h r'st ^o\^s<2 'QQ IT] S B Dr. Fr. VAN DER HULST 25 Jaar Provinciaal Onderwijs te Ninove Roadszi tting Zestigste Jaargang Vrijdag 14 maart 1986 IN MEMOFMAM Een unieke tentoonstelling SpaanSoze Technieken VAN 23 JANUARI 1986 SP) (Lees verder op pagina 2) snv Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN Koepoortstraat 10 9400 Ninove Tel. (054) 33 27 27 - Prk. 000-0478685-87 Prijs voor Jaarabonnement700 F- Prijs per nummer: 15 F. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. We wisten het reeds geruime tijd dat er iets mis ging met de gezondheid van Dokter Van der Hulst. Maar toch verraste het ons nog toen hij, am per 72 jaar oud, donderdag 6 maart in 'n ziekenhuis te Aalst, zachtjes in de Heer ontsliep. Dokter Van der Hulst was een alom gekend joviaal man die door de jaren heen het H. Harten Ziekenhuis met de Zusters Henriette, Denise en Ga- briëlle, uitbouwde tot een technisch fijn uitgeruste kliniek. Steeds stond hij op de bres voor de Christelijke Volkspartij van Ninove, als voorzitter, als actief mili tant, en menig keer prijkte zijn naam op een niet verkiesbare plaats op de CVP-lijst voor de gemeen teraadsverkiezingen. Als Voorzitter van de Kerkfabriek D.-L.-Vrouw Ninove spande hij zich tot het uiterste in voor de vrijwaring van ons grootste kunstpatrimonium de abdijkerk. Voor de Rode Kruis - afdeling van het Gewest was en bleef hij de voortrekker om vooral jonge mensen op te leiden In de eerste hulp bij ongeval len. Dokter Van der Hulst, vaak hebben wij, als vriend, samen gezellige, onvergetelijke uren door gebracht. Het blijven levendige herinneringen aan een goed, edel mens, een zeer begaafd dokter, een strijdbaar overtuigd katholiek, aan wie Ninove veel verschuldigd is. De Donderklok biedt de kinderen en familie haar oprechte gevoelens van kristelijke deelneminq aan. In het kader van de viering van het 25-jarig bestaan van het Provinciaal Technisch Instituut te Ninove, wordt een unieke tentoonstelling gewijd aan de evolutie van radio, grammafoon, bandopne mer en televisie. In samenwerking met de Heer J. P. De Jaeger, een verzamelaar uit Gentbrugge, die bekendheid ver wierf via een uitzending op de B.R.T.-radio, werd een unieke verzameling bijeengebracht. Elk stuk uit deze verzameling is op zichzelf uiterst waardevol, maar de voornaamste blikvangers zullen ongetwijfeld zijn de vaas van Alpha, een volksradio met hakenkruis uit de 1de wereldoorlog, de eerste bandopnemer daterend uit 1945 en van Amerikaanse makelij, een platenspeler op zinken platen, het eerste TV-appa- raat uit 1928 en de beroemde schijf van Nipkow. Bovendien wordt ook de link gelegd met de meest moderne techniekencompact-disc, digitale F.M. ontvanger, wereld-televisie ontvangst, in samenwer king met de Heer Broodcoorens uit Moerbeke en de firma Solara zal ter plaatse trouwens gewerkt worden met een paraboolantenne, zodat via satelliet beelden van wereld-televisie kunnen gecapteerd worden. De aarde, het ruimteschip waarop wij leven, is een 4 a 5 miljard oude planeet. 70 van de 92 bekende chemische elementen die in de natuur voor komen zijn metalen. De aarde mag dan ook verge leken worden met een reusachtige metalen kogel die in de onmetelijke ruimte van het heelal gescho ten is. Tijdens de zeer lange voorgeschiedenis tot de beschaving maakt de voorhistorische mens handig gebruik van steen om wapens en gereedschappen te vervaardigen die onmisbaar waren om in leven te blijven en waarmee hij stap voor stap de suprema tie veroverde in een omgeving die hem bijzonder vijandig gezind was. De mens ontdekt de metalen (die zuiver in de natuur gevonden werden) nog later wordt de mens metallurg. De Gallische metaalbewerkers bleken zeer han dige ambachtslieden en technicizij waren reeds vertrouwd met technieken van vertinnen en verzin ken. De vooruitgang is uiteindelijk de vrucht van het aanwenden van de verbeeldingskracht, van zin voor analyse en synthese, van wetenschappelijk onder zoek, fundamentele kennis, uitwerken van metallur gische processen, de studie en de keuze van mate rialen. het bepalen van productiesystemen. De bodemschatten van de aarde heeft de mens na een zeer lange aanloopperiode hedendaags met verfijnde technieken, waaronder spaanloze technie ken, tot gebruiks- en kunstvoorwerpen weten te vor men. Wanneer U een idee wil hebben hoe een bron zen beeld gegoten wordt of een tinnen beker ont staat, moet je toch even langs komen in de poly valente zaal zullen deze technieken op een aan schouwelijke manier uitgebeeld worden. Van oudsher heeft de mens gepoogd naast de stoffen die hij in de natuur vond, ook nieuwe te zoe ken. De geschiedenis van de kunststof en de ver werking ervan zal je er eveneens kunnen bekijken. Het vervormen van metalen is een mechanische bewerking die hoofdzakelijk wordt uitgevoerd met persdruk. Het omvat een aantai produktiemethoden waarbij geen verspanende bewerking wordt toege past, kenmerkend voor stanstechniek, een derde luik binnen de tentoonstellingsruimte. Wie iets meer wil weten over kunstmedailles moet zeker komen kijken. Het is de kunstenaar, de beeldhouwer-medailleur die de medaille ontwerpt. In het bezit van het origineel ontwerp maakt de uitgever eerst de stempel met de verkleinbank, de mechanische pantograaf, en dan... En om het geheel nog wat meer kleur te geven worden eeq aantal bodemschatten, mineralen, ert sen, speciale metalen in zuivere toestand bijeenge bracht. Deze unieke tentoonstellingen op zichzeif reeds de verplaatsing ruimschoots waard kaderen in een reeks tentoonstellingen eh manifestaties, die doorgaan in het Provinciaal Technisch Instituut, Centrumlaan 160 Ninove. Zij zijn toegankelijk voor het publiek op zater. dag 12 april van 14 tot 20 uur, en op zondag 13 april van 10 tot 12 en van 13 tot 20 uur. 16-1) OCMW Kennisneming proces-verbaal van eedaflegging van een opvolger van een ontslag nemend werkend lid. Dhr Burgemeester Bij besluit van 17 januari 1983 heeft U de heer De Groote Willy, geboren te Appelterre-Eichem op 24 september 1950, wonende Pollarebaan 25 Pollare, verkozen verklaard als 2de opvolger bij de Raad van het plaatselijk Openbaar Centrum voor Maatschappeiijk Welzijn. In openbare zitting van dezelfde datum werd overgegaan tot de afkondiging van voornoemde ver kiezing. Bij raadsbesluit van 5 december 1985 heeft U akte genomen van het ontslag van dhr Coussens, werkend lid. Dhr Schoup Erwin, 1ste opvolger, heeft gewei gerd het mandaat van dhr Coussens te beëindigen. Dhr De Groote Willy, 2de opvolger van het ont slagnemend lid, heeft in handen van dhr Burgemees ter de voorschreven eed afgelegd op 20 januari 1986 waarvan proces-verbaal werd opgemaakt op dezelf de datum. Dienst Kuituur en Welzijnszorg. 17) OCMW Goedkeuring begrotingswijziging nr 1 Gewone en buitengewone dienst 1985. Dhr Van Eeckhout Bij beslissing van 28 no vember 1985 werden aan de begroting 1985 gewone en buitengewone dienst wijzigingen aangebracht. Het mali van de gewone dienst bedraagt 5.437. 318 F. Voor de buitengewone dienst bedraaat het boni 4.769.367 F. De balans van de begroting 1985, gewone dienst werd vastgesteld als volgt Ontvangsten 123.693.499 Uitgaven 119.130.817 Mali 5.437.318 De balans van de begroting 1985, buitengewone dienst, werd vastgesteld als volgt Ontvangsten 32.728.723 Uitgaven 27.959.356 Boni 4.769.367 Wij vragen uw goedkeuring. Goedgekeurd met 18 stemmen tegen 8 (VU en zind wee

Denderklok | 1986 | | pagina 1