaan, Kardeloodstraat, Lavendelstraat, Geraardsbergsestraat, Preulegem, Aibertlaan, Weggevoerdenstraat, Stationsstraat, As- tridiaan, M. Tiburcestraat, E. De Molstraat, Neder- wijk, Burg. Behnplein, Koepoortstraat, E. De Deyn- straat, Biezenstraat, Beverstraat, Oudstrijdersplaats. Opgelet! Bij politiebevel is het parkeren van voertuigen in de bovengenoemde straten ten streng ste verboden. 183. Niemand had het ooit durven dromen. Oliepro- dukten die afslaan zonder dat zij de week daarop volgend dubbel opslaan. Voor ons allemaal, voor de meeste bedrijven en ook voor vadertje Staat is dit een goeie zaak. Is dit mooie liedje in feite niet te mooi om lang te blijven duren In de jaren zeventig was de vraag naar olie ongebreideld. Noch de bedrijven noch de kleine kon- sument waren zich energiebewust. Maar toen kwam de Yon Kipoer-oorlog die Israël tegenover Egypte en de rest van de Arabische wereld plaatste. Onder leiding van de Sjah van Iran en het koningshuis van Saoedi-Arabië werd de oliekraan dichtgedraaid en de olieprijzen schoten al gauw uit de pan. De olie kraan ging al vlug opnieuw open maar de OPEC, de organisatie van de olieexporterende landen, had de smaak van het geld te pakken, de petroieumhon- ger van het Westen bleef en de prijzen bleven dus verder stijgen. Even kwamen de prijzen enigszins tot rust op het einde van de jaren zeventig maar toen de over produce verdween kregen wij terstond een tweede oliecrisis op ons dak in 1982. In al die jaren is er veel veranderd. Met olie kon zoveel geid worden verdiend dat men het tot in de meest afgelegen streken en ongure gebieden ging zoeken. De Britten en de Noren in de Noord zee, de Russen in Siberië... En ook heel wat landen in de Derde Wereld gingen op zoek naar olie en vonden ze ook nog. Anderzijds zorgde de recessie voor een spekta- kulaire afname van de groei van de vraag naar olie. Deze situatie werd dan bovendien nog versterkt door een beleid van energiebesparing dat zich mani festeerde in miljardeninvesteringen in de grote be drijven maar ook in de keuken van de huisvrouw. Overproduktie lag dus voor de hand maar kon lange tijd vermeden worden ...tot die producenten het onder elkaar grondig oneens werden en hoeveel minder moesten gaan produceren. Het aantal van de OPEC was reeds gedaald van 70% in 1973 tot minder dan 40% nu. In december besloten de heren in Wenen een nieuwe politiek te gaan voeren voor taan maar voor hoe lang zal de prioriteit worden gegeven aan het aandeel op de markt en niet aan de prijs. Andere faktoren hebben de vrije val van de olieprijzen nog versneld de zachte winter in het Westen pas nu begint het echt te winteren maar dat kan de OPEC niet redden de aanvoer van steeds meer Russische olie en het uitstellen van de aankopen... want iedereen weet dat op het ogenblik de prijs enkel nog maar kan zakken en wacht. Voeg (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1986 | | pagina 1