150 jaar Congregatie van de Zusters der H. Harten te Ninove (1836 1986) EEN STIJLVOLLE FEESTVIERING I Zestigste Jaargang Vrijdag 7 maart 1986 COMMANDANT MOEREMANS GING COMMANDANT BELLEMANS KWAM Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ntnove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Vorige zondag 2 maart werd het 150-jarig be staan van de Congregatie der Zusters HH. Harten te Ninove plechtig ingezet met een Eucharistievie ring in de kapel van het klooster, waarin Mgr Van Peteghem, Bisschop van Gent, voorging, bijgestaan door Zeereerwaarde Heer Deken Van Raerndonck en Eerwaarde Heer Van Lierde, geestelijk directeur HH. Harten. Voor de hemelsmooie muziek en zang stonden in José Collin, orgel Theo Vanderpoorten, trom bone Karei Van Wijnendaele, bastrombone Guido en Wim Beazar, trompeten een zangkoor van leer krachten. De daaropvolgende academische zitting werd ingeleid door dhr Leo Janssens, directeur van de Humaniora. Mevrouw Mia Vande Winkel, oud-leerlinge, leer kracht en ouder, had het over De school vroeger en nu Een referaat werd gehouden door dhr Georges Van der Perre, gewoon hoogleraar Toegepaste We tenschappen aan de Katholieke Universiteit Leuven Onderwijs als krachtveld tussen Cultuur en Tech niek Een gelegenheidstoespraak werd gehouden door de Heer Daniël Coens, Minister van Onderwijs. Tot slot richtte dhr Wi If ried Smesman, directeur van de Technische en Beroepsafdeling, een dank woord tot de zeer talrijke aanwezigen. Muzikale intermezzo's tijdens de toespraken werden verzorgd door harpspeelster Marta Szabo, violiste Marjeta Korosec en gitarist Jean Van der Schueren. 'n Gezellige receptie en heerlijk feestmaal vormden het slot van de inzet van de feestviering van 150 Jaar zusterhuis. ONTMOETINGSDAGEN OP 8 EN 9 MAART: Deze ontmoetingsdagen zijn een enige gelegen heid waarop ouders, leerkrachten, leerlingen, oud leerkrachten en -leerlingen, en vrienden van de school mekaar ontmoeten in een aangename sfeer. De ganse school stelt alle deuren open, grote en kleine... zij willen tonen waarmee de leerlingen en leerkrachten in het dagelijks leven mee bezig zijn nieuwe experimenten, creativiteit, vindingrijkheid, gedurfd, en dit alles als resultaat van groepswerk en samenwerking. De jubelviering is er voor de jeugd, die het bestaansrecht en de toekomst van de school uit maakt. Het programma biedt dan ook niet alleen een terugblik in de geschiedenis maar wil een staal kaart van het heden zijn en een blik in de toekomst. De meer dan honderd verschillende activiteiten in een 150-tal lokalen gebeuren op deze tweedaagse vanaf 14u30 tot 18 uur. Telkens te 18 uur worden alle oud-leerlingen en -leerkrachten in de bar verwacht. Het wordt wellicht een blije én ontroerende ontmoeting. Er is muzikale animatie voorzien. Het barre winterweer heeft fiiet kunnen belemmeren dat het Vrijwillig Brandweerkorps van Ninove en het Stadsbestuur een grootse, oververdiende, publieke hulde bracht aan Commandant André Moere- mans, die gedurende meer dan 27 jaar, wijs en vaardig, de leiding waarnam van de vrijwillige brand weerdienst en die nu, noodgedwongen door het bereiken van de leeftijdsgrens, zijn taak overlaat aan een jongere generatie. Thuis afgehaald door het korps, kreeg Mevrouw Moeremans bloemen aangeboden, en schouwde de aftredende bevelhebber, ih aanwezigheid van zijn gezin, voor de laatste keer zijn manschappen. Met muziek aan het hoofd naar het oude stad huis, waar een dertigtal vooraanstaanden stonden opgesteld. Heer Burgemeester Cosyns schouwde het korps en hield dan de volgende toespraak: Mijnheer de Bevelhebber, Geachte Mevr. Moeremans, Achtbare Familie, Heren Officieren, Onder-Officieren en leden van ons Vrijwillig Brandweerkorps, Beste Collega's, Geachte genodigden, Ik heet U namens het stadsbestuur van harte welkom op deze plechtigheid naar aanleiding van het op rust gaan van ons aller Brandweercomman dant André Moeremans. Mijnheer de Bevelhebber, als Burgemeester maar ook namens mijn voorganger Burgemeester Milo, welke gedurende 20 jaar het brandweerkorps onder zijn gezag had, aisook namens de ganse Ni- noofse bevolking, wil ik hier de verwoording bren gen van de gevoelens van eerbied en dankbaarheid die allen zo menigmaal hebben ervaren die met U hebben samengewerkt en onder Uw stuwende lei ding het brandweerkorps tot één der beste en mo dernst uitgeruste korpsen van Vlaanderen hebben zien uitgroeien. Ik weet, Heer Bevelhebber, dat U er niet van houdt in de bloemetjes te worden gezet, doch de traditie heeft nu eenmaal haar rechten en het zou getuigen van een schromelijk tekort aan besef van de grote verdiensten die U gedurende de 27 jaar bevelhebberschap over de Ninoofse Vrijwillige Brandweer heeft verworven, indien van deze gele genheid geen gebruik zou gemaakt worden U enkele verdiende woorden van lof toe te zwaaien. Ik zal trachten bondig te zijn, doch uit Uw uitvoerig cur riculum vitae wil ik toch enkele data naar voren brengen. Als zoon van Uw roemrijke vader, Ere-Comman- dant Edgard Moeremans, werd U op 24-jarige leef tijd, namelijk op 26 oktober 1950 als aspirant opge nomen in het korps en op 18 mei 1951 door het Stadsbestuur als brandweerman aanvaard. Als jonge spuiter toonde U van in den beginne al veel interesse voor de technische kant, met als gevolg dat U reeds het daaropvolgend jaar, namelijk in 1952, de cursus voor kandidaat-officier volgde om vooral Uw theoretische kennis over de brandweer, het materiaal en de organisatie te vervolmaken. Met onderscheiding slaagde U in het eindexamen en het was de toenmalige leiding van het korps niet ont gaan dat U een element was met leiderskwaliteiten, want op het Sint-Barbarafeest van 1952 werd U aan gesteld als sergeant. Kwam 7 februari 1958, datum waarop U tot On der-Luitenant werd bevorderd ook datum waarop een nieuwe en grotere verantwoordelijkheid op Uw jonge schouders werd gelegd, doch U had niet de tijd om U in Uw nieuwe functie in te werken, daar U door interne moeilijkheden die zich in het korps voordeden door de stedelijke overheid als de meest geschikte persoon tot Kapitein-Bevelhebber werd aangesteld op 1 oktober 1958. Daar stond U nu als 32-jarige jonge Kapitein op een schip dat averij opgelopen had. Kalm en beredeneerd dijkte U spoedig de opgelopen schade in, om zo snel mogelijk aan de heropbouw van het korps te beginnen. Met U stond de juiste man op de juiste plaats. De kaders werden aangevuld en door U overtuigd, dat alleen door samenwerking, (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1986 | | pagina 1