d e e2-in Q/ns Raad szitting EDIT ORIAAL Zestigste Jaargang Vrijdag 21 februari 1986 VAN 23 JANUARI 1986 Negatieve instelling van de Socialisten voor de aankoop van de eigendom De Cooman Bedenkingen bij hogere posttarieven. Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement: 700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. 11) Kennisneming proces-verbaal van onderzoek van de stadskas over het vierde kwartaal 1985. Rekendienst. Dhr Torrekens geeft lezing van het proces-ver- baal dat gunstig wordt geadviseerd. 12) Goedkeuring aangaan van lening ter vereffe ning van de kosten van behang- en schilderwer ken in het brandweerarsenaal. Dhr Torrekens Bij besluit van de gemeente raad van 19 september 1985, werd het ontwerp goed gekeurd voor het uitvoeren van behang- en schilder werken in de nieuwe brandweerkazerne, voor een bedrag dat geraamd werd op 837.632 F. In dezelfde zitting werden eveneens de voor waarden goedgekeurd, alsmede de wijze van gunnen bepaald, ttz. bij wijze van een beperkte aanbeste ding. Het College van Burgemeester en Schepenen, in zitting van 20 november 1985, gunde de opdracht voor het uitvoeren van de behang- en schilderwer ken aan dhr Ghijsels Romain uit Ninove, mits een bedrag van 839.943 F, BTW inclusief. Voor de vereffening van deze uitgave is het noodzakelijk dat er een lening van 840.000 F wordt aangevraagd bij het Gemeentekrediet van België, terugbetaalbaar op tien jaar. Mevr. De Kegel In dit verband vroeg ik U iets. Dhr Torrekens Die ondernemer werd niet uit genodigd. ook niet voor de werken in het stadhuis. Mevr. De Kegel Akkoord. Dhr Raes Hoeveel werden er uitgenodigd Dhr Torrekens Zes. Dhr Raes Er moesten er zoveel mogelijk wor den uitgenodigd. Goedgekeurd met 24 stemmen bij 3 onthoudin gen (VU). 13) Goedkeuring aangaan van doorgeeflening ten behoevev van het OCMW voor het financieren van een onroerend goed gelegen Burchtstraat 56 en 58 te Ninove. (Dhr Durant verlaat de zitting). Dhr Torrekens Door het OCMW werd op 4 juli een beslissing genomen waarbij een huis en een magazijn zou worden aangekocht. Aan het ge bouw zal een bestemming van openbaar nut gege ven worden, nl. de oprichting van een administratief en een dienstencentrum. Deze aankoop bedraagt 5 miljoen frank en de notariële kosten bedragen 699.040 frank. Het schepencollege verleende op 24 juli gunstig advies aan die beslissing. De beslissing van het OCMW werd goedgekeurd door de heer Gouverneur. Door de stad zal een doorgeeflening van 5,7 miljoen frank, terugbetaalbaar op 20 jaar, worden aangegaan. Het OCMW zal jaarlijks de iasten, in teresten en aflossingen terugbetalen. Wij vragen uw goedkeuring. Dhr Timmermans Het voorstel met gunstig advies van het Schepencollege een doorgeeflening van 5.700.000 F ten voordele van het OCMW goed te keuren, kan op baiss van het huidige, voorlig gend dossier door de gemeenteraad niet goedge keurd worden. Artikel 60, par. 6, van de organieke wet bepaait immers dat de oprichting van diensten of inrichtin gen door het OCMW onderworpen is aan de goed keuring van de gemeenteraad. Op die bepaling is het volmachtsbesluit nr 244 dd 25.01.1984 gekomen dat ertoe strekt aan dat toezicht Jiiet alleen de op richting maar ook de uitbreiding van die diensten en inrichtingen te onderwerpen. Dat dossier moet een onderzoek bevatten naar de behoeften van de gemeente en/of de streek en naar de gelijkaardige inrichtingen of diensten die reeds in functie zijn, een beschrijving van de wijze van functioneren, een nauwkeurige raming van de kostprijs en van de uitgaven die moeten gedaan worden, aslook, indien mogelijk, inlichtingen die een vergeiijking met ge lijkaardige instellingen en diensten mogelijk maken. De oprichting of de uitbreiding van inrichtingen of diensten, die in aanmerking kunnen komen voor het genieten van toelagen op het vlak van hetzij de investeringen, hetzij van de werking, kan alleen be slist worden op basis van een dossier waaruit blijkt dat de door de organieke wetgeving of reglemente -ring voor het toekennen van deze toelagen voorzie ne voorwaarden,, nageieefd zullen worden. Het is dus duidelijk dat door voornoemd vol machtsbesluit de gemeenteraad meebeslissings- recht verkreeg over dergelijke, mogelijke initiatie ven van het OCMW met andere woorden het prin cipe zelf van 1) de oprichting van een administratief en dienstencetnum en 2) de aankoop van het gebouw als dusdanig, diende aan deze gemeenteraad ter goedkeuring té worden voorgelegd.. Hieraan werd niet voldaan. indien dit dossier aan deze gemeenteraad zou voorgelegd zijn, dan nemen wij aan dat elk gemeen teraadslid met kennis van zaken zou willen oordelen hebben Indien het OCMW deze gemeenteraad ernstig wil nemen en elk gemeenteraadslid zijn volle ver antwoordelijkheid wil nemen, bij een enorm belang rijke beslissing met zeer ver reikende financiële en stedebouwkundige gevolgen, dan moet eerst duide lijkheid komen inzake de oprichting van een admi nistratief en dienstencentrum (Lees verder op pagina 2) 184. Terwijl iedereen in regeringskringen entousiast doet over de spectaculair dalende oiieprijzen en de daaruit voortvloeiende afname van de inflatie, gaan de meeste posttarieven per 1 maart opnieuw de hoogte in. Alhoewel het best begrijpelijk is dat de tarieven op geregelde tijdstippen moeten worden verhoogd valt er heel wat te zeggen over de manier waarop deze verhogingen de wereld worden inge stuurd. Bedrijven maar ook de perswereld worden plots gekonfronteerd met tariefverhogingen die hun kostpianning stevig door elkaar haalt. Het Ministerkomitee heeft vorige week donder dag de posttarieven goedgekeurd. De voorgestelde tariefverhogingen werden aangepast aan het advies van de prijzencommissie. Volgens de eerste bere keningen bezorgen de voorgestelde tariefverhogin gen de posterijen een extra ontvangst van iets minder dan 4 procent. De stijging vertegenwoordigt dus niet méér dan de inflatie van vorig jaar. Tot daar is het hele verhaal best aanvaardbaar, ledereen wil een pesterij die zichzelf kan becfruipen. Dit moet worden gerealiseerd door een kombinatie van een redelijke vergoeding voor de verleende dien sten zijnde de posttarieven en een degelijke produktiviteit van de diensten. De produktiviteit van de postdiensten is een verhaal op zichzelf. Vast staat dat er in deze sektor nog heel wat moet gebeuren, maar niemand kan voorbijgaan aan de inspanningen die eerst door Mi nister De Croo en nu door Staatssekretaris Paula D Hondt worden geleverd om de posterijen een nieuw imago te geven en de diensten rendabeler te maken zonder voorbij te gaan aan het deiikaat sociaai aspekt van dit lijvig dossier. Een redelijke vergoeding voor de diensten... De stijging van 4 procent is zeker niet onredelijk, maar iedereen heeft er het raden naar waarom het ene tarief wel opslaat en het andere niet. Jc hoort nooit iets over de reden. Het kleinste kind kan wel inzien dat heel wat belangengroepen zich als de duivel gaan verdedigen wanneer een prijsverhoging in de lucht hangt. Dagbladen, postorderbedrijven en bedrijven die reklamefolders verdelen .worden dan gewoon konkurrenten wie gaat het gelag van de prijsstijging betalen En dat gelag wordt niet gelijk verdeeld. Bij de prijsverhoging van 1 maart ontsnappen de geadres seerde drukwerken en reklamemonsters, drukwer ken zonder adres, datapostzendingen, volmachten, postogrammen en garantiekaartefi voor de post- checks. Voor brieven en briefkaarten gaat u voor taan 13 F i.p.v. 12 F betalen. Gedrukte publikaties stijgen van 5,50 F tot 6,50 F, pakjes gaan van 27 naar 30 F. Ook perstarieven worden duurder en stijgen (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1986 | | pagina 1