d BHb/ e z\n Q</ C/7 U/Qams EEN GROOTSE, OVERVERDIENDE HULDE! EDIT ORIAAL Zestigste Jaargang Vrijdag 28 februari 1986 COMMANDANT ANDRÉ MOEREMANS GAAT OP RUST Een schitterende brandweerloopbaan. Een grootse hulde. Wachten op de besparingen. De nieuwe Commandant. Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Nlnove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Eervol ontslag wordt verleend aan de brandweerman in de maand waarin hij de leeftijd van zestl|oia,yrw'^ofnV^rwSiijk het artikel 23 van het organiek reglement van de Stedelijke Vrijwillige Brandweer van Ninove. En met deze strenge maatregel komt een einde aan het vrijwillig pompier-zijn van André Moere- mans, na 35 jaar dienst en méér dan 27 jaar bevelhebberschap. In moeilijke omstandigheden werd de amper 32-jarige Onder-Luitenant Moeremans op 1 oktober 1958 als Bevelhebber door het Stadsbestuur aan gesteld. Een échte uitdaging, een zware opdracht om het toen enigszins zwalpend pompiersschip te rug naar veilige zee te leiden. Maar met zijn aangeboren zin voor leiding-ge ven geschraagd op een zeer sterke technische vaar digheid, lukte Commandant Moeremans tijdens zijn brandweerloopbaan ten volle in het hem gestelde doelde Ninoofse Brandweer uit te bouwen tot een vriendenkring van vrijwilligers en tot een technisch sterke brandweerdienst die beantwoordde aan de vereisten en de noden van de huidige samenleving om steeds aan alle interventie - uitnodigingen het hoofd te bieden. Wij willen hier niet meer terug in detail de talrijke verwezenlijkingen die zijn loopbaan sierden in het daglicht stellen, omdat wij dit reeds deden in De Denderklokvan 2 december 1983, naar aanleiding van de onvergetelijke viering van het zilveren ambtsjubileum. Nu de brandweerdienst voor Commandant Moe remans ten einde is, moet het hem een grote, inner lijke voldoening schenken dat het Stedelijk Vrij willig Pompierskorps, zijnkorps, mag pronken met het aureool van één der beste en efficiëntste vrijwilligers-brandweerkorpsen van Zuid-Oost-Vlaan- deren En bovendien mag hij met gerust gemoed zijn korps verlaten waar de jeugd zich regelmatig spon taan aanmeldde om de gedwongen leemten aan te vullen en het schoonmenselijk werk van hulp aan de mens in nood te bestendigen. Op zaterdag 1 maart zal het korps en het Stads bestuur een waardige, grootse hulde brengen aan Commandant André Moeremans, als orgelpunt van een schitterende vrijwillige brandweer-loopbaan die met gouden letters zal geschreven worden in de annalen van de Ninoofse geschiedenis. Te 18.50 uur wordt de gevierde ten huize afge haald, worden bloemen aan Mevrouw Moeremans aangeboden, en schouwt de kranige zestiger voor de laatste keer zijn manschappen. Dat wordt beslist een emotioneel moment waarbij elk korpslid voor hem persoonlijke herinneringen zal oproepen die als een film voor zijn ogen zullen voorbij gaan. Met muziek aan het hoofd wordt opgestapt naar het oude stadhuis waar op de helverlichte en ver- keers-vrij gemaakte Oudstrijdersplaats te 19 uur de officiële hulde zal plaatshebben in aanwezigheid van de echtgenote en kinderen van de feesteling, de burgerlijke en geestelijke overheid van de stad. Op uitnodiging van Commandant Moeremans wordt het korps vooraf geschouwd door de Heer Burge meester. Burgemeester Cosyns zal de aftredende Bevel hebber namens het Stadsbestuur en de ganse be volking huldigen en vereremerken met een Nationale Orde. Luitenant-Geneesheer R. Lauwaert zal de tolk zijn van het eerbetoon door het korps zelf. Tijdens de daaropvolgende receptie op het stad huis zullen bloemen en het stads- en korpsgeschenk worden aangeboden, waarop het woord zal gevoerd worden door Commandant Moeremans. den door Lt. Lauwaert, de Heer Burgemeester die een heildronk zal uitspreken voor de nieuwe Bevelhebber door Commandant Bellemans en door ere-Commandant Moeremans. De Denderklok wenst de tolk te zijn van de ganse bevolking van stad en streek om hulde en dank te brengen voor de grote verdiensten van Commandant André Moeremans die zovele jaren, vrijwillig en onbaatzuchtig, bereid was om de even mens te dienen. Zij betrekt zeer graag in dit eerbetoon Mevrouw .Moeremans, de kinderen en de ganse familie. Zij feliciteert oprecht de nieuwe Commandant W. Bellemans en wenst hem, in het gouden spoor van zijn illustere voorganger, een mooie loopbaan aan het hoofd van de Stedelijke Vrijwillige Brand weer van Ninove. 185. Het blijft opvallend stil rond de begrotingson derhandelingen. Ministers zijn tegenwoordig heel wat minder loslippig dan vroeger. Het is voor de persmensen die het moeten volgen bijzonder moei lijk. Hoe kun je iets schrijven als er in feite geen nieuws is... Ook is er een ongewoon grote twijfel hoe goed de verstandhouding binnen de Regering in feite wel is. Het is lang geleden dat de kiezer zich zo duidelijk uitsprak over de regeringskoalitie die ze wenste christen-democraten en liberalen deden het samen goed de jongste vier jaar, ze mogen dan ook de volgende vier jaar het land blijven besturen. Nu is echter niets zo moeilijk om binnen een koalitie tot een consensus te komen en dat in een konkreet beleid om te zetten. De ene partij voelt zich niet bedreigd door de mogelijkheid dat de an dere partij ontevreden over de onverzettelijke Te 20 uur wordt het korps opnieuw vóór het stadhuis opgesteld en wordt Luitenant Wilfried Bel lemans door de Heer Burgemeester bevorderd tot Kapitein en aangesteld tot Bevelhebber. Commandant Bellemans mag voor de eerste keer de Heer Burgemeester tot schouwing van het korps uitnodigen tot slot van dit officieel en publiek huldebetoon. Tijdens het afscheidsfeestmaal dat aan alle ge nodigden en de brandweerlieden door het korps wordt aangeboden, zal nog het woord gevoerd wor- en met een andere partij in zee zou gaan. Nu de Regering zoals vooropgesteld in het re geerakkoord gezworen heeft komaf te maken met de steeds groeiende schuldenberg van het land, moeten zware en pijnlijke beslissingen worden ge nomen om te saneren en te bezuinigen waar het maar enigszins kan. Verhofstadt wil er met de grove borstel door. De PVV, de Vlaamse liberalen, waren de enige van de vier regeringspartijen die in de verkiezingen ach teruit gingen. Zij willen nu dan ook een beleid reali seren dat een meer uitgesproken liberaal karakter heeft dan dat van de vorige Regering. De vraag wordt dus hoe langer hoe meer in welke mate Verhofstadt politieke elasticiteitzal weten te tonenm.a.w. in welke mate hij begrip kan (Lees verder op pagina 2) u —I «AM -mn O r no» i luuuiiiy van *-ijm pa imwi Ho LAolitia 7nii /^nhlfl7on UV l\VUIlllV fc-VVi V^WIMtaVll

Denderklok | 1986 | | pagina 1